Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

Да само, че там май трябва литър понеже е с 6HP26A автомат. Ама може и да бъркам, че трябва литър. Та най добре си проверете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че половинка трябваше....Ще проверя и ще пиша.Напиши ми телефон за връзка ако става да го вземам.

 

П.С.-Недей, 880мл ми трябва...

Редактирано от bdch72
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте. От скоро карам Шевролет Каптива и като че ли имам проблем с раздатката, а не намирам много информация за сходен такъв проблем. 

Виждам, че тук имате доста опит и се надявам за малко помощ.

Та, карам Каптива 2.2 дизел, 4х4, автоматик. При потегляне на ниски обороти, дори и без да подавам газ се чува леко тракане/хлопане. Когато вдигна обороти и започне да работи мотора, тракането продължава, но слабо доловимо заради шума на мотора.

Ходих в сервиз, където вдигнаха колата. При изгасен двигател и завъртане на ръка на някоя от задните гуми не се чува нищо, но при завъртане на ръка на някоя от предните гуми се чува някакво тракане (вероятно същото което се чува и при потегляне) от раздатъчната кутия.

Някой имал ли е подобен проблем, представа от какво може да се е получило или как да се диагностицира дали всъщност проблема е точно в раздатката?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде мога да го видя, но модела на колата е:

 

Марка:Chevrolet
Модел:CHEVROLET CAPTIVA C100,C140
Модиф.:2.2 D 4WD - дизел
Година:от 03.2011
Задвижване:4x4
Цил./Куб.:4 цил. / 2231 куб. см.
Мощност:184 к.с / 135 kW

Kод двигател:LNQ

 

Изглежда така
raz.thumb.jpg.edb0d96a066a8aac44733d2efd28e45f.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това което откривам, като че ли са от General Motors, но не съм сигурен.

 

Снимката която съм прикачил е взета от интернет, от раздатка, която се продава. В нета намирам и разни серийни номера (като този KLACCM22 или този KLACCW72), при търсене на които излиза такава раздатка, но не откривам инфо за производител. 

tt.png

 

Днес, между другото оставих колата за обслужване и помолих майстора да свали пробката на раздатката и да види има ли достатъчно масло. 

Редактирано от mch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

алтернативно масло за диференциалите някой слагал ли е ? Ако може да сподели марка  и спецификация ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...