Jump to content

Права генерация AUDI A3 8L


lbushnakov

Recommended Posts

Здравейте, намислил съм да изкормя гърнетата и да слагам права тръба, интересува ме има ли някакви негативи и ще докара ли малко по спортен звук?

Колата е а3 2001фейс 1.9тди 131

Идеята ми е да постигна това:http://m.vbox7.com/play:31e46706b8

Извинявам се ако темата е в грешен раздел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега, точно този звук ще получиш :) Аз съм по същия начин, с тръба от началото до края и накрая просто един накрайник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един младеж в бургас със същата кола и права генерация му спряха колата от движение за това. Напоследък полицаите там правят административни наказания за всяко дребно нещо, така че ако го направиш, имай имай едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в кюпа колеги, и мен ме спряха от движение и ся ми отиде хубавата генерацийка  и готиният звук, нещо яко са ни погнали полицията и спират директно от движение колата, което е мега тъпата работа, може поне само акт да пишат, а те директно те спират :X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно.Трябва да има и норма за dB и да се замерва като се минава технически преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де толкова ли е дразнещ звука, та чак спират от движение? В ниските като трактор ли ще е? Ако е така въобще няма да се занимавам...

Редактирано от lbushnakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом е права тръба,звука ще е отвраително силен и дразнещ. Особено на дълъг път над 2500 оборота... не ми се мисли какво ще е в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звука на дълго до 3000 е меден, не е шумно, няма вибрации, след 3000 вече идва шумно, но като се замислиш... та ти на 3000 си на 180 км/ч. Между другото въобще не мога да си представя защо са ви спряли от движение като помпа дюзата работи толкова приятно без гърнета... не гърми, не трещи... явно много се цепите и давате газ, за да направи впечатление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично този звук от клипа ми звучи като на счупена кола. Супер грозен и смешен(лично мнение). Редовно ги чувам такива из София да раздават газ за по 200 метра от светофар до светофар, звучат точно по същия начин като на клипа. Бръмчат, пушат все едно са на въглища, ама някакъв видим вървеж - курец. 

 

Усеща ли се изобщо някаква разлика във вървежа след такава гавра или всичко е само за "парлама"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колата е много по-адекватна в ниските, тръгва доста по-приятно.. Относно черните облаци, там вече е до софтуер, ако са правени при некадърни мапери е напълно нормално :) Мой приятел ходи при Тони(TST Racing), колата тръгна мега приятното, пък пушеци почти няма.. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а какво Ф да сложа? 63мм добре ли е ?

аз съм си на стоковата, 55 мм, само на мястото на гърнето и катализатора дето съм с 60 мм 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаха някъв уред с тях измислен и ме замериха, мен и още 4 коли, при допустими 90 Db ние бяхме над 90 и всичките 5 коли ни спряха от движение, и после като се прибрах четох закона и: Замерването става на открито място (стар полигон или писта) далеч от жилищни  сгради, и на не по малко от 2 метра от задното гърне и в движение и да не се превишават 2500 оборота , а нас ни замерваха точно на  2 сантиметра от гърнето,  и на 2000 оборота, с една дума  им трябваха бройки и ни истряскаха за нула бройки, което мега тъпата работа, поне да бяха ни писали само акт, а не да ни обират талоните и тем подобни тъпотии.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целият неприятен момент, до пускането в движение, колко време отне и колко пари ви струваше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм я пуснал, в понеделник мисля да го направя това, ами моите  Db бяха 97,6, на другите момчета бяха над 100, санкцията е от 20 до 50 лв.  но вече излезе наказателното постановление и е 50 лв. санкцията, а за обжалването няма смисъл, защото ще се хвърлят много пари за адвокат, иначе ще се обжалва и ще с спечели но много ходене по съдилища и пари ще заминат и доста време без кола 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това си е чиста кражба/измама. Спираме те, мерим нещо си, спираме ти колата от движение, цакаме те 50ка и жив и здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо няма да има грънци, от които да захванат 2 метра.

Хубава инициатива на полицаите иначе, дано получи популярност. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не на коли само, а на мотоциклети и мотопедчета, които са доста повече, според мен. 

 

А интересното е после, при пускане в движение, да каже колегата, дали са го мерили пак, или просто 50 леа и до следващия път.

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...