Jump to content

Китайско Андроид радио за Ауди А4 Б7


CVT

Recommended Posts

В момента съм с фабрично радио Ауди Симфони (радио + 6 CDта + касетофон) и реших да си сложа един Андроид от иБей. Спрях се на следните 2 модела и ме интересува някой има ли впечателния - как са от гледна точка на качество и т.н

 

Първи избор: http://www.ebay.com/itm/2028US-7-HD-Quad-Core-Android-4-4-4-Car-DVD-GPS-OBD-BT-AUDI-A4-S4-RS4-SEAT-EXEO-/321822894110?hash=item4aee23a81e:g:Ex0AAOSwHnFVv6mg

 

Втори избор: http://www.ebay.com/itm/Quad-Core-AUDI-A4-S4-RS4-02-08-Car-Radio-DVD-CD-Player-Stereo-Android-4-4-4-GPS/151779080994?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D34002%26meid%3D133c4778f9c74ea58a03a69041dc431d%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D3%26sd%3D321822894110

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам познат на който 2 пъти му откраднаха фабричната навигация. След втория път застрахователната компания отказа да му възстанови сумата и тогава той поръча модела от втория ти линк. До момента е доволен, не е имал проблеми. Можеш да избираш между различни навигационни програми, все едно си е таблет. Звука също е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много подценявате фабричното радио. Отгледна точка на звука е много добро,  ако се търси визуалният ефект то тия естествено са много по-фешън.

Ако идеята е да се слуша музика няма ли вариант да се изведе  някакъв преход от ориг. радио  хем по-евтино а и едва ли ще хване  крачета ,когато колата е на улицата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пайнер много одавна не е марката... ама много одавна, беше преди години.

В момента дори високия им клас не струва, а за ниския ..... просто е леш.

До скоро ползвах pioneer keh-p 8800 r, модел на 10+ години, наистина качествен плеър от времето когато бяха, ама на него пише made in JAPAN, a сега на всичките гордо пише CHINA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отговорите.

 

И аз се притеснявах че звука няма да е от най-добрите, но пък от друга страна сега съм със Симфони, което не е нещо по-специално. Иначе не го сменям толкова заради MP3-ките - и сега имам инсталиран iPod адаптер. Главната идея е че си е чист Андроид таблет който може да дърпа Интернет от телефона и имаш над милион и половина приложения които могат да се инсталират. Разбира се на мен ми трябват само пет-шест, най-важните от които са:

 

  • Шауткаст и подобни - можеш да слушаш радиа от цял свят
  • Навигация
  • MP3
  • Youtube и VBOX7
  • Torque - може да дърпа данни през ODBII и да ги показва като инструменти на екрана.
  • Хандсфри телефон

 

Мислех и за оригинална RNS-E, не си заслужава да инсталирам почти 10 годишна навигация. Иначе това че е китайско не е проблем за мене. Всеки iPhone е китайски. Цената също е чист пладнишки обир за радио със 150 левов таблет отпред, но по-евтини варианти не можах да намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм подобни устроиства като тия,които  си постнал в линковете  не точно същите но подобни..Звука даже не наподобява фабричния  камо ли такъв  на качествен източник..ЗА тва и ако обичаш да слушаш музика ще бъдеш дълбоко разочарован.  Последно гледах монтиран  Dynavin на е46 еми съчетано с калпавите колонки фабрични дори според собственика беше по-зле от оригиналното радио...имаше и драма със сигнала

Виж някъде ,където евентуално биха имали подобни да свържат някое оттези устроиства за проба. Реално така само можеш да вземеш решение  за себе си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето Симфони пише made in Japan, проблема го реших с Yatour, не бих си развалил фасона с такова китайско извращение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето Симфони пише made in Japan, проблема го реших с Yatour, не бих си развалил фасона с такова китайско извращение. 

+1

 

освен това че няма да можеш да дърпаш интернет през телефона, всичко друго го има в РНС-Е (нави, блутут, МР3 и тн). а и със сигурност няма да стои като подарено..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е много готино. Ще седи много добре в б7

Да, въпроса е как е звука и дали е читова. Някой ползвал ли е такива китайци?

