Jump to content

Дискове за RNS-E


rumen86

Recommended Posts

Здравейте момчета! Преди няколко дни започна Европейското ми пътешествие(да обиколя и  да се видя с приятели,понеже в Бг вече не останаха за жалост) но се появи един проблем...Проблема е,че преди да тръгна помолих мой приятел да ми направи диск за навито,и уж трябваше да има всички държави от Европа а се оказа,че не е точно така.Всичко беше ок,до Австрия но след като се опитах да задам град в Германия установих,че изобщо не фигурира в списъка с страните.След обстоен преглед видях,че доста държави ги няма,като например...Франция,Белгия,Англия,Италия и тн.абе все страни през,които ще преминавам :wall: Звъннах на този,който ми прави диска и ми заяви,че нямало как на един диск да има всички страни в Европа,трябвало да се направи един за Източна и един за Западна....Може ли някой запознат да ме светне как стоят нещата с тия дискове и тн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой запознат да ме светне как стоят нещата с тия дискове и тн?

Почти както той ти е обяснил. Единствената разлика е, че дисковете са три:

 

TD1Yau1.jpg

DVD1 - Europe Central / West:

Germany, Switzerland, Belgium, France, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Austria, San Marino, Vatican City

 

DVD2 - Europe Central / North / West:

Andorra, Belgium, France, Great Britain, Ireland, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Portugal, Spain, Switzerland

 

DVD3 - Europe Central / Eastern:

Germany, Albania, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Croatia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Montenegro, Norway, Austria, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Czech Republic, Hungary

За да можеш да се възползваш от навигациата във всички страни които изброи, ще са ти нужни и трите диска (той явно ти е записал третия - DVD3 - Europe Central / Eastern :lupe:  ).

 

П.П.

Аз задължително, когато пътувам извън БГ, предварително си обновявам картите на офлайн навигацията си на телефона (iGO Primo) и така знам, че винаги мога да разчитам на навигация, когато ми се наложи

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз в момента използвам навигацията на телефона,но малко е тъпо да имаш кола с нави и да ползваш телефона за тази цел.А колко струват и трите диска,ей така за информация само?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се прибереш в БГ, чукни olx. Там се продават записани DVD-та за по 20 лева. Разбираш се с продавача за проба на място в колата дали се чете (задължително с тази уговорка) и ако всичко е ОК, плащаш.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVD3 - Europe Central / Eastern:

Germany, Albania, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Croatia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Montenegro, Norway, Austria, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Czech Republic, Hungary

За да можеш да се възползваш от навигациата във всички страни които изброи, ще са ти нужни и трите диска (той явно ти е записал третия - DVD3 - Europe Central / Eastern :lupe:  ).

 

 

DVD 3 покрива и Германия както е видно и от списъка, който си постнал!

 

@rumen86 - Не е нормално да не намериш даден град, особено ако не е село, независимо с кой диск си, просто съществуват само най-главните пътища ако държавата не се покрива от диска. Според мен си объркал при въвеждането!

 

Разбери кой-диск имаш все пак, можеш да разбереш под инфото за картата от RNS-E-то.

 

Да имаш RNS-E и да караш по телефон като едно време е все едно да имаш GSM в джоба и да говориш от Булфон уличен телефон ;)

 

Увери се, че имаш и актуалните карти за 2015. Информацията представена горе за 3-те диска важи само за 2015 картите, а нещо ми мирише, че май си със стари карти, където дисковете не бяха дори така разпределени.

 

П.с. Моля те друг път като въпросът ти не пасва в нито една тема - създай нова! Няма нищо общо с модификации...  :icon_idea:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...