Jump to content

Вибрация във волана при паркиране и на място


tuxgt

Recommended Posts

Привет банда,

 

Купихме наскоро А4 Авант 2.0 дизел 143к.с автомат.

След около седмица каране се появи вибрация във волана, която бе предшествана от кипене на хидравличната течност.

Подменен е казана и течността, въпреки това вибрацията остава.

 

Вибрацията се получава при въртене на волана на място или с ниска скорост при паркиране.

Четох по чуждоезичните форуми и са налични безброй теми, но все пак тук някой срещал ли е този проблем и къде се е оказалао решението? :)

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрация или хъркане, като от меки гуми? Променя ли се тежеста на волана. Като дадеш над 2к оборота изчезва ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер разпространен проблем на B8, проблема е в сервотроника. Сменя се маркуча с високото налягане / пуснат е нов модел / TBS 2020332, номера е P/N: 8K1-422-893-D8 (Flex. Hose) Около 300 лева струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението колега. Бърз въпрос, това е точният парт номер на новия модел маркуч?

Питам понеже има доста модели :)

VAG 8K1 422 893 DB

VAG 8K1 422 893 DC

VAG 8K1 422 893 DD

VAG 8K1 422 893 DF

VAG 8K1 422 893 DJ

VAG 8K1 422 893 DL

VAG 8K1 422 893 DN

VAG 8K1 422 893 DP

Поздрави!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е номера на сервизната акция, това препоръчват, но доста хора пишат че след година пак се появява.

затова - някой тествал ли е :)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дане отварям нова тема да попитам тук, някой имал ли е вибрации на празена ход, че от скоро се появиха при мен и то не винаги, колата е 2.0 ТДИ 143кс с ръчна ск. кутия . Тампоните на мотора са чисто нови подменени с оригинални преди 3-4000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И при мен ги има и двата типа вибрации.

 

При въртене на място и увеличаване на оборотите намялават вибрациите.

Очевидно проблема е описания по-горе от колегата, но честно казано не мисля да се занимавам с него. Наистина е малко дразнещо, но повечето обърнали внимание отбелязват, че каквото и да сменят след време пак се появява.

 

Относно вибрациите на празен ход и аз съм го забелязал същото нещо като колата ми е като на колегата Гроздев.

Явно от време на време сработва софтуера за ограничаване на емисиите.... :hilezh:

Забелязъл съм, че вибрации има ако не въртя волана или не се движа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

при мен ги има симптомите при паркиране...а понякога има ли леко пукане при ваз?? като от шарнир...или нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има и вибрация при паркиране (не винаги) и пропукване когато връщам назад и след това напред се чува по едно пукане. Б8 3.2фси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има при паркиране. Знам, че в единия маркуч има клапан, който изпуска и трябва да се смени, но не знам къде да я закарам да го сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е да смени течността с друг тип - примерно от G002 към G004 или обратното...или с друга, афтърмаркет течност с по-висок вискозитет и по-стабилна температурно?

 

Има ли разлика във вибрациите на абсолютно студена кола и на загряла?

При мен няма вибрации на студена кола с хубави гуми върху шлайфан бетон, а при загряване може да се усетят и на обикновен асвалт.

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Смених маркуча, както и маслото и нещата се оправиха. Дано да е за дълго

Разбира се зависи от пробега, но при промяна ъпни темата. При мен на 120к е нещо подобно и се чудя да го вземам ли на сериозно...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мене същото го има. насичане (леко вибриране) само на обороти без газ. Подам ли малко газ на 1000 обор. няма проблем

Аз го имам от 1,5 години :) и незнам какво да правя , но е дразнещо

А относно някакво чукане по нагоре прочетох (пропукване когато връщам назад и след това напред се чува по едно пукане) 

При мене беше от накладките, явно първите ми бяха менте и не лягаха добре и се чуваше едно чукане метал в метал . Аз ги смених и се оправи това пукане. Накладки на TRW. Поне при мене това беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен (3.2 фси, комби, 2009, сервотроник) има тракане, когато колата е върху сняг, пясък или някаква подобна мека настилка и въртя волана на място. Усещането е все едно нещо прескача и завиването става някак си на стъпки. Този ли проблем се оправя със смяна на маркуч? Как се нарича това на английски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Карай и си свиркай. Казаха, че и да се смени, не кара дълго и пак почва да го прави ;) Аз му свикнах и си го карам така вече 1,5 година.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...