Jump to content

Подсветка дисплей температура


drakano

Recommended Posts

Имам питане - дисплея на температурата от снимката където пише 17градуса има ли подсветка. Смених си крушките на таблото, но това не свети вечерно време. Дали има изобщо подсветка някой знае ли?

Редактирано от drakano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има подсветка, но за да се смени трява да се свали платката на която е дисплея за температурата. Самата крушка е запоена на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, защото другите крушки са като винтчета и се завъртат на определени места. Само не мога да разбера защо не можах да кача снимката на таблото?

Редактирано от drakano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, при мен не беше от крушката. Майторът, който трудно намерих, защото на никой не му се занимаваше, презапои нещо на платката( вече не помня какво беше). Даже и пари не искаше. При теб оправи ли се проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оправих го - смяна на крушката на платката. Сега пък ми се прецакаха крушките на климатроника, но те се сменят много лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера правих 2 модула за климатроник. Забелязах, че там на копчетата (2-те крайни) са 2W а на дисплея (2-те средни) са 0.9W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа щото на едното му бях набил 0.9W навсякъде (такива имах) и нещо не ми светеше като хората. После видях, че на другото модулче дето имам са различни, купих оше няколко 2W, че имах само една работеща и като ги наредих по тая схема светна както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да не слагаш от 2В на дисплеите, че светят, като фенери вечер. Майна майстор ми е сложил такива и е супер дразнещо. Ако ги намаля да не дразнят на таблото не се види нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз навремето си сложих светодиод с резистор вместо крушка и стана вечно :). Светеше много приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм си направим таблото.

В момента не ми свети лявата половина на климатроника и джоистика за настройка на огледалата. Всякаква информация свързана с достъпа то тези лампички ще ми бъде много полезна. Как да махна махагона и да извадя климатроника без да го счупя.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни си първо касетофона и вече имаш по-добър достъп да подемеш махагона. Копчето за огледалата и запалката се махат като първо махнеш двете крайни капачки от горния ред с копчета.

Редактирано от venciii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да сваля копчето за огледалата и климатроника, а не знам кое сле кое се маха, на щипки лие или има и болтове. Някоя сникма ще е от голяма полза.

През почивните дни ще се мъча.

Мерси за съвета колега.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...