Jump to content

Б6 3.0 V6 ПРОБЛЕМ МАСЛО


dirrty

Recommended Posts

Здравейте колеги!Колата е б6 3.0 asn и на всеки 100км. светва жълтата лампа за мин. на маслото. При проверка на маслото то е на максимум. Сменен е датчика за нивото на маслото, но продължава да свети на всеки 100км. Когато светне спирам изваждам пръчката за маслото и я връшам пак обратно и спира да свети жълтата лампа. Дайте идеи какво може да е?

Редактирано от dirrty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн вероятно е да ти е запушена картерната вентилация, което може да убие и най здравия мотор..Издърпай щеката за маслото,така че горната част да не уплътнява,направи тест и пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай много с маслото. На мен така ми светна два пъти лампата но наистина от намаляло количество и счупи колянов вал на дясната глава. Резултата - 1800лв. само за части, работата от мен. Двигателя е много капризен за масло. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги маслото е сменено 2 пъти за 2000км. В момента карам с motul 8100 x-cess 5w40 и е на макс. Тези дни ще проверим филтера за картерни газове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ти е ОК като избор и изисквания от производител...https://www.motul.com/us/en-US/products/recommendation

Проблема е друг 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и счупи колянов вал на дясната глава. . :huh:

.мдааа и аз съм чул ,че на теа двигатели десните (от към пасажера[emoji12] )колянови валове са им слабо место...нещо като кухите разпределителни на първите душегуби[emoji6] Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

пичове объркал съм се РАЗПРЕДЕЛИТЕЛЕН ВАЛ съм искал да кажа ама нема ядове иначе как щехте да се посмеете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...