Jump to content

Китайско Андроид радио за Ауди А4 Б7


CVT

Recommended Posts

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic



Това изглежда почти 1:1 с оригинала



А пък това дори менюто донякъде прилича на оригиналдЪ-то :D Редактирано от noX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече брума в колоните /това ме влудява/. После чувствителността и стендбая на тунера и накрая разликата в цвета на покритието. Предполагам и "врътките" ще ме подразнят. Днес разгледах на живо Пайнер и много ми допадна. Другата седмица чакат зареждане, че в момента модела, който искам е изчерпан и скачам.

 

Колега, само да разясня - тези плюсове и минуси не бяха подредени по някакъв начин - просто изброих всеки един проблем, колкото и да е малък. Ако трябва да ги подреждам, бих сложил шума в задните тонколони като най-незначителното, защото е само когато пипаш с пръст нещо по екрана и е толкова тих че едва се чува и то само когато не върви мотора и аудиото е изключено.

 

А стенд-бай режима не е на тунера, а на цялото стерео. Просто като извадиш ключа изписва за кратко на екрана "Powering off" и влиза в стенд-бай режим за следващите 2 часа. Ако през следващите 2 часа караш колата, всичко тръгва веднага. Но ако е чак на другия ден, стереото се е изключило напълно и му трявбат 35 секунди да зареди всичко.

 

Относно цвета със сигурност този Паяниър който си избрал ще прави същата разлика.

 

В никакъв случай не се опитвам да те разубедя – Паяниър е страхотна марка и неоспорим лидер. Но ако искаш да видиш моето на живо или да ги сравним след като монтираш твоето, изпрати ми лично.

<video link>

Това изглежда почти 1:1 с оригинала

<video link>

А пък това дори менюто донякъде прилича на оригиналдЪ-то :D

 

Това не е Андроид радиото за което говорим. Изглежда по-различно и на вид и по графичен интерфейс. Графичния инерфейс на моето радио е показан на това клипче:

 

 

Мисля обаче че колегата по-горе питаше за клипче на Паяниър - ето едно:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е подходящо да попитам.Изкам да знам купих си нов касетофон pioneer

MVH-X380BT за моят модел но като вържа буксите не тръгва трябва ли нещо друго да се направи за да го подкарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматичната яркост не работи с фотоклетка,поне при мултимедията ми JVC,има два варианта или се задава часови диапазон,или при включване на фаровете(което не е най-удачно ако се кара с постоянно пуснати фарове).Потърси в найстройките,може и да е забутано някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но автоматичната яркост при Андроидите работи с фотоклетка, а на това стерео не са сложили такава. Има Ауто в настройките, но през деня като е на Ауто яркостта не е на 100%. Изобщо не знам каква стойност на яркостта слага и как я определя. Но ако не е 100% през деня това Ауто е глупост.

 

За сега реших проблема с един безплатен уиджет който инсталирах на хоум скрийна. Позволява ми с едно натискане да избера яркост 0%, 25%, 50%, 75% или 100%. Така че като почне да се стъмнява си променям яркостта с този уиджет.

 

Има разни приложения в Плей стора които могат да променят яркостта по часове, изгрев и залез, новолуние и пълнолуние и други, но без фотоклетка автоматична яркост не може да се постигне както трябва. Има облачни дни, осветени магистрали и т.н..

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много приятна за четене тема. Браво!

 

Аз съм в дилема с какво радио да сменя RNS-E в моето ауди А4 Б5?

 

Навсякъде из нета виждам огромно предлагане за след 2002ра год., но за 99-2000 няма никакво разнообразие.

 

Намирам това:

http://www.ebay.com/itm/2-Din-HD-Bluetooth-Autoradio-DVD-GPS-Navi-Dual-Zone-Fur-Audi-A4-B5-1999-2001-ZS7-/331765426465?fits=Year%3A1999%7CMake%3AAudi%7CModel%3AA4&hash=item4d3ec2a921:g:Y1YAAOSw-zxWnHSz

 

Някакви други идеи?

 

Ето рамка, за който си търси такава.


http://www.ebay.com/itm/CARAV11-458-Car-2DIN-Radio-DVD-Face-Frame-Fascia-Dash-Panel-Kit-For-AUDI-A6-4B-/272090267065?hash=item3f59d7fdb9:g:kDAAAOSwAYtWKZRK

Редактирано от Sako8222
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 клипчета на Youtube от един пич от ЮАР за малко по-различно радио. Първото е това:

 

 

