Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

От Дас ауто сервиз ми смениха на диференциалите и обясниха, че на раздатката само при ремонт се сменяло. Явно ще трябва да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей намерил си къде да идеш... ама здраве да е. То така пише в ELSA и за скоростната кутия, но това не значи че е баш така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/28/2019 at 11:38 AM, zdrash said:

От Дас ауто сервиз ми смениха на диференциалите и обясниха, че на раздатката само при ремонт се сменяло. Явно ще трябва да го сменя.


Моето като го сменях имаше огромна разлика в цвета между новото и старото. Не ги слушай тия дебили, които в същото време го продават на сайта им за 250лв.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото на диференциалите с 75/90,обаче спецификацията му е GL4, дали е проблем това? Колата е А6 3.0 tdi quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От официалната документация на ZF 75W90 e правилното, мисълта ми по скоро беше, че тия неща се проверята преди, а не след смяната.

Вече това GL4 ... дали покрива GL5 идея си нямам ще поразровиш да разбереш. Между друго може би беше добре да напишеш какво точно масло сипа.

 

=========================================================================================================================

Common oil supply front /rear axle differential:

- Filling with transmission oil Castrol SAF-AG4 Q (Audi / VW Oil No. G 055145 A2)

Filling differential with transmission oil API GL-5, MIL-L-2105D, MIL-PRF-2105E, SAE J 3260, viscosity class SAE 75W-90 or SAE 90

=========================================================================================================================

 

П.с. По каталога на Ravenol илиза, че имат и масло за раздатката на много приятна цена.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amsoil е маслото.

Разликата между GL4 И GL5 е в съдържанието на сулфатите и не се препоръчва за скоростни кутии със много месингови части вътре, сиреч разрушава синхронизаторите по- бързо.
А в диференциал няма такива части, затова питам дали спецификацията е грешна. Ето го маслото.:f62fb6a28da439463f1b77a8685bdb5f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото за раздатката е 75в90 с добавка Стурако, а за диференциала е без добавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и на повече се продава.

Тая стурако добавка далеч не е толкова скъпа, ама ценообразуването на VAG е мега дорбо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20мл добавка за малката раздатка е 20лв, ако купуваш цял литър е около 300-400лв с доставка до БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай да върви ... само ми е интересно колко пари са спестени от тая цялата галимация.

Иначе това е маслото което AMSOIL го дават да отговаря на G052145S2 също това масло го дават и за раздатката, което мисля е баят грешно.

 

Вече защо дават за задния диференциал, други масла ... :nixweiss:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са много относително понятие според зависи кой какви остъпки ползва ...

Иначе цената му за литър е тази. Без никакви остъпки .

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...