Jump to content

Молба за съвет за дюза


mshbul

Recommended Posts

Здравейте,

моля за помощ за една дюза на АЕЛ.

 

Протече ми дюзата с датчика. И то не за пръв път.

Беше се повредила преди година като преди това протече леко.

Смених я и си сложих моя разпръсквач, защото взех дюза от 90 коня. В началото леко пускаше, но после изненадващо спря за половин година и 7-8к км.

До преди няколко дни, когато пак протече малко повече от преди.

Отваряхме почистихме, намаля теча, но пак го има.

 

Течът е минимален, даже не стига до картера, но ми се ще да го оправя. Някои има ли идея каква може да е причината или как да я оправя. Там няма уплътнители, няма какво да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде точно тече тая дюза?

От капачката на разпръсквача или от тръбичката горе

Ако е от тръбичката смени я - прецакана ли е тръбата горе колкото и да стягаш няма оправия

Ако е от капачката огледай я да не е пукната и ако не можеш да и сложиш тефлонова лента. Смешно звучи но аз така оправих проблема при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тече откъдето се разглобява през резбата - ако на това казваш капачка - това, което сваляш, за да махнеш разпръсквача.

 

То реално тази капачка не уплътнява, а притиска частите, които трябва да уплътнят помежду си и до капачката въобще да не стига нафта. Обаче това, което съветваш наистина ще го опитам, дано помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата, може и капачката да е спукана. Ако нямаш здрава за да я смениш, осигурителят може да ти помогне, но не е сигурно на 100%.

Тук можеш да видиш хубав осигурител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Точно вюрт ще донесе един приятел да сложим.

Имам старата дюза, може би пък да й взема капачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вижда да е спукана капачката.

Сложихме осигурител, ще видим какво ще стане.

 

Забелязах, че има много малка язва на едно нещо, което сигурно си има име, ама не го знам - стои между разръквача и останалото - едно цилиндрично с щифтове и в центъра е подвижно да натиска иглата. Дали може заради нея да пуска нафта. към четвърт милиметър е точката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли ли дихтунга тази дюза?Чувал съм че при сваляне,след това се нагрява медната дихтунга до червено и после се охлажда.Не съм сигурен и не знам дсли не те подвеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това си прав, но тя не уплътнява откъм нафтата, а към цилиндъра.

 

Сложихме осигурител. Засега не пуска, дано задържи така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си разглобявал дюзата , да е бил "запечен" разпръсквача към към долния елемент на корпуса, на дюзата? Ако е, при развиването понякога се чупят самите щифчета  и надират челото на разпръсквача, дори и да излязат здрави-пак се надира.. Вече челото като не е добре, не може да уплътни както трябва и почват течове през резбите. То ти си писал, сега видях , че си видял язвичка, точно това е проблема ти, тя повдига челото сега и не се уплътнява добре там.  То и самото развиване си има технология :) необходимо е при развиване, на етапи , да се "набива" внимателно с почукване разпръсквача отгоре ( аз го правя с алуминиево чукче по върха ), целта е да не се скъсат щифчетата и да се освободи разпръсквача от  долната част на корпуса на дюзата, иначе ако остане-превърта и язвата е налице

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезната информация.

Не са счупени щифтовете и няма надрано, само тази язва е.

 

Дюзата, която взех от морга с много голям зор се разглоби, но не беше залепнал разпръсквача.

 

Този елемент с щифтовете, който стои точно под разпръсквача дали е същия като на старата ми дюза да го взема оттам, може и да няма язви по него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...