Jump to content

Избор на комплект носачи за Б6


bobitovn

Recommended Posts

Здравейте колеги, колкото и да отлагах момента, най-накрая се налага да сменя кокалите на кошника.След 30к. км. и близо 2 години по родните ни пътища, се обади един в ляво, който от 5000км. не си е променил звука.Лошото е че от дясно след смяна на каре се появи кофти пукане, при всяко тръгване и спиране....все едно ще изпадне гумата.Ходих на 3 сервиза, един от тях добре познатите ни D-bros и се оказва, че без разглобяване не може да се разбере причината.

Затова и реших да сменя цял комплект,за да не се занимавам скоро пак с носачи.

Колебая се между Монро за около 450лв. с отстъпка, турските Беса от форума за под 400лв. и Атек от ebay.

Знам че в този ценови клас е въпрос на късмет...... по-скоро до конкретна бройка, но за Лемфьодер не искам и да си помислям.

Заслужава ли си да заложа на Монро-то предвид малко по-високата цена?

Колата я пазя доста и я карам на 15-ки джанти, новите носачи все трябва да изкарат 30 000км., предвид тези обстоятелства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 131
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не се знае кой точно е разбития в дясно, в ляво също.Ако платя за труд демонтаж, монтаж и евентуално вместо 2бр. купя 3бр. носачи при грешна диагноза, цената ще дойде около 250-300лв., по-добре да дам 550 и да знам, че всичко+биалетки и накрайници ще е ново, старите ще ги рециклирам за да си имам резерва при евентуална рекламация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз беса слагах преди 3 години и чак преди месец смених 2 носача. Със сигурност са изкарали повече от 30 к км.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се разбере със сигурност ако хората си разбират от работата и най-вече имат желание да го установят. Смених 3 носача и се оказаха точно проблемните, така че при добро желание всичко е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Моята кола три дни седи в три различни сервиза,и ми казват ,че предницата е перфектна,ама клопа нещо от дясно..,но не могат да го установят,Единия ми каза,че трябва да сменя всичките.Съмнява ме от Ауди да имат такава политика на подмяна на цялата предница,за това мисля да ида във ФВ Плевен и да видя там какво ще кажат.Най-лесно е да подкарам една беса,ама при сегашния лемфъорер ако има един разбит е тъпо да сменям с беса или сходи..

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз беса слагах преди 3 години и чак преди месец смених 2 носача. Със сигурност са изкарали повече от 30 к км.

Sent from my iPhone using Tapatalk

И аз за сега към тях се ориентирам, само се чудя за Монро, дали не са по-добрия вариант.Ясно е, че няма как да сте пробвали по 3,4 комплекта и всеки ще даде различно мнение, но все пак ми е интересно да чуя отзиви.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години сложих Беса и съм доволен. Не тропам още.

Преди 2 месеца ги гледах на подемника, отгоре-отгоре.

Нямат признаци.

Сменяй ги всичките (и горните тампони на амортисьорите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ги провериха защото се проверяват в работно положение на канал но е по добре на подемник платформа. След свалянето се оказа че луфта е почти незабележим няма и милиметър но достатъчен да тропа и дразни по неравности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се разбере със сигурност ако хората си разбират от работата и най-вече имат желание да го установят. Смених 3 носача и се оказаха точно проблемните, така че при добро желание всичко е възможно.

Ходих при майстори с много опит в тази част и всички вдигаха рамене.Разбирам ги напълно и аз не бих поел риск да сменям на сляпо и после пак да хлопа.Затова реших да изхвърля всичко и ново.А и не знам предния собственик какво и кога е сменял и ако се наложи след месец да сменя и друг носач, ще я засиля към Надин.Проблема е, че колата е ежедневка и висенето в сервиз ми създава проблеми и ще се окаже, че спестените 100-200лв. ще ми излязат тройно после.

П.С. на две места на подемник и с лост, на 3-тия сервиз на канал.Присъствах лично и на 3-те проверки и не установихме причината.По мое желание сменихме външното каре и греда :)

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, чак като се свали всичко долу, тогава лъсва истината.

Предните китайки не хлопаха, обаче бяха доста охлабени.

Не си личаха изобщо, а да са изкарали пряко сила 12-на хиляди, с пазене.

Няма смисъл, да плащаш за няколко монтажа.

Правилно си се насочил - всичко долу, а новото - горе.

Пази си старите носачи, никой не те кара да ги хвърляш.

И тампоните смени, да не правиш пак същото упражнение после.

Моите бяха така набити, че с горелка ги къртиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола три дни седи в три различни сервиза,и ми казват ,че предницата е перфектна,ама клопа нещо от дясно..,но не могат да го установят,Единия ми каза,че трябва да сменя всичките.Съмнява ме от Ауди да имат такава политика на подмяна на цялата предница,за това мисля да ида във ФВ Плевен и да видя там какво ще кажат.Най-лесно е да подкарам една беса,ама при сегашния лемфъорер ако има един разбит е тъпо да сменям с беса или сходи..

В ауди един носач е колкото половината комплект на Беса, ако си с Лемфьодер може би наистина си заслужава смяната на парче.

