Jump to content

Мнения за зимни гуми за сув?


Recommended Posts

Здравейте! Отрано почнах да се ориентирам за зимни гуми на Туарега. Размерът е 255/50/19, въпреки, че летният е 275/45/19. Предпочитам нещо по-тясно за снега обаче. Избирам между General Graber и Bridgestone LT80. Континенталът също ми е вариант, макар и по-скъп. Някой с наблюдения над моделите? Приемам и други идеи, стига да не надхвърлят бюджет от 350 лв. на гума или 1400 общо.

Благодаря Ви! :)

П.п.: Чух лоши отзиви за зимния Бриджстоун, а по принцип е доста сериозна марка. Някаква логика?

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 245/65/17 Bridgestone Blizzak и съм доволен. Само трябва да се има предвид, че тази специално гума е с по-агресивна зимна шарка + по-меки смеси и хич не обича топлото (температури над 14-15 градуса примерно) - сваля се за норматив. Но иначе на сняг / лед / студен асфалт - без забележка.

 

Карал съм на СУВ и Nokian Hakkapeliitta - 17-ки - също мнооого доволен, като горната забележа - важи по две - още по-агресивна гума е.

 

Не на джип, но на А6 Quattro съм търкалял и някакви Hankook - също не бяха лоши - щом успях да мина Твърдица - Елена прохода на 30 декември преди няколко зими, а той е затворен и не се чисти и не е като да нямаше сняг и лед...

 

Иначе изобщо не съм доволен от Pirelli Scorpion - И на СУВ съм търкалял, и на лек автомобил - смешна работа поне за мен...

 

Та така. Аз лично предпочитам по-мека смес и по-агресивна шарка - да вършат работа гумите в сняг и лед - щото това е целта зимата поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не забодеш едни е такива Нексени, ще си много доволен, а и са по 180лв парчето, направо без пари. 

 

 

Nexen_Winguard_SUV_Winterreifen_d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 245/65/17 Bridgestone Blizzak и съм доволен. Само трябва да се има предвид, че тази специално гума е с по-агресивна зимна шарка + по-меки смеси и хич не обича топлото (температури над 14-15 градуса примерно) - сваля се за норматив. Но иначе на сняг / лед / студен асфалт - без забележка.

 

Карал съм на СУВ и Nokian Hakkapeliitta - 17-ки - също мнооого доволен, като горната забележа - важи по две - още по-агресивна гума е.

 

Не на джип, но на А6 Quattro съм търкалял и някакви Hankook - също не бяха лоши - щом успях да мина Твърдица - Елена прохода на 30 декември преди няколко зими, а той е затворен и не се чисти и не е като да нямаше сняг и лед...

 

Иначе изобщо не съм доволен от Pirelli Scorpion - И на СУВ съм търкалял, и на лек автомобил - смешна работа поне за мен...

 

Та така. Аз лично предпочитам по-мека смес и по-агресивна шарка - да вършат работа гумите в сняг и лед - щото това е целта зимата поне за мен.

То за жалост няма как да предвидим каква ще е зимата, за да изберем и шарката. Много агресивната пък разваля държанието на сух асвалт. Но пък на як сняг, колкото е по-агресивна, толкова по-добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да. Ама като е студен асфалта - дори и да е сухо - пак е ОК поне за мен и гумата не се изяжда. В дъжд е по-тегаво от "нормалните" шарки, макар че ми се е налагало точно два пъти в дъжд да карам на предела (и висока скорост и яко жулене по завои) и с агресивна шарка и не съм усетил проблеми (да чукна на дърво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз трябва да купувам за Туарега - R18, бях се спрял на conti 4x4wintercontact, сега гледам и pirelli-та, и се чудя телгови индекс 105 дали става за зимна, летните и старите зимни са 109. Чувам добри отзиви и за Nokian WR SUV 3, но не знам дали имат борд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих Bridgestone Blizzak LM80 на по 308 лв. бройката и се чудя дали да не са те.

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

General съм карал зимни,на едната кола още са такива и са добри гуми на добра цена.Не са като Нокиан примерно,но са добри.15-16 градуса не са проблем за тях.Гледам цена от 226 лв в Медина мед и като за размера цената е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

General съм намерил по 211 лв. бройката, но са агресивно снежна шарка-като за северните зими, а това за нашия климат не е ОК

А какви са пък толкова отзивите за Нокиан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да не е ок.Разлика със северните страни не виждам- там е доста снежно,понеже са северни.Тук е доста снежно,понеже си спестяват от почистването. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, защо не "хвърлиш око" и този модел http://www.amazon.co.uk/Kumho-Kc15-Winter-Tyre-107H/dp/B004481VK2модела е на достатъчно години и се е доказал във времето, аз съм карал с този модел преди 3 години пак на Туарег и бях много впечатлен от гумата, а пък и цената не е за пренебрегване 225лв от колегата ivoair, само не знам дали ще са със пресен ДОТ. Аз в момента на ЦРВ-то съм с Bridgestone dm-v1  не съм впечатлен много, да тиха е на сняг и лед е много добра, но в киша и вода е лигава, а и се топи като сладолед на клечка понеже е много мека и силиконизирана . Предстои ми покупка на зимни гуменки за Санта Фе-то на размер 235/60/18 и засега съм се спрял Nokian wr d3 suv  , бях решил да взема Кумхото, но реших да разнообразя и да пробвам нещо различно. 

 

П.П. Мой приятел с Паджеро като твоето поминалата година си купи нови Генерал-а и не остана доволен каза, че били цитирам: "лигави" и минала година ги смени  с Lassa Competus Winter http://mastershina.com/index.php?id=70&model_id=4982 и бил много по доволен от тях.

Редактирано от mikele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джипов размер зимни ползвам LASSA 235/55R17.

 

Джипов размер зимни ползвам LASSA 235/55R17.

Виж това http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/dunlop/23555-p-148006.html   и това     https://gumi-net.bg/tire_details.php?filter_price_min=193.00&filter_price_max=472.00&filter_page=1&categories_id=23&products_tires_x=235&products_tires_y=55&products_tires_z=17&products_id=560&products_tires_id=8483на едно от първите три места са в различни тестове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега stefan, мисля че колегата daks търси по-бюджетни гуми

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той колегата като гледам не е написал какъв точно размер търси - казва че сегашните са му 19, пък търси нещо по-тясно - ама същия цолаж ли, по-малък ли (б*х тая бюджетна гума за 350 лв.)

Аз се спрях на Michelin Latitude Alpin LA2, защото само в един от всички онлайн магазини имаха с индекс 109V налични, навсякъде масово ми предлагат 105H или с поръчка от чужбина и ДОТ незнаен. В един от магазините ми предложиха контита 4х4 с ДОТ 2008  :wall:  - викам колко пари ще ми дадеш да ги сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мишелинките вече ги взех, Нокиана ми беше резервен вариант, за който както казах чета много добри ревюта, а и няколко приятели споделят добри отзиви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем със зимната Lassa на Тигуана нямам,гуми има за всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...