Jump to content

Сменя ли се на определени километри маслото на раздатката


Jajabenksss

Recommended Posts

Дам. В момента се опитвам да уловя дали остана нещо при рязко ускорение. Но ще почакам да се разработят маслата още малко, преди да търся под вола теле :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със смяната проблеми няма никакви.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих нещо интересно в един документ на ZF за 6HP19A , за маслата които може да се ползват за предния диференциал и за торсена.Може да се ползват като алтернатива на ботилираните в опаковка Ауди :) . Намират се в бг на по-добра цена.

 

Oil volume: 9 l transmission oil No. S671.090.311 (green) and

1,05 l differential oil No. S671.090.163 and

0,528 l Torsen differential oil No S671 090 163 No. S671.090.163 and 0,022 l Sturaco oil No. S671.090.167

Редактирано от Nikolay Dekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали да не сменя маслото на дифовете с оригинално.Раздатката го смених с оригинално а на дифовете е шел 75w90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко я карах но има голяма разлика според мен,макар че преди не ми е правила проблеми ама явно не съм предполагал че може да е толкова добре,колкото стана сега!!!

Редактирано от DonTodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица и аз мисля да го сменя това масло,поръчал съм 1 литър,то явно трябва около половин литър,ако някой проявява интерес,може да го разделим маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених и маслото в раздатката,към 480 мл източихме,наляхме 500 мл.Маслото беше доста тъмно,новото е по-светло.Малко покарах из града,не виждам някаква разлика,но за мен е добре да се смени това масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е като тръгваш на пълен ляв/десен - по-мазно е. Но не е ясно дали е от раздатката или дифовете, повечето хора ги сменят заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така разбрах,на пълен ляв\десен като тръгваш,ако тресе ли ,приплъзва ли,явно трябва да се сменя маслото,еми не ми е правило така,но го смених,да не се занимавам скоро с него,по добре е сега колата като че ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щях да правя тази процедура,но онзи ден сложих нови летни гуми и други джанти и вибрациите изчезнаха......като навивам волана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колеги днес и аз успях да намеря време да сменя маслата на диференциалите и раздатката. В крайна сметка източването и пълненето стана със специална електронна помпа за такъв тип приложение. От задният изкарахме 1.300 литра вкарахме 1.500 л. Предният източен 1л. вкарахме 1.200 л.  Раздатката 0.450 литра изтеглени и вкарахме 0.500 л. точно. Сега нямам наблюдение за плюсове но я карах от сервиза да вкъщи но като че ли всичко работи по-мазно меко или там както си му казвате . Утре ще мога да дам конкретно мнение.А и още нещо старото масло излезе леко мътно и доста по тъмен нюанс от новото.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On February 15, 2016 at 3:59 PM, kainy said:

Със смяната проблеми няма никакви.

Цитиране на предходно мнение!

 

В крайна сметка останаха малко вибрации в задния мост. След смяна на карето на задния диференциал (30лв) и тест на полуоските на стенд, нямаше никаква разлика и при покачване на въртящия момент задният мост почваше да се държи като премиум вибратор :). Последното което остана и беше първото ми предположение - самия диференциал. Някакъв луфт имало и след като го смениха с този от седана (понеже на ръчката си ставаше, го оставихме), то сега вече наистина всичко заспа :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...