П.С. за тампоните не се бях сетил, задължително ще ги сменя.Благодаря за съвета. :)

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да се установи проблемния кокал но за кой ли път ще пиша от хора с опит и желание. Но няма да ви убеждавам повече все пак парите и колите са си ваши :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз примерно, реших да сменям само разбитото - според диагнистиката се оказа - ляв накрайник, два тампона на горните носачи и двете биелетки - смених ги тези неща  като заложих на LEMFORDER като марка - от колегата gsb (препоръчвам го на всеки, който си търси качествени афтърмаркет части и качествена услуга). Относно резултата има подобрение, но има още какво да се желае - не е като нова  :unsure: Незнам оригинално ли ми е окачването или е сменяно с някакво - по биелетките имаше лого на ауди, но на другите кокали няма никакви надписи  :nixweiss: Лично аз смятам че 350-400лв е по-добрия вариант и всичко да е ново и поне 30 000км. да си свиркаш. Ако се реша да сменям всичко на куп - бих се спрял на ATEC или BESA - все пак няма да карам цял живот B6, камо ли да сложа LEMFORDER-и зa 1000лв. и после да я продам на някой да си джитка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всичките,а не само разбития?

И се учудвам,трябва да е смляна тая предница тогава.

 

Един глас за Лемфьордер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за сега към тях се ориентирам, само се чудя за Монро, дали не са по-добрия вариант.Ясно е, че няма как да сте пробвали по 3,4 комплекта и всеки ще даде различно мнение, но все пак ми е интересно да чуя отзиви.

Колега ако ще скачаш на цял комплект директно си вземай Монро и не се занимавай с глупости. Аз сложих на C5-цата преди 15 хил. км и съм със спортно окачване и гуми 205/55/16 до момента нямам никакви драми, а колата бая я ръчкам и бая се кара..като имай на предвид, че тея 15 к км са направени в София и по магистралата преди ремонта за периода от 6-7 месеца. Нямам никакви забележки за момента, а и Монро са марка с доста доста по-богата история и репутация. Досега на 3 коли съм сменял части по окачването с на Монро и не съм имал драми до момента и дано за напред да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора е труден, особенно когато мисля да карам колата повече годинки.И аз си мисля, че Монро не биха се издънили чак толкова,че да са по-зле от турските.Разликата в цената е пренебрижима.Ще почета още малко из нета и ще пазарувам другата седмица.

Някой има ли инфо, колко върви комплекта в момента оригиналното окачване в Порше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби хич не мисли аз също съм сменял с Монро знаеш от къде :)

И въпреки че всички ме предупредиха неее ужас по-добре Lem...трябва да ти кажа че Монрото си излезна желязно на фона на парите си пък е топ оферта! Важен е монтажа щото моето го бяха пренатегнали и прецакаха един външен накрайник още при монтажа ... Около 30к след това окачването е като ново! Без признаци на износване хлопане тропане и тн..

П.С слагал съм и Lem и TRW на много колеги същата работа! Не виждам разлика може би ако ги вземеш от Ауди ще има разлика и ще е истински Lem обаче цифрата не кефи! :)

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби хич не мисли аз също съм сменял с Монро знаеш от къде :)

И въпреки че всички ме предупредиха неее ужас по-добре Lem...трябва да ти кажа че Монрото си излезна желязно на фона на парите си пък е топ оферта! Важен е монтажа щото моето го бяха пренатегнали и прецакаха един външен накрайник още при монтажа ... Около 30к след това окачването е като ново! Без признаци на износване хлопане тропане и тн..

П.С слагал съм и Lem и TRW на много колеги същата работа! Не виждам разлика може би ако ги вземеш от Ауди ще има разлика и ще е истински Lem обаче цифрата не кефи! :)

Ей тоя пост чаках.Мерси много Мишо.Утре поръчвам Монро-то и ще видим-к'вото сабя покаже  :hilezh: , аз 30к. ги минавам за 2г., сега смених работата и ходя с колело, така че ще ги мина за 3г., ако ме изкара толкова ще съм доволен :hilezh:

В Порше е брадва голяма, предполагам ще минат 1500лв. комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за финал да напиша развитието по темата, може да е полезно за някой колега.

Поради изникването на друг по-наложащ ремонт и липса на време отложих окачването за днес.

Добре, че не си купих цял комплект.

Причина за пукането, ако мога така да го опиша се оказа в шенкела.Гнездото на болта на долен преден десен носач е охлабило и от там цялата поразия.Не знам как точно майстора е затегнал(наместил) болта на носача, но сега няма и помен от този зловещ звук.Носачите са с марка Delphi и са сменяни от предния собственик преди 50000км.Тампоните им са екстра и шарнирите им се движат мазно.Явно са читави, но цената им нещо не ми хареса.Долния заден носач е китайски сменен от мен преди 30 000км. и като му гледам тампона, скоро ще се обади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих преди месец цялото ново Мейле от колегата ACE който ми го даде и на цена и със монтажа ми стъпи супер ! Исках да сложа нещо за да не се занимавам в Англия че тук само за труд щяха да ме окълват 200 лири  :hilezh:  :stupid:  затова направих го в Бг и съм доволен ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда при теб си заслужава инвестицията в по-добро окачване.Тук за 100лв. ги сменят и още 350-450 за комплект от по-евтините, носачи идва на 500лв. общо :), което е колкото труда в Английско :hilezh:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...