Jump to content

Китайско Андроид радио за Ауди А4 Б7


CVT

Recommended Posts

В момента правя едни модификации по системата (които ще опиша по-късно ако са успешни), та ми се наложи да извадя радиото. Реших да използвам шанса и да напавя снимки на платкике. Ето ги ако някой се интересува.

 

Дъно:

Дъно.jpg

 

Радио тунер:

Tuner.jpg

 

Преден панел:

Panel.jpg

 

DVD драйв:

DVD.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам снимки и кипчета. Това е след гумиравнето от колегата @to4k0:

 

IMG_1883.JPG

 

Това е преди гумирването (с оригиналната черна боя):

 

IMG_1428.JPG

 

Това е клипче на камерата за задно:

 

 

Това е клипче на Torque:

 

 

 

Тоза е клипче което направих за китайците за да им покажа че радиоснанциите не излизат на ФИСа (пак след гумирването):

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След около 5-6 имейла в двете посоки в продължение на 2 седмици най-накрая ми казаха че това е нормално.

 

Просто потвърждение на това което си знаех от самото начало, че да се контактуват китайците за поддръжка е абсолютно безсмислено. Много повече неща могат да се научат и въпроси да се отговорят от Андроид Ауто форума: http://forum.xda-developers.com/android-auto

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега CVT да те питам могали понякакъв начин да променя настройките на бутоните на волана на тези китайци,сега кога съм на радио и от стрелките на ляво и дясно започва да търси станции по скалата а непремества на следващата запаметена по ред станция,иначе на usb ми сменя следваща песен и можеби защото няма какво да търси,ако имаш идеи чоля пиши

Изпратено от моят D2303 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам не може. Стрелките на екрана, врътката на радиото и врътката на волана не сменят запаметените станции, а просто търсят по скалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега,мисля че е време за малко нови снимки,актуална информация за това как се държи устройството след толкова време ползване,какво стана с тунера и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, прав си че наистина е време за още един ъпдейт.

 

 

Ъпдейт №4

 

Радиото навърши 1 година от първия монтаж и все още си работи като ново. Направих и няколко подобрения които съм дискутирал в други теми, но не са описани много подробно. Ще ги изредя в същия хронологичен ред в който ги направих.

 

 

250 Гигабайта USB диск в жабката

 

Исках да имам много памет, така че да мога да събера една по-солидна колекция от филми и музикални клипове. Пробвах с обикновен USB хард диск, но това радио нямаше достатъчно ток за да го захрани. Тогава пробвах с SSD диск (Samsung Evo 750, 250 Gb) + SATA към USB адаптер и тръгна. Трябваше обаче да го форматирам на FAT32 с едно специално приложение наречено "Fat32 Format", защото Windows не позволява форматирането на FAT32 на дискове по-големи от 32 Гб. Мисля че SSD-то е идеалната ситуация защото не знам колко време щеше да издържи един механичен хард диск на постоянни вибрации, павета и т.н.

 


Гледане през камерата за задна по всяко време

 

Фабрично камерата за задна се включва само когато си на задна скорост. Обаче в YouTube открих че може да се направи една проста модификация, така че да можеш да си я гледаш когато си искаш. Понеже радиото си има един видео вход който не се използва, трябваше просто чинча на камерата да се върже и към него с един прост 2-към-1 чинч разклонител. По този начин камерата си работи нормално когато се включи на задна, но също можеш да я гледаш когато си караш през F-CAM приложението.

 

Трябваше също обаче да сменя начина по който се захранва. Преди беше само когато включа на задна, а сега я захранвам постоянно когато колата е на контакт. В началото се притеснявах че тази камерка ще изгори като се захранва постоянно, но става вече 5 месеца е така и няма проблем.

 

Когато започнах тази модификация мислех че ще мога да накарам вградения видео-регистратор да записва всичко от камерата за задна, но се оказа че това не е възможно.

 


Цифрова Телевизия

 

Има цифров тунер който е точно за това радио и се интегрира идеално. Поръчах го от сайта на Erisin и ми излезе доста евтин. Каналите се сменят директно от ТВ приложението или от врътката на волана, което за мен е най-удобния начин. ТВ приложението работи като всички други аудио приложения и звука може да върви в бекграунда. Ако пък навигацията върви в бекграунда звука на телевизията автоматично се намаля когато навигацията говори. Ето как изглежда тунера:

 

ES345-X-M_3.jpg


Монтирах го в жабката до SSD диска, а антените са в най-горната част на предните колони. Хваща идеално при добър сигнал независимо от скоростта. Положението с мултиплексите и каналите които предават постоянно се променя, но ще дискутирам сегашната ситуация.

