Jump to content

Проблем с километража !


Чефо73

Recommended Posts

Здравейте колеги ,имам проблем с километража на изгасен двигател стрелката му стой така :http://lover7.snimka.bg/automobiles/kilometraj.874918.35808424

Някой има ли идея как може да се оправи евентуално без сваляне на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем. Винаги ли стои в тази позиция или понякога? Моя понякога отива на 100 и тогава започва да отчита. Някой път като изключа от контакт стрелката се връща в нулево положение. Не можах да разбера причината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма някаква идея колеги ?А за колегата по горе винаги в тази позиция стоИ .

IMHO

Бих пуснал тест на таблото с вагком. Ако при теста стрелката не мръдне, значи проблема е при таблото.

 

Стрелката като не се мърда, увеличават ли се изминатите километри?

Ако проблемът идва от датчика за скоростта, освен че не се движи стрелката, не се мърдат и изминатите километри.

Поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката мърда,отчита веднага движение но с десет повече.Изминалите километри ги отчита коректно.В смисъл ми отчита че карам с 10км повече,което не ми пречи  :unsure: но ме дразни !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа.... Не съм разбрал въпроса. Съжалявам.

В този случай май няма да се размине без пипане по таблото, за нагласяне на стрелката в необходимата позиция. Което не знам точно как става.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно трябва да се отвори километража и да се бутне леко стрелката към 0. При В4 съм го правил, но незнам как е при тези табла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери една тема как се сменят лед подсветките на таблото и там ще видиш как се разглобява,че да можеш да си "калибрираш" стрелката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разглобяването ми е ясно,но ме е страх нещо да не се обърка с паленето после.Защото доколкото съм запознат нали имото било в километража,и при разкачането на буксите ако се прецака. :( А нямам с какво да въведа кода после.Някакви идеи колеги.Ако има някой от Варна да помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да объркаш нищо,но я кажи стрелката за температурата на мотора къде отива когато си на контакт преди да стартираш мотора,защото и там нещата май изглеждат тревожни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами стрелката на температурата си е добре,мисля че си отчита коректно.Когато дам на контакт не мърда докато не загрее колата.Според теб колега няма да имам проблем с имобилайзера така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Намери една тема как се сменят лед подсветките на таблото и там ще видиш как се разглобява,че да можеш да си "калибрираш" стрелката.

В кой раздел е тази тема,че да почета малко?При мен явно нещата няма да се оправят,стрелката на километража показва колкото си иска,дори слиза веритикално долу, все едно съм с 300 км/ч и понякога като угася двигателя отива на 0.През повечето време стои където си иска,но понякога работи нормално. Отворих таблото,стрелката лесно се връща в нормално положение,но явно ще се наложи да се сменя.Като го сглобих,ми изчезна осветлението на таблото,както и осветлението на изминатите километри,само на часовника свети.Някой има ли представа,какво може да съм разместил,че намирането на такова ще е малко трудно.Годината на таблата трябва да е еднаква,понеже са с различни букси,а повечето по автоморгите,които оглеждах са от дизелови автомобили.Моето е за 1.8Т AJL с големия фис дисплей и повечето уреди

20150509_133331.jpg
Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

а повечето по автоморгите,които оглеждах са от дизелови автомобили.

Това ако са VDO-та от дизели с електронен часовник и FIS, ще си златен ако ми кажеш къде ги намери, че преди бяха огромен дефицит, и може би все още е така. На мен ще ми се налага да се разделям с Jaeger-а. Просто показанията за горивото ми разбиват сърцето последните дни и особено тази вечер. :hilezh: През няколко минути съм от минимум до максимум гориво и обратно. Буквално не мърда от дъното като дам на контакт, а после е съвсем в края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами покажи снимка на твоето табло и като имам възможност ще наобиколя автоморгите. Но няма как да се гарантира за тяхното състояние, затова сам си прецени дали ще оправиш твоето или ще имаш второ за части. Все пак пари се дават и не ми се иска да имам вина, ако не работи както трябва, понеже аз няма как да го пробвам. Като намеря табло, като твоето, ще ти дам телефонния номер на хората и вие ще се разберете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффа: Не ми трябва като моето. Моето е с половин дисплей и е дало фира вече. Трябва ми VDO с големия дисплей. Jaeger-а не подлежи на ремонт и не ми трябва. Няма нужда да търсиш само заради мен. Въпроса беше ако случайно си попаднал на такова, да ми кажеш къде е било. Иначе аз си поемам цялата отговорност. За вина от твоя страна не може да се говори. В никакъв случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ви интересува такова табло с електронен часовник за дизел А4/А6.Чувал съм,че имало разлика за нивомера, ако е предно или quattro,защото резервоарите са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,раздела е за А3 и за това му пуснах линк към обявата за такова табло.Не го знам за какъв модел Ауди търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А3, колеги, все пак такъв е раздела. И предпочитам да си намеря табло от дизел, за да не се натоварвам излишно с търсене и подмяна на плака от дизелово табло, защото не знам от моето дали ще стане И с калибриране на стрелките, за да подава коректна информация за обороти/скорост. Не мисля, че има значение дали е от куатро. За това се преправя кодинга на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв проблем няма да се обучи бензиново табло към дизелов автомобил без да се подменя каквото и да е.Единственият проблем,ако може да се нарече проблем е,че оборотомера е разграфен до повече,но това не му пречи да отчита вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,раздела е за А3 и за това му пуснах линк към обявата за такова табло.Не го знам за какъв модел Ауди търси.

Не съм обърнал внимание че е раздел А3,sorry

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто показанията за горивото ми разбиват сърцето последните дни и особено тази вечер. :hilezh: През няколко минути съм от минимум до максимум гориво и обратно. Буквално не мърда от дъното като дам на контакт, а после е съвсем в края.

пробва ли това http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=108214

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...