Следя темата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че първото което си посочил също е Erisin. Един съвет - влез на сайта им и излиза прозорец със скайп контакти. Избери си един от тях и говори на каква цена могат да ти го дадат с доставка от ЕУ склад и т.н. Примерно това, за което аз им исках оферта и съм дал линк (  с Уин 8 ) ми го предложиха на 229 евро крайна цена с доставка от ЕУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Андроидното е същото, само че по-стария модел (4.2.2 и дуал кор).

Сега видях, че първото което си посочил също е Erisin. Един съвет - влез на сайта им и излиза прозорец със скайп контакти. Избери си един от тях и говори на каква цена могат да ти го дадат с доставка от ЕУ склад и т.н. Примерно това, за което аз им исках оферта и съм дал линк (  с Уин 8 ) ми го предложиха на 229 евро крайна цена с доставка от ЕУ.

 

Да, това направих само че през ибей - обещаха че ДДС-то е вкючено в цената и няма да има мито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с фабрично радио Ауди Симфони (радио + 6 CDта + касетофон) и реших да си сложа един Андроид от иБей. Спрях се на следните 2 модела и ме интересува някой има ли впечателния - как са от гледна точка на качество и т.н

 

Първи избор: http://www.ebay.com/itm/2028US-7-HD-Quad-Core-Android-4-4-4-Car-DVD-GPS-OBD-BT-AUDI-A4-S4-RS4-SEAT-EXEO-/321822894110?hash=item4aee23a81e:g:Ex0AAOSwHnFVv6mg

 

Втори избор: http://www.ebay.com/itm/Quad-Core-AUDI-A4-S4-RS4-02-08-Car-Radio-DVD-CD-Player-Stereo-Android-4-4-4-GPS/151779080994?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D34002%26meid%3D133c4778f9c74ea58a03a69041dc431d%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D3%26sd%3D321822894110

 

Аз съм с подобно на първото в A4 B5, те доста китайски са като копия едно на друго и е трудно да се ориентираш. Карам го вече около 6 месеца.

Те такова:

http://www.aliexpress.com/item/dvd-with-gps-android-for-AUDI-A6-special-car-dvd-for-AUDI-A6-Car-dvd-for/1974908669.html?spm=2114.01020208.3.1.TTQThK&ws_ab_test=searchweb201556_9_71_72_73_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9

На тези китайските най-много им куца софтуера и нямаш почти никакъв съпорт. След root-ване на Андроида доста неща могат да се нагласят, аз поне тръгнах с такава идея и да си го направя както искам ,но така си и остана явно хъса ми към човъркане по такива устройства е намалял  :nixweiss:

Карал съм в същата кола Audi Chorus, Pioneer DEH-140UB, RNS-E и сега това китайското. Не съм с Босе, а с стандартното озвучение в Б5 Авант фейс.

Моите впечатления:

1. Аудио.

RNS-E вади най-добър звук, и най-добър бас, китайското е най-зле от към бас (има изходи за външен усилвател и колони ако някой има нужда), аз нямам претенции и това си ми стига.

Chorus-a е на второ място.

Китайското е зле ама мен ме устройва.

 

2. Функции.

Chorus и Pioneer-а нямаха нищо  :blush: само радио и мп3.

RNS-E навигацията е от миналия век и като си свикнал с съвременните изглежда като от каменната ера. Търсенето на места - забрави, само директно по точен адрес. Ползвах я само в извънредни ситуации и общо взето ползвах RNS-E само за радио и мп3, Затова и го разкарах.

По функции китайското е на светлинни години от всичките 2ДИН устройства (било то и маркови), основно заради това че е с Андроид, но си има и своите недостатъци.

 

Функции които ползвам най-често на китайското:

1. Радио и Мп3, сток приложенията са скръб, но поне за мп3 можеш да използваш други андроидски докато за радиото само вградената, защото си говори директно с хардуера на радио тунера.

2. Навигация - Google Maps (ползвам я и на телефона и компютъра като не съм с колата), много съм доволен - мога да си достъпвам запазените точки, трафик, изчислява маршрути на база трафика, абе общо взето супер. Единствения недостатък е че му трябва нет, но аз си шервам от телефона през Wi-Fi (може и да си сложиш 3G modem със сим карта). Имам и някаква офлайн навигация, мисля че беше iGO, но не съм я ползвал често, може би като пътувам в чужбина. Може да се слагаш каквато искаш стига да работи на Андроид.