 

  • В момента в София предават 2 мултиплекса: Мултиплекс 2 (MUX-2) и Регионален мултиплекс София (MUX-12).
  • MUX-2 се хваща идеално навсякъде в София независимо от скоростта и съдържа следните канали: бТВ, Нова, БНТ1, БНТ2, БНТ HD и Българиа Он Еър
  • MUX-12 обаче не се хваща добре навсякъде и в движение насича. Той съдържа: Българиа ОнЕър, ТВ Европа, Фен Фолк, The Voice, Фолклор ТВ и Канал 3.
  • В Пловдив се хваща само MUX-2, но е идеално навсякъде без значение с каква скорост караш. Пробвах и по магистралата с 150 км/ч – хваща се идеално още от Пазарджик.

 

Слагам клипче на всички канали които се хващат пред кооперацията в София. Те са разпределени по следния начин:

  • 1 – 6: MUX-12
  • 7 – 11: MUX-2 без Българиа ОнЕър. (не знам защо се повтарят така).
  • 12 – 17: MUX-2

 

В клипчето каналите ги сменям през врътката на волана, а накрая показвам и как се aктивирва камерата за задна без да съм на задна:

 

 

 

Рутване и ъпгрейд на фърмуера


След доста четене в Андроид Ауто форума разбрах че рутването фактически е страшно лесно. Просто отиваш на Factory Settings, за парола пишеш *#hct#root# и готово! След като имаш рут можеш да смениш фърмуера са този на един руски хакер наречен malaysk който е направил страхотни подобрения. Те са прекалено много за изброяване (над 70 на брой), така че ще спомена само най-важните:

 

  • Цялата памет става едно. Преди имах само 1 Гб за приложения и постоянно трябваше да изтривам едно за да инсталирам друго. Сега имам на разположение всичките 16 Гб.
  • Автоматичен контрол на звука спрямо скоростта. Имаш и пълен контрол чрез настройки и можеш да кажеш точно при каква скорост какъв да е обема.
  • Имаш 6 различни лончера, един от които е супер-мазния Next.
  • Нотификации от Music и Radio приложението. В което и приложение да си, когато сменяш песента или радиостанцията на екрана се появява името на новата песен или радиостанция.
  • Еквалайзера съдържа допълнителен бутон за софтуерно усилване на ниските (още по силен бас).
  • Сменяне на скиновете на стандартните приложения. Аз намерих едни които много добре пасват на червените ледове в Аудито.

 

Слагам няколко снимки на Home екрана и някои стандартни приложения с червения скин:

 

Screenshot_2016-10-11-19-00-30.pngScreenshot_2016-10-11-18-48-04.pngScreenshot_2016-10-11-18-43-16.pngScreenshot_2016-10-11-18-38-00.pngScreenshot_2016-09-07-21-55-09.png

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля с такова устройство. Макар и на мерцедес, но те вероятно вътре са еднакви. Снощи го монтирах и още не съм го разцъквал много много. Интересното е че всичко тръгна с един кабел за 65$. Мултито, сигнала за задната всичко от-до работи. Сега ще го разцъквам известно време и започвам да добавям екстрички.

Неприятното е че ще трябва да монтирам усилвател за да имам пълноценно озвучение, китайците така и не са го направили да управлява усилвател по оптика.

02fb6a1842f3200ed2ec4218d7171e21.jpg

Ето го и модела. https://www.ebay.com/itm/322156736806

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, колега - чудесна придобивка!

 

Същия произодител като моето е, само че е трето поколение, а моето е второ. Колегата @HannoSLM и той е с трето поколение, само че неговото е за А8-ца. Ако не си видял и неговата тема ето я:

Ако ще поръчваш екстри по-нататък бих те посъветвал да ги поръчваш директно от сайта на Ерисин. Съгласяват се да сложат цена $15 и не минава през митница. Така тунера ми излезе общо 143 лв. с доставката по DHL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз явно съм извадил късмет, защото и сега през ибей навито не мина митница, направо DHL ми го докараха вкъщи.

 

Имам и няколко въпроса относно неща, който лекинко ме дразнят.
1. Как да направя да изкарва лого на мерцедес при включване

2. Мога ли да накарам бутоните да светят по-слабо
3. Когато съм в навигацията (iGO) и например слушам радио/мп3 в бекграунд режим при всяко натискане на дисплея в режим навигация музиката спира за секунда и пак тръгва - доста е дразнещо. 