Второто е една година по-късно:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CVT, изчетох всичко дотук и само на едно нещо не можах да си отговоря - как така си предлагате, че и закупувате, различни модели (китайски или не) Плеъри, чиито габарити уж са за един и същи модел автомобил, пък не са еднакви ? :huh:
Ето какво имам предвид:
1. Този модел е с габарити по ширина 235мм (отдолу). Подчертавам това, защото формата на средната конзола е леко под конус, нали така?
http://www.ebay.com/itm/Quad-Core-AUDI-A4-S4-RS4-02-08-Car-Radio-DVD-CD-Player-Stereo-Android-4-4-4-GPS/151779080994?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D34002%26meid%3D133c4778f9c74ea58a03a69041dc431d%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D3%26sd%3D321822894110
2. А този тук е с 226 мм (отдолу)
http://www.ebay.com/itm/2028US-7-HD-Quad-Core-Android-4-4-4-Car-DVD-GPS-OBD-BT-AUDI-A4-S4-RS4-SEAT-EXEO-/321822894110?hash=item4aee23a81e:g:Ex0AAOSwHnFVv6mg
3. Този пък е 228 мм (пак отдолу)
http://www.ebay.co.uk/itm/231418385645?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Как така на юнашко доверие ги купувате тези техники за по 700-800 бинки не знам!? Въобще какво се случва, идея си нямам? :nixweiss:

Апропо, м/у двата последни модела има "само" 2мм разлика. Кавичките са си на място, щото ако някой си представи 2мм рЪлък как изглеждат, ще му стане зле.
Пък от 226 до 235мм, е това вече си е направо - допълнителен процеп за вестник "Труд", сгънат на 4-ри :hilezh:

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста добър въпрос. Мисля че отговора е ако отделиш време и добре проучиш това което купуваш (без значение дали струва 1000 лв. или 10 лв.) както и този който ти го продава, тогава риска се свежда до минимум.

 

Специално за тези три линка които си сложил – да започнем от продавача и доверието. Първия акаунт е отворен преди една година и има 310 оценки (фийдбека). Втория също от преди една година, има само 56 оценки и е от Египет. Третия е от над 6 години и има 39 000 оценки. Значи първите два отпадат автоматично – просто не си заслужава риска. Аз също гледам съотношението между позитивните и негативните оценки. На първия е 98.7%, а на третия 99.7%. Това на пръв поглед е малка разлика, но реално е огромна. Означава че на първия негативните оценки са 13 на 1000, а на третия са само 3 на 1000. С други думи на всеки 1000 продажби първия има 4 пъти повече негативни оценки от третия.

 

Втория пък няма никакви негативни оценки – това от самосебеси  би трябвало да бие аларма. Реалността е такава че с достатъчно брой хора винаги ще се намерят недоволни. При него мисля че просто няма достатъчно продажби.

 

Другото което аз винаги правя е да прочета всички негативни оценки (само от последните 6 месеца ако са повечко) и да видя дали с отнасят точно за този продукт. Негативните оценки съдържат много важна информация. Позитивните са важни само като число – тях никога не ги чета, с изключение на тези които се отнасят точно за този продукт.

 

Хубаво е също да се види какви други неща продава определен продавач и дали е концентриран в определен тип продукти. В EBay не е проблем да направиш огромен брой позитивни оценки с продажба на кабелчета за 1 долар и след това изведнъж да минеш на нещо съвсем различно.

 

Има и други защити които са стандарта част от EBay – тях няма да дискутирам защото могат де с прочетат директно от сайта.

 

Относно разликата в размерите – и трите радиа са еднакви и произведени от един и същ производител, въпреки че второто изглежда по-различно отпред. Хардуерно са идентични. Направени са да пасват точно до 1/10 от милиметъра на Б7. Не знам защо в документацията са написани по-различни размери, но съм сигурен че самите радиа пасват точно. Моето, което е като това от третия линк си пасна точно. Мисля че никой производител не би вложил хиляди долари за матрици които след това да произвеждат пластмасови капаци които не пасват.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Тоест да разбирам, че в ebay просто са се унесли малко и са написали 235мм (за първия вариант), макар че на мен това ми изглежда доста оф-дъ-сайз :) Добре, а в реалността колко всъщност е точно този размер...в твоя случай? Можеш ли да го замериш? п.п. Аз се интересувам от подобна система но за В5. Мога да прикача снимка на таблото за да видят запознатите дали съм с Дин1 или Дин2, защото ако съм с Дин1, ще ми трябва и адаптор. :)

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, продавачите не са производители и понякога не слагат правилни размери. Но и трите са за Б6/Б7 и са с еднакви размери. Иначе размерите на панела на моето оригинално радио от Б7 са 236 – отгоре, 226 отдолу и височина 128. Новото ми радио е като втория линк (не третия) но не мога да го измеря защото не ми се вади. Иначе пасва идеално, така че смятам да са същите като на оригиналното.

 

Но тези радиа не са за Б5. Даже и да са същите размери, кабелите няма да паснат и мисля че комуникацията със бутоните на кормилото е различна.

Двойния дин е с височина на предния панел около 12 см, единичния около 6 см - по това се разбира с какъв си. Трансформацията от единичен към двоен дин е доста скъпа и просто не си заслужава.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпа? :huh: На втора страница (#36 мисля), самият ти си постнал едно видео в което се показва въпросната "трансформация".

