Jump to content

Проблем с хидравликата


howkinss

Recommended Posts

Здравейте,

 

от няколко дни забелязвам, че като запаля колата сутрин и започна да правя първите маневри се чува някакво странно хрупане.

След като завия и в двете посоки 2-3 пъти това хрупане за сега изчезва.

Някой знае ли от какво би могло да бъде?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

На колко години е колата? Сменял ли си хидравличната течност? Аз имах странни шумове и с една спринцовка извадих малко течност и долях около 150 мл. добавка на Бардал Сумолюб и отихна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Смяната на течността е задължителна! Аз също я смених. Самата хидравлична течност си има срок на използване и се замърсява. Въпреки това налях малко Бардал и всичко утихна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от както застуди - сутрин първите навивания на волана ми "хрупа" тампона на единия (а може и повече) от носачите... след малко раздвижване се оправя...

ПС: хидравличната течност я смених още лятото профилактично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми виеше на метал в метал при пълен ляв/десен като намалявам да спирам

смених обтяжната ролка на алтернатора и замлъкна

течност също смених че беше черна

а хрупането го имам + нацепени всички възможни тампони по предницата

ще се сменя там всичко след празниците

на мен ми виеше на метал в метал при пълен ляв/десен като намалявам да спирам

смених обтяжната ролка на алтернатора и замлъкна

течност също смених че беше черна

а хрупането го имам + нацепени всички възможни тампони по предницата

ще се сменя там всичко след празниците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако новата кола не е от "магазина", т.е. чисто нова, решението на проблема едва ли ще е осезаемо и трайно :)

 

Като резултат от несменяне на хидравличната течност от предишния собственник, и на мен ми се наложи да мина през процедурата с нова хидравлична помпа + ремонт на рейката.

 

До колкото знам, хидравличната течност трябва да се сменя на около 2 години, понеже долу-горе за толкова време става киселинна и започва да разяжда маркучите, т.е. да стане черна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачва се долу охладителя на хидравликата, вдигаш предницата във въздуха, започваш да въртиш волона в положение крайно ляво и крайно дясно няколко пъти, като преди това си отворил и казанчето на хидравликата. После свързваш маркучите на охладителя, наливаш нова хидравлична течност (такава, каквато е обузначена на казанчето) и започваш пак да въртиш волана в положения крайно ляво и крайно дясно. Цялата процедура се прави на ЗАГАСЕН двигател, за да не се наложи да сменяш и хидравлична помпа...

Общо взето е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, мерси за информацията, ще гледам скоро да си сменя хидравличната течност и ще ви споделя какви са резултатите.
Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...