Jump to content

Нов телевизор. Извит или с Андроид?


Recommended Posts

Старата плазма се предаде рязко и без предупреждение.

Огледах се за нов и установих че технологията много се е развила.

Ориентирал съм се към Самсунг, понеже телефона ми е такъв,с цел по лесно да се "разбират".Но видях че има модели на Сони,Филипс с Андроид...а Самсунг нямат все още,поне у нас.

Не зная какво се прави с този андроид в телевизора,но ако трябва да избирам примерно между извит Самсунг и Сони Андроид Какво да избера?

Не трябва да е по широк от 108 см (48" диагонал),щото хладилника пречи и жената няма да вижда десния край от нейното си место..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 275
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За 100-180лв може да превърнеш всеки телевизор в СМАРТ с Андроид така че по-важни са други параметри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чий му е Андроид на телевизора? Телевизора е за да се гледа телевизия на него.Дядо ми викаше патката може да ходи,лети и плува.Ама ни едно не прави как трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..с някакво допълнително устройство предполагам?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Да, нещо такова:

 

http://olx.bg/ad/minix-neo-x8-4k-android-4-4-smart-tv-box-ID4tyCI.html#c27e2b2de5

 

или 

 

http://olx.bg/ad/4k-smart-video-plear-full-hd-m8s-8gpu-4cpu-yadra-android4-4-tv-box-a-ID5qMeQ.html#c27e2b2de5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм. ..не са чак без пари тея джаджи,щом неото е 250 лв.в продавалника, значи Сонито в Техномаркет ще гони хилядарка

А дава ли разлика освен в цената FULL HD или ULTRA HD 4К?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без много да му мислиш вземай 6-та серия на Самсунг. Това е най-оптималния среден клас за цена/качество.

"Правите 48J6ххх  започват от 1200лв, а "кривите" 48J6ххх от 1400лв...въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм за Самсунг. Преди.. сигурно вече 9г взехме 37` Самсунг и сега като си гледам на него HD канали нямам никаква забележка за качеството. Аз също съм за Ultra HD телевизор, вместо смарт с интернет или такива глупости... Да има HDMI изходи повечко и може всичко да си пускаш на ТВ-то :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samsung е народната класа в телевизорите и продължават да поддържат това ниво - добро съотношение цена/параметри+качество. Ако търсиш следващото нагоре разгледай Philips, LG, a чувам напоследък, че и Sony са се включили отново в играта на това ниво (до преди 2-3 години бяха определено зле от към качество и софтуер!).

 

Защо на някой му трябва Андроид на телевизор  :nixweiss:

Ако искаш да го ползваш като смарт, не това е начина... А колко смарт търсиш в един телевизор и какво ще е приложението му е пък отделен въпрос.

Ако пък виждаш приложение - по-добре с допълнително външно устройство (струва повече, но и може много повече)

 

Същото е мнението ми за извитите.... Временна изгъзица, с която се опитаха да впечатлят пазара (и успяха...)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-49CX740E-Ultra-HD-3D-LED/p/15475

Ей този ми харесва...още повече,че ще има 5 г. гаранция,

....а в така популярния е-маг е с 500 лв по скъп и с 2 г.гаранция(допълнителна се доплаща солено)

http://www.emag.bg/televizor-led-smart-3d-panasonic-49-123-sm-4k-ultra-hd-tx-49cx740e/pd/DQBJWMBBM/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай от андроидските телевизори, както и бягай от сони и филипс. Ако искаш Андроид, си вземи външен бокс, като вариантите са десетки, ако не и стотици.

Не веднъж е ставало на въпрос, че лидерите в момента са Самсунг и LG, от както панасоник излязоха от плазмите, но LG пред самсунг си струва само ако е OLED.

Извит много ограничава откъм оптимални места за гледане и освен ако не е стриктно за домашна кино стая, няма смисъл, особено пък на 48", който реално трябва да си го гледаш сам.