3. Задна камера - супер екстра, паркирам с аванта паралелно между коли много по-уверено от преди. Друго си е да можеш да се приближиш на 5-10 санта от бронята на задния и уверено да си правиш маневрите.  Паркиране назад към стена, бордюри и други препятствия вече не са проблем.

4. Bluetooth - свързах си телефона, много полезно да можеш да вдигаш/затваряш и говориш без да си вадиш телефона. Прекарах си чуствителен микрофон в плафона горе (който между другото си има точно място) и стана като сток. А и си направих телефона да пускам да шерва нета като засече че блутута се е конектнал и така не се занимавам, Сега като влезна в колата и устройството автоматично получава нет  :flehan:

 

Общо взето това са основните. Исках и Torque да пускам ама моя ELM327 e bluetooth, а пък китайското може да ползва bluetooth-а само за аудио/телефон. Чел съм че може да се ползва ELM327 устройство по USB, ама не съм се хванал все още да пробвам. И ТВ слагах ама китайския тунер който дойде с устройството не можеше да хваща над 40-50км/ч и направо го махнах. Инсталирал съм си и игрички да цъкам докато чакам някой :hilezh: 

 

 Има си и проблеми (поне мойто) и то главно са софтуерни, ама колкото и да си комуникирах с китайците, полза голяма нямаше.

Малко е мястото за приложенията (с root-ване се оправя), засега просто не инсталирам ненужни неща (като игри например)

Като загася колата устройството гасне след 30 сек, а не веднага (това предполагам е само за моя модел така, в нета не съм виждал други да правят така). Устройството засича ACC-off, но просто изчаква 30 сек преди да загасне. Това най-много ме дразни, защото сега като загася трябва да mute-вам музиката или със задържане на Power бутона да гася, иначе музиката продължава да гърми като съм излезнал от колата :stupid: . Водил съм километрични разговори с китайците, но така и не успяхме да се разберем.  :wall:  Вече започвам да свиквам с това и вече ми е автоматичен навик  :steinigung:

 

Мога да направя едно клипче, да се види какво може, ако има интересуващи се.

 

 

Андроидното е същото, само че по-стария модел (4.2.2 и дуал кор).

 

Да, това направих само че през ибей - обещаха че ДДС-то е вкючено в цената и няма да има мито.

Това с ддс-то е съмнително, митото се плаща на база цената на устройството. Аз моите китайци им казах да пишат цена 100$, хем да не е прекалено ниско и да се усъмнят митничарите, хем да не е високо, да не плащам високи такси. На митницата освен там техните такси платих май към 50 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря ти много за подробната информация, точно това търсих когато питах в този форум.

 

Първо радиото което поръчах е същото като твоето, единствената разлика е че отскоро са минали на 4-ядрен процесор и въртят КитКат 4.4.4. Фирмата която ги произвежда е само една и тя ги продава на едро на дистрибутори по модела „white box”. Демек като дистрибутор ги получаваш в бяла кутия и им слагаш твоята марка и само се занимаваш с рекламиране и продаване. Затова са толкова различни марки, а пък всичките еднакви. Затова и няма смисъл да се търси техническа помощ от продавача – те хабер си нямат. Тяхната работа свършва с успешната доставка. Затова също има и разлика в цените – тези които хвърлят повече пари за реклама (като seicane.com например) ги продават по-скъпо.

 

За качеството на аудиото ми беше ясно че ще е по-зле от сегашното. Но ако проблема е само с баса и сигнала от пред-усилвателя е чист, винаги може да се сложи марково крайно стъпало.

Със сигурност ще се опитам да го рутна, надявам се само това да не е нарочно направено невъзможно.

