Jump to content

Смяна на волан


Blackhawk

Recommended Posts

Здравейте колеги.Четох много теми за смяната на волана,но за по сигурно искам да попитам.Сега съм с този волан http://img04.olx.bg/images_prodavalnikcom/74599704_4_585x461_volan-audi-a4-avtomobili-i-avtochasti.jpg(стария),а искам да сложа този ,който е от S4, та въпроса ми дали ще стане.
 

P.S. Благодаря предварително!!!

post-96190-0-91561300-1436188541_thumb.j

Редактирано от Blackhawk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега става трябва да купиш

1.Волана

2.Пръта той се сваля от карето при педалите

3.двете пластмаси при ключалката за запалване от горе и долу .

4. Лентовия кабел за есковия волан.

 

Това е ако си преди фейслифта . Ако имаш въпроси пиши на лично . 

Редактирано от sharkyVL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И реле за чстачки и други лостчета ще трябват. Разликата малки/големи шлици е доста.

Може би да го изиграе с втулката от Голф? Не знам на някой да му е останал волана в ръцете след такава интервенция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реле за чистачки не сменях. Ръчките за чистачките ми останаха старите, а ръчките за фаровете са от фейслифта, за да стане лентовия кабел. 

Така лентовия кабел се държи на по-малко места, но за сега не е направил проблем.

С втулка от голф съм, стабилно е положението. От вътре на втулката са големите шлици, от вън малките.

Става истинско, невъзможно е при нормална употреба да се превърти. Карам така вече 1 година и кусур.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Няма ли някакъв вариант без да сменям нищо?Само свалям стария и да сложа другия.S-line волана от фейслифта няма ли да стане без доработки

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако искаш само да свалиш единия и да сложиш другия ти трябва ето този волан от снимката  само той става за всички други трябва преправяне  миналата седмица си сложих такъв ! 

 

п.п не пишеш  коя година ти е а4-ката 

post-87653-0-68245000-1436562171_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ти трябва размера  трябва да е същия като този от снимката която съм ти качил няма друг такъв по тумбест е от фейслифтовите и около еблемата в средата има окръжност от малки кръгчета няма как да го збъркаш ето ти един линк за такъв волан (примерно)

 

http://olx.bg/ad/volan-za-audi-a4-ID5llh8.html#ed1633df82

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз намерих същия волан,с окръжностите,но преди да започна да го сменям сигурни ли сте че пасва на 100 % без да се преправя или добавя нещо?Някой ако е правил тази интервенция вече,нека изкаже мнение,моето ауди е а4 1995 година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте колеги абдолутно същия еолан от снимка та взех .. Колата е а4 б5 95г. И пак не става окръжен оста на трилъчевия волан е по голяма .. Моля по ма гари те :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този волан пасва абсолютно без преправяне 1:1 с по-малкия отвор (по-големи шлици)

 

DSC_0269.jpg

 

DSC_0256.jpg

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ако волана е с големия отвор(ситните шлици) да е сменен само еърбега и да е продаден за такъв с малък отвор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги,
имам Б5 99г. (фейслифт) с нормалния (четири лъчев) волан. Има ли три лъчев волан който да пасва без да се сменя нещо друго освен самият волан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...