Jump to content

Китайско Андроид радио за Ауди А4 Б7


CVT

Recommended Posts

Проверил ли си при колегата gogotsanof (не помня как беше точно ника, но има обяви в раздела), разгледа ли всички обяви в мобиле, карс и олх, за коли на части ?..това са много пари за двоен дин шина

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хмм... прав сте колега. Аз дори не съм погледнал, колко точно струва в US-форума цялата преработка, но така като се загледах днес в конзолата - 'найш ли как че му пернем едно CD с LCD-екранче, дето се плъзга и излиза нагоре? Тамън като стой та гледай :dance: Давайте предложения! Аз започвам също да търся.

п.п. Защо се спирам точно на този вариант? Ами като погледнах коооолко надолу би бил погледа ми (ако съм си пуснал навигация при Дин2 варианта), в сравнение с плъзгащия се нагоре екран....охоооо...

Че то ще е близо педя по-нагоре, което значи?...че ще е по-добре. :) Само с едно леко движение на очите вдясно и съм видял каквото ми трябва. А иначе - къде ще го търсим тоя ми ти "тъч-скрийн" :hilezh: набутан, а и като гледам 6,2" е максималния за центр. конзола на В5-цата.

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, след едно-часово търсене открих само един ръняк :steinigung:

http://olx.bg/ad/avto-dvd-plear-eonon-ID5A6Ri.html#54a4f72385

Както отбелязах - помагайте! Изкьорих са, явно това не е работа за сам човек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, хайде да пренебрегнем факта че това е доста стар модел с резистивен екран. По-интересно ми е не те ли притеснява че екрана в отворено положение закрива няколко бутона, включително и този на аварийните?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми не знам. Може би има резон, но пък ако толкова ми попречи за аварийките, все мога да го прибера екранчето, нали? Другите бутони са ми - държач за чаша и за мъгла. Мисля че таблото ми е вида - PreFacelif или  Facelif :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой приятел който има сервиз за ел.инсталации и монтиране на всякакви аудио системи,ми каза ,че тея с плъзгащия екран нагоре много-често дават дефект и екрана не може да се прибере или излезе ,нещо във връзките на екрана се разваля.Това ми сподели той защото и аз се бях навил да си купувам такава навигация и той ме разубеди.Все още не съм се решил да слагам двоен дин ,но ще видим до лятото какво ще ми дойде в главата.

Редактирано от Gal.Stav.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колега какъв ти е бюджета за двоен дин"

Честно казано, колкото по-евтино, толкова по-добре (без разбира се да се циганим) :) Да кажем около 200 лв мога да заделя. Но ако може по-колегиална цена - разбира се, че няма да се дърпам. Ако пък трябва да е по-висока от това - кажи. Както виждате всички, още се опипва почвата дето има една дума ;)

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, по-хубаво от оригиналното няма да можеш да намериш. Боравил съм с няколко навигации афтърмаркет, както и фабрични такива на други марки и смея да твърдя, че самата организация на RNS-E-то (като менюта, фунцкионалност и софтуер) е доста добра и е един много добър и най-подходящ избор. Може да разиграеш два варианта..полека лека да си събираш нещата, тоя месец двоен дин, другия месец климатроник и букси и другите чаркуляци, които се сменят покрай него и през това време да се ослушваш за РНС-Е в продавалник...самото устройство може да изпадне за около 500 лв., като в най-лошия вариант ще тябва да смениш лазер който струва 80 лв. от ибей. Този сценарии ще ти легне под 1000 лв. с монтаж, ъпдейт на софта (ако е нужно), диск с карти (ако няма) и всички други дреболии, но ще имаш нещо което никой афтърмаркет няма да ти докара, като ефект в колата..има много по-функционални устройства, ноо лично на мен не ми харесват и няма как да докарат визията, която е била отредена за тази кола от доста образовани хора в тази сфера. Самата навигация на ауди ще ти изкарва ифното и на фиса и ще продължаваш да си виждаш станциите там, както и накъде да караш. 

 

Ако държиш твърдо да съхраниш този бюджет, който имаш, то тогава си вземи някаква навигация, която не е за вграждане и си я плесни на стъклото и свиркай с уста...поне може да се намери нещо хубаво и читаво за тези пари и няма да се налага да разглобяваш нищо по колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето отново съм на линия, подготвен тоя път обаче и със снимки.На първите две се вижда въпросната централна конзола. Хайде сега някой ако може да ми каже - Pre Facelift ли е или Facelift , че яко се объркАх (умишлено съм отворил на втората снимка пеплника за да се види че отдолу има място). Другото което ме интересува живо, но явно не е за тая тема е - как да си поправя подлакътникЯ :) Третото - продават ли се някъде черните капси, ограничаващи "закопчалката" на колана да слиза надолу? И последното - имате ли идея кой бушон (или - колко бушона) може да е пръднал :hilezh:, че отзадЗе нищичко не свети! Даже и аварийките май ги няма. :unsure:

 

Не мога да подредя снимките да му се невиди!

post-53477-0-26160100-1454866018_thumb.j

post-53477-0-70145100-1454866032_thumb.j

post-53477-0-55341200-1454866039_thumb.j

post-53477-0-39762700-1454866051_thumb.j

post-53477-0-52104100-1454866061_thumb.j

post-53477-0-28776200-1454866072_thumb.j

post-53477-0-38884500-1454866082_thumb.j

post-53477-0-86573200-1454866092_thumb.j

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конзолата ти е фейслифт. Бушоните ги вадиш един по един и ги проверяваш с мултицет. Другите части - от моргата или ebay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехаа :) е щом е фейслифтовата, значи може би ще се намери по-еФтин вариант за двоен дин? :dance: мерси колега, вдругиден ше гледам да проверя нещата.