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ги разбираш...кажи за Панасоника,че тая марка от едно време ме кефи. ....още кога беше National; )

Къф е тоя Firefox..ако се връзва лесно с Ес6-цата ми,няма да чакам черния петък... [emoji12]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За телевизор с андроид няма смисъл, за ултра хд също. Да е извит на тия инчове също е безсмислено. От сони бягай а далеч, не напразно ги продадоха. Гледай да е фуллхд, да е колкото се може по-голям, ясно е че ще е смарт(трудно се намират вече без смарт). Ако има 3д си е още нещо което няма много много смисъл, но пък ще го разцъкваш от време на време. За свързването с телефона... и lg и samsung ще се свързват еднакво добре, има си сума приложения. Аз лично съм доволен от моето lg. Ако смяташ да сваляш филми и да ги гледаш на телевизора, то помисли и за читав рутер за около 100-150лв за да ги стриимваш безпроблемно от компа директно на тв-то без да се занимаваш с хардове и флашки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панасоник бяха, за известно време, най-добрите телевизори на пазара, след като Pioneer спряха производство на KURO. Това беше до преди 2 години. След това, избора стана изключително постен от към избор на хубави телевизори, с единствените опции плазмата на Самсунг P8500 и OLEDите на LG. Аз избрах първата опция, защото това беше последната жестока плазма в производство. Вече тоя избор го няма и останаха само OLED на LG. Панасоник сега имат и те OLED модел за някаква умопомрачителна цифра, но панела пак го прави LG.

 

Иначе баща ми има 4К 55" Панасоник от преди файърфокс ОС и софтуеъра е меко казано отвратителен и бъгав. Файърфокс би трябвало да е по-добре, но WebOS на ЛГ е подобно. Общо взето по това не ги избирай, защото както споменахме по-горе, имаш доста избор на допълнителни дивайси, които най-вероятно ще работят по-добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи взимам това и не се занимавам...за още 200 лв ще е 4К ама няма смисъл както разбрах.

https://www.technomarket.bg/products/09142248/samsung-ue-48j6202

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех целенасочено от последната серия на Sony преди да вкарат андроид - KDL-50W829. Изключително съм доволен от телевизора. Преди това минах праз Самсунг и ЛГ, които подарих на близки, но никога повече не бих си купил ТВ от тези марки. Вързах го с домашното кино, ка модул, всичко се синква през бравия синк, едно у-во, в което бодваш различните кабелаци и то влиза в тв-то един единствен кабел и всичко ми  работи перфектно. 

 

4K е готино, защото е следващото поколение, но вижте колко време се вкарват HD-каналите в България. Размера на филмите в 4К формат е доста голям. Филмите, които бих ги чакал да излезнат на такъв рилийз, да си заслужава да го свалям и гледам евентуално на такова качество просто отивам на кино. За телевизия на тая резолюция бая ще почакаме. Иначе, каквото и да вземеш след два месеца ще излезе нещо много по-яко уж за това хващай един за ушите и го бодвай в хола и спирай да гледаш повече магазините за телевизор. Иди и разцъкай малко програмите в някой техномаркет да видиш как ти е интерфейса, бързо ли рботи и тн. там светлината е гадна, всичко е направено за топ перформънс и е трудно да се оцени качеството на картината ама все пак по-добре на живо. Запиши си на една флашка някакво филмче или тест на съответната резолюция и си го плейни. Изисквай да ти дадът неотворена бройка, да не ти нашият някоя мостра дето е работила 1 година в магазина :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нее, по-добре Chromecast. Сега даже гледам, че го има и в Емага.

 

http://www.emag.bg/medija-ple-r-google-chromecast-hdmi-streaming-78736/pd/DR9CSBBBM/?gclid=CjwKEAjw7O6vBRDpi7O-8OWSkwESJACNFsgxP71PcMed1D-CwkwHxVbuEW7_qk60x8ke5O_2JNsueBoC-oHw_wcB&ref_cmp=ps&emagi_click_id=13ac2482cda563906e484e95f0c36a8c

 

Освен че е по-евтино, ами и...  Neo vs. Google...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро бях пред тази дилема...

 

Фен съм на Самсунг, като последните 5 телевизора, които сме взимали (за мен и близки) са от тази марка.

Въпреки всичко реших да прегледам и други марки.

Самсунг са супер откъм софтуер, но като качество на картина и цветове куцат...

 

След дълго четене и търсене се спрях на Panasonic 55CX700...

