Jump to content

Проблем!!! Ускорение


todoroff85

Recommended Posts

Здравейте колеги,
имам проблем с ускорението между 1500-3000 оборота, след тези обороти колата излита, но в тези обороти все едно е мъртва.
Като я закачихме на компа показа грешка на датчика на колянов вал, след смяната разликата е никаква.
Не вади никакви грешки и не иска да ускорява в тези обороти. С включен климатик немога да изкача едно малко нагорнище ако двигателя не е след 3000 оборота!
От какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От датчик колянов вал, колата може да не пали, или да гасне в движение.Да не сте объркали датчик разпределителен вал с датчик колянов, че неврвенето обикновенно е от първия?

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък ако искаш вървеж от 1000 оборота трябва да и сложиш една турбина и ще стане работата :)

Нищо и няма на колата ти два такива маслояда съм карал и не мога да кажа че блестят с динамика в ниските

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма??? Явно съм попаднал на грешно място...
Аз не искам колата да върви от 1000 об. , но съгласете се, че не може на 2500 да я настъпя и дори да не се усеща че започва да набира!
Каква динамика, какво нещо ми говориш! Проблема е че съм в испания, а тук механиците на са като нашите в БГ. Тука закача диагностиката и квото каже тя - тва е! Ако съм си в БГ знам че ще намерят разрешение на проблема, но не съм и точно за това се допитвам до вас.
Ако някой е имал същия проблем или подобен (или предполага от какво може да бъде)...поне да ме насочите, ще съм ви много благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се съмняваш в дебитомера откачиго и пробвай ( естествено ще ти светне индикацията за проблем в електрониката) но поне ще разбереш дали е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих дебитомера и на таблото светна лампичката която свети при изключване на ESP - няма разлика в вървенето!
Т.е. дебитомера си е изпял песента, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...