Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката?Какво масло трябва да се сложи ,и колко струва?Не съм сменял маслото на раздатката и мисля да го направя,но разбрах ,че е доста скъпо.Споделете по темата ,който го е сменял колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Води се Power transfer unti, който връзва двигателя със втория диференциал при quattro-то. Сега точно как се случват нещата долу не знам, но важното е че маслото му попринцип е добре да се сменя заедно с това на диференциалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литър е 200 и нещо, но на теб ти трябва половин. Предполагам колегата имаше предвид, че може да откупиш остатъка на някой, вместо да взимаш от 1 литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се,че в раздатката не ми го е сменил а само някаква добавка с нано покритие нещо такова.Но ако е толкова важно да се сменя това масло ми го пращай.Колко ти е останало ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел на 80х.км. или 8год. трябва да се сменя на цялата трансмисия. Моята като я взех миналата год. тъкмо подкарваше девето лето. Въпреки малкото километри го имаше силно изразен " куатро " ефекта. Смених маслото в раздатката и диф-овете и всичко изчезна. Най-интересното за мен беше, че почти нямаше разлика в цвета и вискозитета на на това което източих и което налях-на пръв поглед разбира се!

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята здраво вибрираше при пълен волан-обратен завой. За други не мога да кажа, защото веднага ги смених и всичко заспа.

В движение при тези обороти вибрациите може да са само от скоростите-лично мнение. Диф-ове и раздатки на право без пробоксуване не оказват толкова влияние. За такива вибрации провери дали е точно маслото в скоростите, знам ли?!

Сетих се и друго ако и идва много тягата в този момент също може да го прави, въпреки ниските обороти и особенно ако не е сменяно маслото на скоростите. Но ти твърдиш, че е сменяно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я взех също вибрираше брутално и смених маслото на преден и заден диф и спря.Но в момента пробвам и на място леко бучи  точно на 1300 оборота но малко по-слабо от колкото в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да де, бучането или вибрацията на място е от резонанс:

-мотора в резултат на бъгави смеси, прецакан демпфер;

-от първичния вал на скоростите;

По-лесно е да си провериш нивото на маслото и правилна диагнотика на мотора.

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото на раздатката и разликата която забелязах е,че при продаване на газ самото закачане ставаше грубо и тупкаше нещо,сякаш удряше някъде.Сега изчезна и колата върви много гладко при подаване на газ и отнемане.Преди като отнема сякаш нещо се разкачаше и спъваше колата.

Благодаря на kpematop за маслото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...