Jump to content

Избор на комплект носачи за Б6


bobitovn

Recommended Posts

Преди 3 часа, daniel.petrovaliev написа:

Здравейте колеги използвам темата за да попитам сходен въпрос. Какво мислите за тези комплекти окачване които се въртят из форума и OLX за по 300-400 лв ?

Изкарват по цяла година ?. (При мен 8 месеца и 10 хил км.) Говоря за Крафт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 131
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен 2г. и 30000км няма мърдане.Вози все така меко.Беса на Ас Метал.Колата се пази и само аз я карам.

Гуми 195/65/15.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колеги, дайте съвет какво да го правя моето окачване... При едно от последните ми посещения в D-Bros ми казаха, че тампоните (почти всички) са за смяна. На този етап всичко по окачването е оригинално, както си e излязла от завода, шарнирите са здрави и все още не хлопа. Колебая се дали да направя превантивен ремонт и с какви части. За тампони, биалети на Лемфьрдер + труд ми дадоха цена около 700лв., което ми се струва соленко на фона тези цели комплекти, които има и за по-малко пари. Добра идея ли е да се слагат други тампони на оригиналните носачи? Дайте мнение :) 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички предни носачи се рециклират. Въпроса е за долния (май беше правия) носач, дали да се дадат пари за рециклиране като за нов среден клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно долния прав не се рециклира, щото е опорен за амортисьора и стават големи бели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Besa. Вече една година и близо 20 Хил км в София, няма никакъв проблем. На старата кола също бяха тази марка, никакви ядове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80-90 на тампон?? То не е ли най-скъпият 50 кинта нов? 

https://www.autopower.bg/тампон-носач-lemforder-audi-a4-sedan-8e2-b6-1.8-t-quattro-1765901-g637c21-i10884269.html

 

Аз по-скъп от тоя не намирам.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не давай да ти правят шарнира на долния прав носач, ще се спука чашата на шарнира и ще си счупиш колата.

 

Вземи си нов, ако се е прецакал шарнира, а ако има нужда само от тампон, може смело да смениш само него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, KCV написа:

Не давай да ти правят шарнира на долния прав носач

 

:zustimm:

Изобщо не ми се занимава с експерименти. Още си стои на дневен ред варианта да кихна 700лв. и да я оставя в D-bros да ми я направят с Лемфьордер... Въпроса е заслужава ли си парите в сравнение с алтернативните марки? 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е ли голяма част от сумата за труда? :huh: Че то си е играчка доколкото знам аз... Не е за половин час работа?

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери някой с отстъпка при вносителите и цялото окачване на Лемфьордер ще ти излезе на подобни пари.Тези носачи като дадеш 700лв да им смениш тампоните и след 1-2 месеца  почнат да им се разтропват и шарнирите какво правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е ли голяма част от сумата за труда? :huh: Че то си е играчка доколкото знам аз... Не е за половин час работа?

Според мен труда е доста.

Ако ще даваш 700лв., по-добре вземи комплект(цяла предница) Лемфьордер с отстъпка и сменяй всичко.Ще излезе около 1000лв.

Аз съм писал и по-назад, вече съм минал 40 000км. с нова предница на Беса.Дадох 390лв. за комплекта и 80лв. за смяна.Все още носачите са като нови и колата е топка.

За мен е безсмислено да се наливат кинти за Лемф...., едва ли ще изкарат колкото два комплекта Беса.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

за Беса.

Аз също съм с половината такива.

Аз си ги взех от тук http://martiauto.net/bg/product-list/2.html

Редактирано от dido73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прави на парче се получава така, че постоянно нещо хлопа и обикалянето по сервизи е гарантирано.Не питай от къде знам.....4 посещения 3 ремонта и все нещо се разхлопваше след няколко седмици(това за 1г.).Сложих комплекта и вече 2г. и повече...тишина.За рециклажи не искам и да чувам, при положение, че купувам ново за 350лв.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си взех b6-цата (05/2004 произведена) преди 5г и нещо беше стегната. Явно в Италия няма такива трапища и тук се поразхлопа почти веднага...джамбази лиии, кво ненам :). При обслужването в началото майстора рече един носач...после тръгнаха наред. Сложих TRW комплект, още съм с него след 60к+ и не мърда. Не хваля марката, даже чувам че вече са ментета яко. Но не бих сменял на парче, еле пък да рециклирам компоненти от колата, свързани с живота ми и този на семейството...доколкото зависи от нас де :) 

Редактирано от Firo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 6.02.2018 г. at 21:21, dido73 написа:

+1

за Беса.

Аз също съм с половината такива.

Аз си ги взех от тук http://martiauto.net/bg/product-list/2.html

В посочения сайт цената за комплект е 560лв,от къде колегите по горе достигнаха цената от 390-400лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Passi

преди 6 минути, Vlad91 написа:

В посочения сайт цената за комплект е 560лв,от къде колегите по горе достигнаха цената от 390-400лв?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 18.02.2018 г. at 19:26, sweetlioo написа:

@Passi

 

Така и не разбрах от къде идва цената от 390.

Друг въпрос,след като на едно място се пише,-не сменяйте всичко на веднъж,а на друго,-сменяйте всичко,така и така плащате за работата. В края на крайщата може ли някой да каже със сигурност да сменя ли всичките или само счупените?

И от къде купувате частите на тези цени,с отстъпка ли са?

 

Благодаря!

На 6.02.2018 г. at 21:21, dido73 написа:

+1

за Беса.

Аз също съм с половината такива.

Аз си ги взех от тук http://martiauto.net/bg/product-list/2.html

В  посочения сайт цената за комплект е 560лв,от къде колегите по горе достигнаха цената от 390-400лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...