Jump to content

а4retrofit, A4 B8 8K retrofit, A4 AMI retrofit


@Mu

Recommended Posts

На 99% си по Most. Мултимедийните копмоненти са ти changer-a DVD-to за навигацията, усилвателя на музиката.

Това е парт номера на моя changer 8T1 035 110C Panasonic, също е в таблото

В AMI-то може да включиш или флашка или Bluetooth

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Да дам малко update и по моето проектче, като за съжаление, още не съм го завършил с успех.

След ровене по всякакви форуми как да активирам AMI-то, най-полезна информация намерих в един френски форум – човека си беше купил кабела от carsystems.pl, като по същия начин, след поставянето му и връзване на устройство (в случая ставашe дума за iPhone или iPad ), то съответно не проработва. Върнал кабела като дефектен, но след тестове carsystems му го изпратили отново като проверен и 100% работещ, но при човека същия резултат. Поинтересувал се по-подробно и му обяснили, че въпросната „функция“ на повечето коли с MMI 3G Basic била активирана заводски т.е. кабела следва да сработва без допълнително кодиране, но имало и такива, на които следва да се активира допълнително т.е. един вид някаква „къса клечка“. Та той също разпитваше, дали някой знае какво кодиране е необходимо, но никой не му беше полезна информация. Отново се обърнал към carsystems, които му предложили да му продадат dongle, който щял да направи необходимото, но по финансови причини се отказал и върнал кабела. Според него не си заслужавало да даде общо около 150 Евро за dongle и кабела.

След тази тема, насочих търсенето си да разбера какво точно прави този dongle, но за съжаление не намерих подобна информация, а само различни фирми, които го продават.

Успях да се свържа и с David от AudiEnthusiasts.com, но след като му отговорих на всички поставени въпроси – спря да ми отговаря.

На няколко места попадах за активиране на Media Player 2 или 3 (вкл. и в първия пост на @Mu), но реално не знам как става, а пък и дали въобще ще помогне и не ми се „пипа“ на сляпо.

Също така, ми дойде идеята да се сравнят моята конфигурация и на друга кола, която има работещо AMI и да се види евентуално къде са разликите, но за съжаление аз нямам подобен познат и отново нямам достатъчно познания, за да преценя правилно.

Остава винаги и варианта да се обърна към Порше, но незнам дали правят подобни услуги и дали въобще има смисъл...

Надявам се, че някой може да ме насочи правилно или да сподели полезна информация, която да ми помогне да пусна този кабел да работи.

Благодаря предварително…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mu, някъде бях попаднал, че може да се свали цялата конфигурация на файл. Ако можете да дадете инструкции, как да го направя, ще ти го изпратя на лично и така можем да сравним моята с твоята конфигурация.

@congo, прав си - кабелът не е оргинален и точно за това не смятам, че има смисъл да питам в Порше.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,за мого години първо ,нов съм във форума ,наскоро закупих а4 б8 2008 ,колата е с b&o озвучение в джабката имам AMI с един кабел за ipad или нещо от сорта ,който ще сменя с usb кабел и имам една букса aux в подлакътника ,но когато свържа телефона към нея нищо не се случва .Като натисна бутона media ми изкарва само cd и media ,като на второто ми дава че няма нищо включено .Трябва ли нещо допълнително да се активира от някъде .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи тоя AUX в жабката.

Или включи подходящо устройство в буксата за IPAD (100 % не е за IPAD, прекалено голям е ) или слагай кабел към USB и ползвай флашка

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш колата на контакт, натискаш и държиш car+setup докато ти излезе зеленото меню скролираш до diag settings влизаш в него и търсиш 0x01, влизаш в него и

скролваш до Stereo AUX In квадратчето срещу него трябва да е празно, слагаш му калъчка и след това на accept changes и излизаш от зеленото меню.

Вече би трябвало да имаш и меню AUX в Media, ако не се е появило меню-то AUX изключи MMI изчакай малко и го включи отново.

В зависимост от оборудването на колата AUX-a може и да се нуждае от допълнителен хардуер за да проработи  

Редактирано от @Mu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с натискане на двата бутона - нищо не стана .пробвах с ваг ком да активирам зеленото меню 1687d6aa786322fe1115051fb6687468.jpg не ми дава да вляза c0d51cf2b9391b9ae3f8219c34a6eb70.jpg

Колата ми има преден и заден парктроник ,но нямам визуализация на дисплея ,пробвах и това да активирам ,но като вляза както е описано в интернет пак нищо .Ето какво ми показва 09ba5e8ee10dd8282f034f50912d3759.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Enable Optical rear parking for cars without front parking sensors

[10 - Park/Steer Assist] [16 - Security Access - 71679] do it [07 - Coding] Byte 0 - Bit 4 change 0 to 1

 

Въпреки, че щом имаш и преден парктроник би трябвало да ти е активно така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така ,успях да активирам зеленото меню и от там да маркирам aux отметката сега вече мога да пускам музика през телефона .Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат . Но не можах по никакъв начин да активирам графиката на парктроника ще отворя нова тема за това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...