Jump to content

Китайско Андроид радио за Ауди А4 Б7


CVT

Recommended Posts

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

31 minutes ago, krasko7878 said:

А какво е DAB?

Digital audio broadcasting (DAB) is a digital radio standard for broadcastingdigital audio radio services, used in several countries across Europe and Asia Pacific. The DAB standard was initiated as a European research project in the 1980s.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Fitil4o said:

 

@CVT  би ли имал 10-20 минути някой ден да го чуя на живо?

 

 

Няма проблем, колега - пиши на лично като се наканиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Има ли някакъв проблем с покритието на дисплея? В смисъл има ли вариант да се надраска и трябва ли да му търся протектор?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гладко стъкло е, като на таблет, но със сигурност не е Горила тип. Само че понеже стои на едно място вероятността да се надраска е много малка. Ако имаш малки деца които хвърлят разни работи из колата тогава предполагам че е възможно, въпреки че скоростния лост го пази до определена степен.

 

Но не е проблем да му се залепи един скрин протектор - тези за 7 цолов таблет пасват идеално. Аз нямам такъв и не съм изпитвал нужда, но съм гледал по YouTube че им слагат, може би повече против отражение.

 

Аз го бърша само със специално парцалче за очила и до сега не съм имал драскотини.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, стъкло е. Единствния начин да го надраскаш с пръсти или нокти е а да сложиш пясък под тях. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото!

Сега започвам да поръчвам всички кабели необходими от навито до багажника, не знам при ауди как е но аз ще трябва да слагам усилвател за да ми работи буфера.

Попадал ли си на pinout за тези устройства. Моето е ES3080E. В сайта на ерисин нищо няма

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пинаута а на стикера от горната страна. Има и един pdf в радиото, но няма да намериш нещо повече - всичко каквото ти трябва е на стикера. При Ауди Б7 е лесно, защото суб-уфера си има усилвател отзад, а и няма никаква оптика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно - то си има специална букса коятo пасва с тази на старото. В нея има и двата вида захранване (постоянно и на контакт).

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах друго на предвид-дали захранва директно усилвателя и буфера и звука от тях нормалн ли е?На А3 8П примерно ако сложиш афтърмаркет плеар се налага поставянето на допълнителен модул(не знам точно как се казва)който прави звука на буфра и задните като при оригинално радио,иначе почти не се чуват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

сещам се и за още един въпрос-

знам,че самото устройство има скрийн мироринг,т.е. предава това което примерно телефона ти предава!Може ли обаче да стане и обратното-устройството да предава на таблет примерно,без кабели и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако таблета също е Андроид (или джейл-брейкнат айфон/айпад) - става със VNC. Но със каква цел?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това става с приложение наречено VLC Direct: цък!

 

Само че филмите не може да са от DVD-та - трябва да са от флашка или SD карта. DVD плеъра не е част от Андроидната екосистема и не може да бъде видян от други Андроидни приложения, (с изключение на само едно специално приложение което идва пре-инсталирано).

 

Същия ефект обаче можеш да постигнеш и само с 2 таблета. Само дето звука няма да е от колоните на колата, а ще идва от единия таблет.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Миналата седмица и аз се сдобих с дабъл дин андроид радио. Купих си централна конзола, смених я, разглобих половината кола, за да прекарам кабелите и всичко тръгна.. почти всичко. Ще опиша през какво минах и какво научих, ако му е полезно на някой.

 

Изборът на радиото.

Колата е А4 Б5. В нея няма RNS-E. Размерите на панела са доста по-големи от на Б6/7 и ако бях взел такова щеше да остане грозна дупка. Четох доста, че имало начин да се оправи, като се правят разни удължения на рамката с текстолит, боядисва се и прочие, но съм сигурен, че ще стане грозно. Случайно ми светна, че таблото на А6 С5 е почти еднакво като размери са А4 Б5. Разрових се и се оказа, че имат разлика но е доста по-малка и лесна за компенсация от на Б6. На С5 отвора е с 4мм по тесен и с 3 по висок от Б5. Тези 3мм са проблем, защото няма как панела на радиото да влезе без рязане на панела на климатроника. Сметнах, че това не е проблем и поръчах това радио. Разбрах се с китайците, че ще ми дадат два линка за плащане, като единия ще е на стойност $32.50, а другия на останалата стойност (към радиото поръчах пълен пакет екстри: камера за задно виждане, 3Г донгъл, ТВ тунер). Така ми помогнаха да избегна плащането на голямо ДДС, даже и мито. До тук добре. Гледам аз 4 ядра на 1.6GHz и си викам това е с RockChip и като дойде ще си сложа друг РОМ от XDA. Питам ги няколко пъти какъв е процесора, ама така и не можахме да се разберем (преди да поръчам имаме разменени около 30 съобщения). Пита ме китайката дали го искам с 5.1.1 или с 6.0.1 и ми праща клипчета на радио за BMW да видя кое колко бързо работи. Реално 6.0.1 работеше по-бързо. Избирам си 6.0.1, плащам и чакам. Моята кола няма CAN и съм на ясно, че CAN модула няма да ми трябва и няма да мога да ползвам екстри като смяна на песни от волана, изписване на радиостанцията и други.

