Jump to content

ауди а6 проблем с окачването и вибрации


nestle_2o1o

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро имам проблеми с колата (ауди а6 ц5 2.5 тди аке) , които се определят по следния начин:
1.чувам едно пукане от към шофьорската страна когато минавам през неравности (дупки) или правя някоя маневра(обръщам на паркинг)
2. след 120 км/ч започва една яка вибрация в купето , чак волана трепери , но след 145 км/ч вибрацията изчезва, иначе около 100 км/ч е някак поносимо. Имах съмнение , че е крива джанта или гума,смених я и сега усещам вибрации след 80км/ч.
3.след 140 усещам как колата се носи сама наляво и надясно ,имам поне 1 см свободен ход на волана(ако мога така да се изразя) .Имам чувството, че и задните колелета завиват.
4. (да не отварям друга тема) Проблем с типтроник-а: когато съм на ръчен режим мога да свалям предавки , но не мога да качвам (на ФИС-а ми изписва че съм минал на ръчен режим) .  :gruebel: 
Моля за съвети по проблемите и горе/долу някаква насока как може да се поправи и какви пари е възможно да излезе. Благодаря предварително! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах подобни симптоми. Положението се подобри след смяна на предните амортесьори ( вибрациите и люлеенето на колата изчезнаха)  НО пукането при въртене на волана ( при мен само тогава пука ) си остана. И аз имам усещане че колата се носи наляво надясно, поради което съм сменил всички кормилни накрайници -- ефект никакъв. Носачите също са прегледани и тям няма проблеми. Единственото което остана е хидравличната рейка която предстой да сменя и дано се оправи.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купя моятя имаше подобен проблем със скоростите, но в обратния вариант. В ръчен режим можеше само да качваш минуса изобщо не реагираше. Със предишния и собственик работихме в една фирма, та той ме обеждаваше че си е нормално. След смяна на маслото в скоростите всичко си проработи. Той я кара още една година без проблеми и аз съм вече година с нея никакви ядове.

Редактирано от stefan81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...