4. Като дам задна директно иска да пусне камера, каквато няма - пак същия проблем всичко спира докато съм на задна и само един черен екран с удивителна в средата. 

5. Малко бавно тръгва, не знам няма ли някаква опция да стой в стендбай режим. Ако изгася  и веднага включа навито тръгва на момента, но поседи ли малко колата и тръгва 10-тина секунди.

6. На дисплея на километража като слушам радио не изписва името на радиото, а само честотата, а при MP3 изписва TRACK xx, това мисля бях видял, че и при ауди е така.

И последен засега въпрос:  какъв формат да е камерата за заден ход, че да не купувам 2-3 камери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето неща могат да станат, някои по-лесно други по-трудно:

 

1. Това можеш да го направиш от Factory Settings. Пролата е 126

2. Не може само с настройки. Виж все пак във Factory Settings, но моето не може. Може да се направи хардуерно. Всеки един от колегите в този форум който се занимава със сменяне на подсветки на табла може да ти го направи. (Яркостта на всеки светодиод се контролира от резистор който е свързан непосредствено до него. По-голяма стойност на резистора води до по-слабо светене.)

3. Това не съм го срещал. Пробвай с друга навигация от Плей Стора, HereWeGo например.

4. Не можеш да го накараш да не пуска камерата за задна (поне на моето не можеше). Можеш обаче да контролираш силата на музиката когато си на задна. При тебе се изкючва защото в момента е Off. Контролира се от опцията Reversing Volume на този екран:

 

Screenshot_2016-07-27-14-13-16.png

 

5. От настройките можеш да контролираш времето в което прекарва в стенд-бай режим преди да се изключи. При тебе сигурно в момента е 10 минути. Можеш да го увеличиш до 2 часа, но не повече.

6. Благодари се че поне нещо изписва на ФИСа! :)

7. Най-обикновена камера, видео формата да е PAL.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Ще пробвам веднага какво ще стане.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Пробвах оправих звука при задна и стендбая, но не е такава паролата при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойто работи вече почти 1 година перфектно. Много съм щастлив от покупката и пак много благодарности на @CVT за идеите и съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз да се похваля,при мен също работи добре и съвета ми е ако някой е в дилема дали да взима такова радио,няма какво да мисли и да се мята.При мен също на IGO при контакт с тъча намалява звукъ но за милисекунда и при приближаващ радар още от петстотин метра ми намалява звука но не го спира напълно,предполагъм че е в настройките на навигацията ама така и несъм го търсил

Изпратено от моят D2303 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, becinko said:

Пробвах оправих звука при задна и стендбая, но не е такава паролата при мен.

 

Опитай и тези две пароли 518 и m123456

 

Ако и те не станат, сложи една снимка на този екран да видим точно коя версия е:

 

Screenshot_2016-08-02-20-59-32.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVT - има ли трета версия на тази нави със скина на RNS-e ?

Много добра ти е темата, навил съм се да взема такова вместо оригинално, но искам да зная как е Звука?

С какво озвучаване си- стандартният Бекер усилвател суб и тнт ,или си ъпгрейдвал ?

Не съм чел цялата тема, извинявам се 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е третото поколение за Б7 с RNS-E визия: цък. Разликата спрямо второто е че върти Андроид 5.1.1 а не 4.4.4, има 2 Гб заделени за приложения а не само 1 Гб и има вход за техния DAB+ модул. Кога обаче ще пуснат DAB в България никой не знае.

 

Аз съм със стандартен усилвател и суб-уфер на задните канали (не е Bose). Бях писал за звука по-горе в тази тема:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората парола стана като ми остане време ще разцъкам да видя кое меню какво прави. Мерси за полезното инфо!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Fitil4o написа:

 

Пазари отстъпка за два броя :hilezh:  И аз ги гледам, но разпределението на копчетата не ме кефи и се чудя за едни Timotec -> http://www.ebay.co.uk/itm/8-Android-5-1-1-DAB-DVD-GPS-Sat-Nav-CD-Player-Radio-VW-Golf-V-SEAT-PASSAT-/302129722168?hash=item465855b338, което изглежда да е същото май като параметри. Чудно тия Eirsin защо не дават, че тия за vw става и за сеат, трябва да е едно и също ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, Audi_RS* said:

Пазари отстъпка за два броя

Аз искам да е максимално близо до оригинала, не мога да изсера в Б6 това дет си постнал :) 

мисля другият месе към края да поръчам май едно ... 

 

@CVT  би ли имал 10-20 минути някой ден да го чуя на живо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...