Jump to content

Предно към 4х4


devila

Recommended Posts

Здр на всички имам b6 2.4 мотор и ми изпадна едно 2.5 тди 4х4 за малко пари и ви питам струва ли си да се прави интервенцията.Какво ще е нужно.Донора има всичко но е без турбо.

Другото,което е да ли има начин да се хване диференциала и задното окачване за купето по точно диференциала.Освен това имам и кутия от 2.4 4х4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диференциала се държи за задния мост, но той така или иначе ти трябва защото са различни мостовете на предно и куатро. Най- вероятно ще трябва да смениш и резервоара а за генерацията не съм сигурен. После регулировка на мостове, обучение на компютри и трябва да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задния диференциал и този в скоростната кутия трябва да са с еднакво предавателно число. В повечето случаи бензиновите са с 4.11, а дизеловите 3.89. В случая ти имаш комплект от дизеловата трансмисия. Четох някъде, че при В6 по лесно се случвали нещатата от предно към quattro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш целия донор 4х4, значи имаш ПОЧТИ всичко нужно - донора е дизел. Сменят се резервоар, генерация, заден мост к-т (може и отделни части, но няма смисъл), всички алуминиеви топлозащитни ламарини, трансмисията. Единствено се режат две планки от донора и се заваряват към новото 4х4 - за висящия лагер. Следва окабеляване на втория поплавък до таблото и прекодиране на всичко с компа, че е 4х4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тук ще намериш отговори на всичко, което ти е необходимо:

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/381996-FWD-to-AWD-Conversion

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори днеска си мислех за висящия лагер

По точно как да се завари на аргон ли на нещо друго

Мерси за бързите отговори днеска си мислех за висящия лагер

По точно как да се завари ламаринката на аргон ли на нещо друго

Редактирано от devila
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Аз имам друго питане, трябва ли да се минава КАТ? Понеже ако в талона пише, че си на предно, ще имаш ли после проблеми при минаване на преглед?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...