 

Първо впечатление.

Доста китайска пластмаса. Гумирано покритие което се драска само от пипане. Сиво на цвят и нищо общо с черното табло. Ще го давам да го боядисват, както е направил колегата CVT. Не се стърпях и още преди да го включа махнах лепенката за гаранцията, която НЕ беше саморазрушаваща се. Отворих го вътре и изненада, не е с Rockchip, а с Allwinner A23. Пак е 4 ядра на 1.6, но за него няма къстъм ромове. Тъкмо си мислех да им пиша и да го връщам и реших да загледам другите компоненти. RAM - 1GB, но лесно може да се направи 2, защото не е в BGA корпус; Radio Tuner - Филипс, доста чувствителен; Усилвател - TDA; DC-DC конвертори - Texas Instruments. Викам си "Има надежда.". Навсякъде хвърчат едни дълги лентови кабели, нагънати на хармоника и без ферити, подозирам, че ще има проблеми с разни смущения, но това времето ще покаже. Захраних го от един адаптер 12V и тръгна. Буутва, работи 4 сеукнди и гасне. Викам си "Е сега вече го връщам.". Единственото упътване за свързване е една лепенка върху кутията му, на която са описани всички кабели, но на повечето от тях цветовете не отговаряха. Седя, чешам главата и ми светва, че най-вероятно взима информация от CAN дали колата е на контакт. Отрязах един от кабелите който подозирах че е за контакта, подадох 12V и всичко се оправи. 

 

Инсталация.

Установих, че един от сноповете не е за мен. Разглобих таблото, за да махна старата конзола и да сложа новата и така по лесно си пуснах кабелите за всичките антени. TV тунера идва с две антени. Едната я монтирах на предното стъкло, плътно до тапицерията на тавана, а другата от вътрешната страна на третия стоп. Кабела минава през тавана и слиза през лявата странична конзола. Доста дълги кабели са оставили. Тунера го сложих в жабката, като за целта се наложи една малка дупчица, за да му мине снопа с кабелите. Реших да не е зад радиото, защото и без това няма място, но и има USB за PVR функция, която не знам дали някога ще използвам, но все пак... В ръководството пише, че HD канали можеш да гледаш до 180км/ч, а SD до 240км/ч. Не съм го пробвал, но със 140км/ч няма проблем с телевизията. През същата дупка пуснах и двете USB-та в жабката. На едното си закачих 3G донгъла и го пуснах зад жабката, а другото остана вътре. Камерата за задно виждане е свързана към светлината, но не тръгва автоматично. По точно не тръгва изобщо. Този вход който е за нея по някакъв начин не се активира изобщо. Ако я свържа към VIDEO AUX IN работи, но на нейния не иска. На нейната RCA букса има един червен кабел който има 11V при включване на камерата и подозирам, че някъде трябва да се свърже към CAN модула на радиото (пристигна си с него), за да разбере радиото, че има подаден сигнал. Боря се с китайците в момента да обяснят по-подробно. Това е единственото което не работи за момента. Не съм слагал никакви дискове още и не знам дали работи оптиката и механиката на DVD/CD, но може и никога да не разбера. 

 

Втори впечатления.

Плюсове

+ Пуснах му едновременно Google Maps, iGo, Sygic и Waze и четирите ми говорят на заден фон. Противно на очакваното 1ГБ рам му стига. Лесно може да се направи 2ГБ

+ Без проблем, чете 32GB microSD карта, даже при поставянето те пита дали искаш да я направиш част от общата памет с цел инсталиране на приложения и подобни.

+ Няма ненужни преинсталирани приложения.

+ Китайците казаха, че ще има ъпдейт до Андроид 7, но да видим...

+ Радиото заключва доста бързо станциите, по бързо от стария Пайнер (не е толкова стар).

+ Качеството на звука е по-добре в сравнение със старото.

+ Използвани са качествени компоненти.

+ Има два видео изхода, за добавяне на два дисплея и работят!

+ Тъча и дисплея са доста качествени. Тъча работи точно като на таблет, без да се налага да повтаряш натискания. Дисплея е 1024х600 с наситеност 159dpi. Понякога ми е трудно разчета какво пише, защото е доста ситно. Наложи се да увелича шрифта.

