Jump to content

Навигация A8/S8 D4


V I P E R

Recommended Posts

Здравейте,

 

Опитах се да намеря тема относно ъпдейт на навигацията, но никъде няма нищо. Някой помощ? Доколкото разбирам трябва да е MMI 3G+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трбява доста да прочетеш, преди да го направиш.

Накратоко последователността е ММИ после навигация и активация, но тя е за определен вид ММИ трбява да го съобразиш.

Опасностите са да си ъпдейтнеш Босе-то и после да трбява обучение в Ауди , трбява да си активираш преди ъпдейта на ММИ менюъл моде за инстарлера от инжинерното меню(зеленото), което се активира с Вагком, после да екслуднеш БОСЕ-то при ъпдейта от другото инженерно меню....

Напрвих го на моята, но доста внимателно трбява и четене, пак казвам. Не на последно място активатора ти маха ВИН номера на колата от софт-а и след това ти трябва Vinpatcher на SD със скрипт да си го вкараш отново ръчно.

С две думи, ако не си наясно не рискувай, а отиди в Ауди и си плати. Събирал съм информацията от щатски, немски и руски форуми, няма всичко на едно място...

 

Ако все пак си на ясно, какво правиш и технически грамотен зареди се с една 32гб SD карта и една 8gb ако не ти се трие след всяка операция и ми пиши да ти дам линковете и насоките да го направиш. Ако имаш връзка с интернет трбява да се пренастроят и няколко ИП адреса и DNS, за да не ти хванат активатора...че тогава не е приятно ...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз нямам Босе, имам Б&О, а то май си е със собствен софтуер, ама като гледам това е най-малкия проблем. Така като гледам ще иска няколко дни четене и играене по мъките, не си струва.

Аз се опитах да си ъпдейтна легално навигацията, но Порше Пловдив нямали часове за близките 2 седмици, а аз заминавам на 20-дневен тур из Европа във вторник. Колата пристигна м.май 2014, надявам се поне да имам картите за 2014...

 

Мишо прави ъпдейти на 3G+ доколкото знам.

Кой е Мишо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте колеги,

дали има някакви новости за ъпдейта на навигацията?

В Порше тарифата е 700 лева без ДДС. В България нови пътища почти няма, затова се чудя дали да ъпдейтвам.

 

Иначе открих тази новина:

http://clubs1.bg/news/audi--33263

 

Дали някой е пробвал да ъпдейтва през самата кола и GSM мрежата?

Редактирано от alex_ander
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30/06/2016 at 15:10, alex_ander написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

в България има много нови пътища: магистрала Марица, Северната Тангента и пр. Заслужава си ъпдейт-а, ако картите са ти от 2014. Да не говорим за чужбина (примерно Гърция), тама също се строят нови пътища непрекъснато.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, alex_ander said:

Здравейте колеги,

дали има някакви новости за ъпдейта на навигацията?

В Порше тарифата е 700 лева без ДДС. В България нови пътища почти няма, затова се чудя дали да ъпдейтвам.

 

Иначе открих тази новина:

http://clubs1.bg/news/audi--33263

 

Дали някой е пробвал да ъпдейтва през самата кола и GSM мрежата?

 

Браво на Ауди все пак че още през 2014 г. първи в историята се досещат че карти може да се ъпдейтват през Интернет! :)

Чудя се защо цялата автомобилна индустрия е винаги с 10 крачки назад по отношение на ИТ! Защо им се въжхищаваме и хвърляме луди пари за тривиални ИТ неща?

 

 

Относно ъпдайта - не знам дали няма да ти глътне целия месечен лимит на 4G-то (ако имаш такъв).

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ъпдейта е 32ГБ като през СД картата, не знам някой да има такъв лимит за интернет, моя специално е 10ГБ...

 

Иначе да, авто индустрията е много назад. Вчера гледах "супер бързия" тъч скрийн на новата Панамера, работи като Андроид 2.0 в най-добрия случай.

 

Аз тази седмица ще пробвам ъпдейта с СД карта и ще пиша какво е станало, дано не разваля нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за отговорите.

Ако ъпдейта е 10-20 GB наистина ще е проблем през мрежата на GSM да се ъпдейтва. Всички имаме неограничен интернет, но скоростта брутално пада след изчерпване на лимита.

Още не мога да подкарам и интернет в колата. Това е друг въпрос за форума. Пробвах с различни абонаменти, но не искаше да тръгне.

Разбрах от един служител на Ауди, че или говориш по телефона или имаш интернет, не можело и двете. А, ако имаш включена карта в колата

не можеш да ползваш Bluetooth.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...