Jump to content

Какъв радиатор за охлаждане на антифриза


Shubert

Recommended Posts

Това е дилемата с 3 решения. :)

Протече ми радиатора и избора е между бер хела за 240лв, BNR за 163 и някакъв китайски за около 100 лева. Ясно е, че бер хела ще е най-добрият, но и цената му е най-хубавата. Струват ли си по-евтините или да се мятам на скъпото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BNR-а не е лош вариант като цена-качество.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=65220&hl=радиатори#entry957312

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BNR съм слагал воден радиатор на едно Пежо преди около 3 години. Не са ми се оплакали още, но то почти не се движи.

BNR си сложих на Аудито радиаторче на парното миналата година по това време и не съм доволен. Според мен има лош топлообмен. При усилване на вентилатора над средата, температурата на въздушната струя от духалките се понижава. Това при околна температура под нулата.

На твое място бих избрал най-скъпия вариант, макар да няма гаранция, че ще е стока и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с китаец за 100лв вече почти 1 година няма никви ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едното ауди го сменях преди 6 години с китаец за 100лв. и все още няма проблем така,че незнам дали си заслужава покупката на двойно и отгоре пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го радиатора. Малко имало капризи с монтажа, че не били всички дупки на правилното място, но става. За сега няма течове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм монтирал радиатор ITN Китайче за 90лв и всички отвори, и размери бяха 1:1 с оригиналния. На парното слагах Niеssens (уж да е от скъпите) и тръбичките му бяха по-малко фи. Вече не знам какво да мисля за тия уж маркови стоки  :hilezh:

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си едно парче маркуч за поливане, мисля че 3/4 се води. Един такъв - отвътре е бял, следва някаква текстилна оплетка и външния слой е зелен и прозрачен. Та от този маркуч изрязах само вътрешния слой (белия). Та ми се получиха две тънкостенни бели маркучета с дължина 3-4 см., които нахлузих върху изводите на радиаторчето. Малко трудно влязоха, но уплътниха добре.

 

Единствено в BNR ми споменаха, че радиаторите са на 18 и на 20 мм, като тези от 20 са спрени от производство. Където и да съм питал по магазините ми обясняваха как не съм ги измерил правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...