Jump to content

1 и 2 скорост на парното не работят Ауди Купе помогнете!


daredevil

Recommended Posts

Колата е в София, някой може ли да ми помогне или къде да си оправя. Разбрах , че е срещан проблем 1 и 2 степен на парното не ми работят, а моторчето като го включа на 3 степен таблото се тресе .Един майстор ми каза че трябва да се сменят лагерите на моторчето, но не знам как . Някакви мнения ?

Редактирано от daredevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно имаш изгоряла резисторна матрица на вентилатора. При мен беше също така 1 и 2 не работеха почва от 3. Смених я с друга 2ра ръка. За тресенето обаче не знам. Така или иначе, ще трябва да разглобиш за да огледаш вентилатора.
Ето ти тема за резисторната матрица http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=109281

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на ул. Кирил и Методий бл.2 на ъгала с Антим първи. В бл.2 имо зелена гаражна врата на която има надпис - Тошко GSM №. Потърси го ще ти свърши работа, при мен 1 и 2 работеха постоянно. Бързо го оправи и не ми взе скъпо ,май 30лв. Не помня вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може да бъде освен в резисторният блок и в контактните пластини на ключа за вентилатора.Лагерната група на мотора е с втулки.Сменя се вентилатора със здрав(нов).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Изглежда че резисторния блок работи или доколкото в темата на колегата от линка е описано с мостче проблема остава същия явно е в контактните пластини на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резисторният блок може да изгори така , че да работят само 3-та и 4-та степен или само четвърта , която е директна . При мен бяха изгорели само първа и втора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпреки както е описано в темата ако дам на късо директно с жичка двете пластини това не означава че не е развален резисторния блок, т.е. трябва да съм сигурен с работещ блок, да пробвам за да е сигурно че проблема не е в резисторния блок ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

При мен също го имаше тресенето на 3-та и 4-та степен. Търсих доста друг мотор за парното и когато тръгнах да го сменям,намерих парче дунапрен от клапите вътре в перката.Махнах го и имах резервен мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...