 

Минуси

- iGo отчита с 30км/ч по-ниска скорост. Прави го само на iGo. Всички останали навигации мерят вярно. Не е проблем на радиото, а по-скоро на програмата.

- Wi-Fi антената е малка и мисля да я сменя с по-голяма, но ще трябва да я изведа някъде зад жабката, защото зад радиото няма никакво място вече.

- Изходите за задните говорители са с доста ниско ниво, както е описал и колегата.

- Вградения микрофон се чува отвратително. Ще му пусна един външен и този ще го разкарам.

- Евтина пластмаса.

- 3G донгъла подържа 4G, но радиото постоянно е на 3G. В настройките има опции само за 2G и 3G. Говоря си с китайците за този проблем.

 

Сигурно съм изпуснал нещо, но това е в най-общи линии. За съжаление стана доста дълго.

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се да добавя още нещо. Китайците са добавили опция за промяна на посоката на двата енкодера (за звука и за честотата на станциите), може да се обръщат, за да си ги направиш както си свикнал. 

 

Пуснах и задната камера. Трябваше CAN симулатора да разбере, че съм включил на задна.

 

Също така намерих доста готин лаунчър, който поне на мен доста ми допада Car Launcher. Има и платена версия Car Launcher Pro. Безплатната е с пълна функционалност 5 дни. Вероятно като изтекат ще я купя. Търсих лаунчери приличащи на оригиналното RNS, но не намирам почти нищо. Има само един пич, който си е направил негов, но не успях да го намеря за сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Много се радвам че и ти си се сдобил с такава играчка! Трябва да се съберем и да разменим опит по разположението на антените, качеството на звука и т.н.

 

P.S. Реших вече на не участвам в този форум, след като един от тъпите модератори (Йосиф Йосифов - https://www.facebook.com/people/Iossif-Iossifov/100011390600473) ми сложи забрана да поствам за 1 седмица без да ми даде обяснение защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте. Някой дали е купувал директно от сайта на ERISIN. Много искам да си взема мултимедия за моята A4 B6, в момента съм с цветното радио RNS-D и искам да ъпргрейдна малко. Гледам в няколко бг сайта цените са безбожно високи, сравнение с китайските в али експрес, а ми изглеждат еднакви. Дали наистина са еднакви, в бг сайтовете същите китайци ли са и са им надули цените, или просто са си некви готини марки.

Много ми харесва ето този модел https://www.erisin.com/erisin-es5078a-7-android-60-car-audio-system-with-gps-dvr-for-a4-seat-exeo_p800.html  с най новата андроид версия е, вход за камера за задно виждане, дайте мнения дали ще ми стане на А четворката и добър ли е избора и най вече мястото от където ще го взимам. Дали да го викна от този сайта, или да търся нещо подобно в али експрес?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 2/16/2017 at 5:40 PM, CVT said:

Да, това става с приложение наречено VLC Direct: цък!

 

Само че филмите не може да са от DVD-та - трябва да са от флашка или SD карта. DVD плеъра не е част от Андроидната екосистема и не може да бъде видян от други Андроидни приложения, (с изключение на само едно специално приложение което идва пре-инсталирано).

 

Същия ефект обаче можеш да постигнеш и само с 2 таблета. Само дето звука няма да е от колоните на колата, а ще идва от единия таблет.

 

 

Здравей колега,

 

изчетох почти всички твои постове относно афтърмаркет нави-тата и исках да ти пратя лично, ако може да дадеш мнение. Не знам защо, обаче, не мога:(

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Питанка- ТВ тунера такъв ли е: http://www.ebay.co.uk/itm/ERISIN-ES345-DVB-T-HD-Free-View-Digital-TV-Receiver-Box-MPEG-2-MPEG-4-HDTV-H-264-/182508763918?hash=item2a7e5ebb0e:g:fjIAAOSwXY5ZXGSL

Питам, понеже го дават, че не е DVB-T2, а за България в Д2- ката специално търсех такъв, понеже с описания тип на този не се хващаше нищо.

Може ли и снимка колко се виждат антените- аз бях купил лепящи се, които на практика бяха невидими, но бяха активни и искаха захранване от тунера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте момчета.Имам малък проблем и незнам какво му е решението за съжаление :lol: Купих си колата с няква китайска навигация.Даже марката и модела не и знам.Имаше качена навигация ИГО Примо която при стартиране даваше грешка на китайски.
Реших,че съм достатъчно оправен да кача нова навигация на микро СД картата и да оправя нещата.... Да ама не.... :lol:
Пускам линк със характеристиките на китайското творение и бих помолил да ми кажете коя версия да кача,как да я инсталирам и всичко стъпка по стъпка.
Благодаря ви предварително и ви желая лек ден.

IMG_0022JPGBeUs7yC.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...