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ъпдейт №3

 

Реших да направя още един ъпдейт - почти 6 месеца след първоначалното закупуване на радиото. Искам да споделя че радиото продължава да работи безупречно и все още съм много доволен от покупката. Подкарах и две нови неща – Torque и камера за задно виждане.

 

 

Bluetooth ODBII адаптер за Torque

 

Поръчах го от Продавалник и ми излезе 17 лв. с доставката. Работи идеално и е от типа „мини“ така че не стърчи от куплунга. Стои включен постоянно, махам го само когато правя диагностика с ВАГ-КОМа. Ето как изглежда:

 

Elm-327.jpg

 

Самия Torque пък съм го нагласил да ми показва натовареност на двигателя, моментен разход, скорост по GPS, надморска височина, компас и други подобни величини от типа трябвало и нетрябвало.

 


Камера за задно виждане

 

Сложих от типа който замества единия плафон на задния номер. Като цяло съм доволен от нея, въпреки че ми се искаше да намеря камера с по-голяма разрешителна способност. Тази която сложих струва 59 лв. и е 420 линии по вертикала. Екрана на радиото е с разрешение 1024x600, така че може и малко повече. Иначе камерата е добра, прави очертания на екрана и е с доста широк ъгъл, така че вижда всичко. Работи идеално и през нощта на осветлението на габарити + задни. Радиото вече си имаше видео букса за такава камера и знаеше да я включи и захрани когато включа на задна скорост.

 

Монтажа ми излезе 80 лева в Тояга, въпреки че по телефона ми казаха от 40 до 50 лв. Но си струваше, защото е страшно много работа да се прекара и скрие видео кабел от плафона на задния номер до радиото. Бях в сервиза през цялото време - отне двама работника повече от 4 часа. Така че общо 59 лв. камера + 80 лв. труд + 10 лв. за ЛЕД крушка за другия плафон. Камерата си има собствен ЛЕД и трябваше да сменя другия плафон с ЛЕД за да светят с еднакъв цвят. Ето снимка:

 

Camera.jpg

 

От всички глезотии до сега, може би това е единственото нещо което наистина си заслужава да се има.

 


Малка разлика в цвета

 

Както бях писал в предишния ъпдейт, има малка разлика между цвета на Андроидното радио, панела на климатроника под него, както и бутоните над него. Значи радиото е 100% черно, а другите неща са по-светли и леко отиват към синьото. Тази разлика се вижда през деня при слънчево време, когато конзолата е директно осветена от слънцето, или люка е напълно отворен. Другото е че пластмасата на радиото е по-гладка, и като се пипне два – три пъти с пръст и лъсва от мазнините на кожата. Оригиналната пластмаса има специално покритие, което я прави по-грапава и не оставя отпечатъци.

 

Мислех че нищо не може да се направи по въпроса, докато преди няколко дни не се натъкнах на една обява в този форум. Колегата to4k0 предлага услуга „гумиране“, където прави това покритие. Поразпитах малко други колеги които са му използвали услугата и всички казват че прави чудеса. Говорих и с него и каза че може да го направи и да докара цвета. Така че реших да му изпатя предния панел на радиото (без електрониката и без екрана), както и панела на старото Симфони за мостра. Изпращам ги днес, като ги направи и ги получа обратно ще покажа какво се е получило.

 

Това е колегата: http://audibg.com/forum/index.php?/profile/56981-to4k0/

 

Ето снимка на двата панела преди интервенцията. Бюрото ми на което съм ги поставил е 100% черно, както и панела на Андроида:

 

IMG_1568.JPG

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-новия модел - още не беше излязъл като купих моето. Готиното му е че може да ти изписва песните на ФИСа (има двуканална CAN шина).

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос?

Някой знае ли къде в София, може да се ремонтира качествено RNS-D Navigation Plus?

Дисплея малко или повече размазва картината и трепти.

Като се натисне се оправя, но си е за рамонт според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, TiL said:

Тия китайски елмове не ги дръжте постоянно в буксата!

 

Защо? За 17 лв. няма какво толкова да го пазя - ако изгори ще си поръчам нов. Пък и до сега не съм видял ODB2 адаптер който не е китайски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не са рядко случаите в които ти шашка електрониката на колата. Лично на мен заради елм-а компа на ГИ-то не може да си коригира смесите, шашка се нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да  си попаднал на лоша бройка. Моя стои забит вече 3 месеца - нямам никакви проблеми. Разбира се може да стои в буксата леко изваден без да дава контакт и да си го натискам когато искам да отворя Torque, но това някак-си намаля кефа.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз си мислих, че няма ядове докато не отидох при газаджиите за преглед и смяна на филтри. Изкочи ми с лафа, че газовия комп не коригира смесите, погледна буксата за диагностика и ми каза повече да не държа китаеца постоянно, а ако имам нужда. След това се разрових в нета и има случаи на бъгнати табла от такъв елм. Вие си решавате какво да правите, аз само ви казвам с какво съм се сблъскал. Иначе има елмове(пак мини) с копченце за включване и изключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е даже при първото включване да ти повреди нещо ако е дефектно. Всичко се случва, но въпроса е колко често. Всеки ден например над 3200 души загиват от автомобилни катастрофи по света (по 3ма на ден само в България) което е много по-сериозен проблем, но хората продължават да карат коли и то с кеф.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колега какви неща ми трябват да мина към навигацията смисъл сега съм с оригиналното сд на ауди какви части ще са ми нужда да премина към китайска навигация с андроид

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...