Просто се купува допълнително - адаптер за Дин2, свалят се пластмасариите около ск. лост и воала! Ти си го написал като "държач", но рамката всъщност я наричат "адаптер".

Ако намериш за В5 (система + адаптер к-кт), ще съм ти благодарен. :respekt:Ще черпя ! М/у другото, с двама-трима от "алибаба" си говорим (от седмица и повече), и ги гледам как усул-усул гледат да ми пробутат ТОЧНО КАТО ТВОЕТО, "което ставало" по техни думи за В5. Е да де, ама не! Нема са' вържем толкоз лесно... По-добре да се разучи обстойно кое-как, и чак след това да се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама в клипчето на #36 се говори за трансформация от единичен към двоен дин на Б6/Б7. При Б5 нещата са значително по-сложни защото пепелника стои директно под климатроника. При Б6/Б7 там пепелник няма – има само една зееща дупка и можеш да свалиш климатроника по-надолу само чрез леко странично орязване на панела му.

 

Гледай първото клипче на #58. Там през първите 7 минути пича разказва колко неща е сменил на Б5 за да мине от единичен на двоен дин и как хич не било евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,аз може ли да питам с какво го орязвате този климатроник че неси личи,питам защото и аз съм тръгнал към двоен ден и не ми се дават пари и за нов панел,иначе съм се спрял на радиото на CVT,и искам да питам можеш ли дами разкажеш повече за интервенцията, или дай телефон за контакт да те питам някои неща,че ми харесва как се е получило при теб,ще ми е от полза да попитам някои неща,благодаря предварително

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук важното не е с какво ще го отрежеш. Важното е да се измери и очертае много точно и след това да се изшлайфа много точно на равна повърхност. Ако имаш маса със стъкло отгоре е най-добре. Залепяш с тиксо около 1 метър шкурка  (по-едра и по-дребна) и стържеш нагоре-надолу.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-44886-1454424788,6067_thumb.jpgАз имам една схема и мисля че е вярна като гледам по размера на самото радио,благодаря все пак и ако може да си запазя правото да питам и други неща!

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега teodor_83, ти с В5-ца ли си? :) Ако искаш да обединим усилия, че все не ми остава време (напоследък особено) да отида до колата, а пък ми се иска да имам размерите. В замяна, ще начертая на SolidWorks всичко каквото се сетиш и/или изнамериш за да минем и двамата на Дин2.

Ок?

 

п.п. CVT, много благодаря за указанията - ще го изгледам отново (защото въпросното клипче съм го гледал отдавна) и ще споделя мнение.

Meжду впрочем, да знаеш случайно кой може само с един поглед да прецени дали съм с Дин1 или Дин2 ? Мога да прикача снимка на таблото утре :)

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах клипчето. От 4:45 нататък започва да разяснява какво да се купува. Лошото е че го нЕма на пазара :) Ето това откривам само:

http://www.ebay.com/itm/AUDI-A4-2000-2001-Radio-Installation-Dash-Kit-Standard-2DIN-SATIN-BLACK-/281918217297?hash=item41a3a29c51:g:w7kAAOSwgkRVUMFv&vxp=mtr

и в търсачката:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=radio+cage+for+Audi+A4+B5&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XAudi+B5+A4+Double+Din+Radio+Cage.TRS0&_nkw=Audi+B5+A4+Double+Din+Radio+Cage&_sacat=0

Дали може да се пригоди от В6 на В5? :lupe:

 

п.п. Започвам да чета тук - http://www.audizine.com/forum/showthread.php/360493-The-Official-B5-A4-S4-Center-Console-Thread

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че започвам да откривам някои части :)

http://www.ebay.com/itm/Vrvws-Audi-A4-s4-rs4-Double-Din-Cage-Genuine-8e0858005-Fits-B6-B7-A4-/141782168127?

Готово, и писмо изпратих на колегата, който е създал страницата :) ...да видим...

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че започвам да откривам някои части :)

http://www.ebay.com/itm/Vrvws-Audi-A4-s4-rs4-Double-Din-Cage-Genuine-8e0858005-Fits-B6-B7-A4-/141782168127?

Готово, и писмо изпратих на колегата, който е създал страницата :) ...да видим...

Колега това е за б6/б7 ти не си ли с б5

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че започвам да откривам някои части :)

http://www.ebay.com/itm/Vrvws-Audi-A4-s4-rs4-Double-Din-Cage-Genuine-8e0858005-Fits-B6-B7-A4-/141782168127?

Готово, и писмо изпратих на колегата, който е създал страницата :) ...да видим...

Колега тази част можеш да си намериш в БГ за дооооооооста по-малко пари..един двоен дин на мен за С5-цата ми излезе 20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, но от всичките конзоли, само тази ми заприлича на двоен дин: https://www.megaparts.bg/product/1022150178и то се оказа че е продадена :(

Лесно ще е да имахме избор, но на българския пазар едва ли толкова лесно ще изпадне подобна част?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...