 

За ДДС-то и аз се съмнявах, но ще видим какво ще излезе. Гледах всичките негативни коментари на продавача в иБей от европейски клиенти, не намерих такъв за мито или ДДС. А иначе си пише че се изпраща от европейски склад и ДДС-то е включено в цената.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за фирмата прозиводител си прав, но са може би 2-3 защото съм срещал 2-3 модела с коренно различни хардуери. Иначе аз бях попаднал явно на по-отзивчив sales защото препращаше въпросите ми към "инженери" които ми даваха инструкции да пробвам различни неща. Играта на развален телефон си казваше думата, но така и не ми позволиха да си говоря директно с хората които разбират.

 

Относно рутването аз следях темата в XDA-dev за Szsion Dual Core A9 Android 4.2 1024x600

http://forum.xda-developers.com/android/general/szsion-dual-core-a9-android-4-2-t2806857

Тази е точно за моята модификация. Иначе има доста други теми за другите модификации от където можеш да черпиш инфо и да пробваш различните методи за рутване. Има и доста инфо как да си направиш бекъп и да можеш да възстановяваш ако омажеш нещо.

Също така и в един руски форум
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=601092

 

А относно доставката, ако наистина изпращат от европейски склад има шанс да не плащаш мито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Радиото пристигна вчера и снощи го полу-монтирах.  Това е първия от два ъпдейта които смятам да направя, вторият ще бъде когато монтажа е на 100%.

 

Това е иБей линка: http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A4-Car-Stereo-Sat-Nav-GPS-DVR-Bluetooth-RDS-Quad-Core-Android-4-4-2028AEN-/121205153668?ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123

 

Първо цена и доставка: излезе ми 279 британски лири с доставката, или 765 лева. Продавача ми каза че няма да плащам ДДС и няма да мине през митница и наистина излезе така. Измислили са пениз от Китай да го изпращат първо до Белгия а после до България. По този начин пристигна в България все едно че съм го купил от Белгия и направо ми го донесоха в къщи. А пък те сигурно като го вкарват в Белгия декларират някаква символична цена. Времето от поръчката до доставката беше точно 10 дни.

 

Външен вид: не очаквах външния вид да е толкова качествен. Пластмасата е идеална и е 100% същата като старото радио. Бутоните също. Единствения проблем който открих е че бутона „Радио“ понякога като го натиснеш и не се връща напълно. Трябваше да отворя предния капак и да изпиля едно малко парченце пастмаса което го караше да се запъва.

 

Монтаж: Хубавото е че в кутията имаше сложени 4 ключа за радио, така че махането на старото беше доста лесно. Свързването обаче не е плъг-енд-плей. Фактически половината е, половината не е. В кутията имаше и два кабелни снопа, единия от които беше за друг вид кола, а CAN-BUS адаптера беше включен за другия сноп. Нямаше никакво описание, само етикетчета по кабелите, но това май е достатъчно. След недълго умуване трябваше сам да се досетя че единия сноп не е за моята кола и да преместя CAN-BUS адаптера към снопа на който пишеше A3/A4.

 

След като включих всички кабели които можеха да се включат, новото Андроид радио тръгна, но само с предните тонколони и без радио антената. Изходите за задните тонколони и суб-уфера излизат от новото радио като обикновени коаксиални жакове и няма къде да се включат. Ще трябва малко запояване. Антената за радиото е пък със съвсем различен жак. Работят и бутоните на кормилото, което означава че CAN-BUS адаптера функционира правилно.

 

DVD Плейър: Първо отгоре има два болта които пише че трябва да се махнат, в противен случай не може да се вкара DVD. Пробвах с едно старо DVD с Властелина на Пръстените. Работи, обаче картината не е в коректното съотношение и излиза леко разпъната. Не може да се промени по никакъв начин. Ще пробвам и с други DVD-та, дано да не е така и с тях. Харесва ми че може да се устави само звука от DVD-to и да се влезе в друго приложение, като навигация например. По този начин можеш да си слушаш любимите филми докато караш.

 

Ще бъде продължено…

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имали начин от някаде да видя как се смъква конзолата на климатроника за да пасне навигацията другата седмица престига моята навигация искам да подготвя мястото за пасване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако старото радио е иска да излезе лесно, просто махни жабката. Тя се държи на осем болта и като я свалиш имаш огромен достъп зад радиото.

 

Между другото подкарах и задните тонколони. Има още един кабелен сноп който бях забравил на дивана. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...