Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

от 2 месеца имам Audi 80 '94 Avant 1.6 101kc(малкия данък). Тъй като не съм запознат с кодовете само предполагам, че двигателят се води ADA... Доколкото виждам, инжекционът е електронен. 

 

Разполагам и с газовата от старата ми кола, обикновен турски изпарител, нищо особено.

 

Та въпросът е: може ли да се монтира газовата на този двигател, и къде да отида за да ми я монтират?

 

Благодаря ви!

 

EDIT: въпросът е породен от факта, че много хора ме убеждават, че няма как да стане или че няма да работи като хората...

Редактирано от xekc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става и с обикновенна газова ама поне да беше нещо което си заслужава. В смисъл някой по-лачен изпарител БРЦ или Ловато и т.н.

Реално всеки нормален газаджия ще ти вземе такива пари за труд да се занимава с тази втора употреба че е по-добре да си сложиш някой бюджетен газов инжекцион. Защото тоя мотор си е слабичък и калпавите плочки които се продават масово съвсем го задушават във високите където криво ляво върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да не искат. И аз когато дадох старата кола на вторични, исках да ми прехвърлят бутилката от старата (беше на 2 год. още в гаранция) и ходих при газаджията който ми я монтира на старата кола, и ми отказа. Бутилката била стара, нямала сонда и такива небиваници. Теглих им една благословия и си карам  на бензин. Да ти кажа честно доволен съм повече от колкото на газ. Но ти си знаеш! Ако не минаваш повече от 10к км на година, не ти трябва газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря за отговора!

 

Проблемът е, че никой не иска да ми я монтира...

Ако уредбата не е като на колегата на до 2 год и 10-15 хил.км. не си и заслужава. НАпълно нормално е никой сериозен газджия да се занимава с котка в чувал за да ти спести някой лев.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря за отговора!

 

Проблемът е, че никой не иска да ми я монтира...

Колега, не е лошо да кажеш откъде си, ама по бързо, за да ти се помогне. Защото ако се забавиш повече, ще те накарат да си купиш друга кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, някои колеги си дават непоисканото мнение за колко километра пробег си заслужава монтаж на газ? Я за милионен път да направи някой сметката за 10000км. каква икономия би направил един автомобил на газ.

п.п. Колкото по-рано си монтира човек газ, толкова по-рано ще почне да избива уредбата и да кара с кеф от евтиното гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновената газова е по добре от инжекцион за теб , слагай без да се замисляш. Но този който ти я монтира трябва доста да разбира че си има тънкости.  Аз  имам същото ауди 1.6 ADA с газов инжекцион и се виждам в приключения. 

  Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я раздуй с какво е по-добре обикновенната газова и какви неземни тънкости трябва да знае човек за настройката и?

 

Ако една обикновена газова на ADA не може да настрои тоя газаджия значи и камик за каца не става от него.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагледал съм се на много аудита които се клатят и друсат по светофарите с неправилно монтиран ГИ. Моето лично мнение че обикновената газова е по добре от към обслужване и поддръжка.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е малко по-добре откъм поддръжка и обслужване но е по-трагична откъм динамика и разход. И основната причина за това сме я дъвкали поне 10 пъти тук, а тя е липсата на качествени смесители на пазара.

 

Оттук нататък каквото и да твориш колата на високи се задъхва. А тоя мъртвец АДА-та има нужда там да върви защото никъде другаде не върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видял съм как е поставена метанова уредба ланди ренцо в Италия на б5 1.8. Не е със смесител/плочка, а с щуцери.

Струговани подложки на задните пружини, да не кляка, че тежат бутилките, рамка за самите бутилки, уплътнено със някаква пяна покрай тях и покрити със същата тапицерия, като отвориш багажника не се вижда.

Върви и работи еднакво и на бензин и на метан, вдига 190+, гореше колкото кадитата с фабричен метан.  Не цапа и не запушва бензиновите дюзи. Пали винаги на бензин и след 2000 оборота обръща на метан.

 

Много грамотен и сполучлив монтаж, в бг не съм виждал и не вярвам, че могат да направят такова нещо.

 

Обикновената газ дали не може да се направи с щуцери, вместо с тъпа спъваща плочка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може разбира се да се направи, но читавата плочка увеличава чувствителноста на изпарителя и може да е по-точно смесообразуването.

 

Подмяташе ми се някъде един струнен смесител, някой ако иска може да пробва и с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на дифузьорите на карбураторите, така и не можах да го пробвам за да дам обратна връзка.

 

иначе ако искаш да си най-ултра-гига играч с обикновенна газова слагаш един BRC Blos и си решаваш проблема. Цената му е май някъде около 100 ойро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всичко става, само трябва да се предвиди кръгла секция на въздуховода. Това би бил малък проблем при АЦЕ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, само да споделя, че ми монтираха обикновена АГУ на Б4-ката.  :dance:  Гаражът е на СБА в Младост 3. Тези дни ще мина пак за газанализатор, че като загрее няма мощност и гърми при високи обороти(подозирам богата смес). Ориентировъчна цена без бутилката(с евросонда) и клана - 300 камъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави го да погърми малко и сам ще клекне за ГИ. Представям си какво са му монтирали за 300 "камъка" :-D

Sent from Мобифоня powered by Мобиком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че човека се изрази много ясно - 300лв без бутилката и клапана!

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...