Jump to content

MMI Умря


ociata

Recommended Posts

Добро утро колеги,

 

Вчера взех колата от платения паркинг след като не я бях карал 4-5 дни. Оказа се че ММИ-а не иска да работи. Като цъкна еднократно копчето за пускане не тръгва изобщо, ако го задържа светва надписа "Audi Multi Media" и след това за около секунда се показва екрана с радиото(явно това съм бил оставил последно) и веднага огасва - черен екран.

 

Закачихме го при Владо(Strekauto) и изписва че няма връзка с основния кабел на устройството. За съжаление Владо каза че не се наема да го нищи проблема и сега ви моля да ме насочите ако някой е имал подобен проблем. Също ако знаете кой би могъл да ми свърши работа да закарам колата при него да я види.

 

Владо спомена че на А6, този кабел минавал зад жабката и при смяна на въздушен филтър се случвало да се извади. Някой знае ли къде е при А4?

 

ПП Колата е Б8 3.0ТДИ 2012(преди фейса)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми прилича на изваден оптичен кабел, точно така реагира.Прегледай си всички места на които се включва оптиката, музиката в централната конзола, DVD-то за навигацията в багажника и changer или AMI ако имаш в жабката

Това ще ти е полезно ако го правиш сам http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=176384

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние диагностика правихме вече и изкарва грешка в основния кабел към устройството. Вчера пробвах да ресетна MMI-a задържайки трите копчета и резултат никакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко часа ровене беше набеден CAN модула. Изолирахме навигацията, проверихме всички бушони, проверихме оптиката от КАН до модула, и пак не... Моя модул в друга А4-ка си пее. Ще звъня в Порше тея дни да им я карам :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом CAN модула  (сигурно имаш предвид CAN Gateway) работи на друга кола, не е той проблема.

На всички места където влиза оптиката DVD, Changer, AMI,CAN Gateway  и т.н. като изключиш оптиката и гледаш буксата, в момента в който пуснеш ММI трябва едното да  пресветква. Така може да установиш кабел ли е или устройство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, CAN Gateway-a не сме го пробвали на друга кола. Пробвахме самото DVD на друга кола и тръгна. Просто не се изказах правилно.

 

Оптиката мига от DVD-то и от CAN Gateway-a и въпреки това на диагностика излиза че няма връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е авант а е седан. Радио модула не е ли часто от самото двд с картата? И ако е само радио модула или усливалтеля защо умира цялото като го пусна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката минава последователно през всеки един модул по веригата. Едната оптична нишка излиза от модула и отива в друг, от него излиза другата и отива в трети и т.н.

Ползвайте тапата при всички модули по веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес ходих в Порше и от там казаха че модула в багажника се е предал. Цена нов 2000лв  :stupid:

Редактирано от ociata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да цитирам телеграфния отговор от Ауди: "Радио модула който отговаря за цялата система". Питах ги тоест без него нищо ли няма да работи(предполагайки че може да е примерно я навигация, я нещо dvd я нещо такова и да са отделни компоненти) и отговора беше не няма да работи без тоя модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така де, намерил си ТОЧНИЯ човек .

 "Радио модула който отговаря за цялата система" звучи идиотски, смятай колко разбират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбират те, много добре даже, но се правят на ударени.

Бихте ли дали повече информация кой точно модул сте сменили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...