Останалата част от историята ще копирам от поста ми във форума на сетком, за да не преписвам...

 

 

 

Oтгoвop: Mнeния и Избop нa LСD / ОLЕD тeлeвизop
Днec oтидox c твъpдoтo нaмepeниe дa cи взeмa тeлeвизop.

Бяx peшил Раnаѕоnіс 55СХ700Е - 1999 лв.
Eми нe мoжax дa гo xapecaм и тoвa cи e.
Диcтaнциoннoтo, ĸaтo ĸитaйcĸa игpaчĸa. Πycнaxмe филм (oт флaшĸa) тoй нacичaшe, пpecĸaчaxa ĸaдpи... Явнo нe e мoя тeлeвизop.

Peшиx дa пoглeднa Coни -
пъpвo ce cпpяx нa 55W809 (Full НD, 3D, 2049 лв. c пoдapъĸ бeзжичнa ĸлaвиaтypa Lоgіtесh) - пpиличeн TB, мaлĸo бъгaв c Aндpoид-a. MX плeъpa пъpвo зaби, пocлe нe мoжeшe дa ce движиш нaпpeд-нaзaд из филмa.
Bъпpeĸи тoвa ми дoпaднa.
Дo нeгo oбaчe имaшe 49X8309C (UНD, 2249 лв.).... Πo-мaлĸия paзмep cи личeшe. Ho мoмeнтa в ĸoйтo нa двaтa зaпoчнa дa ce излъчвa eднo и cъщo, вcяĸo cъмнeниe изчeзнa. Kapтинaтa нa X83 e фaнтacтичнa (пoнe зa лaиĸ, ĸaтo мeн). B мoмeнтa гo ceтъпвaм и ъпдeйтвaм.

Kaтo пoнaтpyпaм впeчaтлeния щe cпoдeля oтнoвo.

 

Няколко уточнения:

1) Ползвам Андроид устройства и като цяло бях твърдо против да взема ТВ с андроид.

2) Исках 55"

3) Исках Самсунг

4) Имах макс. бюджет от 1500-1800 лв.

 

Избирам телевизор от около 4-5 месеца, като за това време всички изкараха по още една серия

 

Сони ме спечели с картина и изработка.

Андроида има трески за дялане, но мога да кажа, че подкарах на ТВ-то Popcorn Time и всичко работи перфектно.

Плейва от DLNA без никакви грижи.

 

Минусите за мен са:

1) Лошо подредено и не ососбено интуитивно меню (за мен не е чак такава болка, защото го ползвам заедно с Dreambox)

2) Не особено хубаво дистанционно (може да се вземе безжична клавиатура с тъч или да се ползва телефон... или PS4 Dual shock :) )

3) По-малкия екран 49 vs 55, който обаче изцяло се компенсира от качеството на картината

 

Новото поколение процесори (при Сони) имат видимо предимство пред тези в предишните модели.

 

И така.

Освен четенето на ревю-та, мнения и чиста предубеденост - човек трябва да отиде и да гледа на живо, за да си хареса телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да използвам темата, че не ми се цапа с нова.

 

Прецака ми се стария 7 годишен 47" Филипс, развали му се матрицата и трябва нов. Имам почти 2000лв бюджет за нов и съответно с привидна лекота залетях към ето това LG (49UF7707) като си викам "Супер, най-сетне 4К вкъщи!"... ама после си дадох сметка, че първо го гледам от 3 метра и нещо и второ кога ще видя аз читав 4К контент, че не ми е ясно? Ползвам го предимно за телевизия, рядко си пускаме с жената някой филм и определено не свалям Blu-ray rip-ове. И така сега имам нова дилема - дали да не си взема по-голям Full HD теуефизор? Примерно ето такъв Самсунг (60F6300). Принципно не залитам по размера, но в случая защо пък не? Място поне имам достатъчно.

 

Какво ще кажете вие? По-малък 4К или по-голям Full HD? Предвид разстоянието от което го гледам и предназначението му като цяло.

 

p.s.

HD съдържание имам на богато през сателитката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за втория вариант. Всичко под Blu-ray изглежда скандално на 4k дисплей... 3m си е доста - взимай възможно най-голямото... С увеличаване на разстоянието необходимостта от висока резолюция намалява.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...