Jump to content

Избор на слушалки за компютър


Recommended Posts

Колеги напоследък ми се налага да ползвам слушалки за компютър и ползвам едни продънени Филипси от времето по което играех контра-страйк.....ма вече са пред разпад.....пробвам 2-3 пъти да си избера но има толкова много модели че на 20-тата минута гледане просто се отказвам. Търся нещо до 150-200лв. (200 ми е абсолютната психологическа граница за такава покупка) дайте препоръка или съвет, жената има Beats by Dre не са лоши.....ма за тия пари мисля че не са чак толкова добри. 

 

Имах преди години Sennheiser и бях доста доволен цена/качество......дали все още е така. 

 

Преди малко във фейса мернах е тия : 

 

https://www.ozone.bg/product/razer-adaro-stereo/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_content=w43-razer-adaro-stereo&utm_campaign=razer-adaro-stereo

 

Нямам идея дали тва намаление от 269 на 119 е реално ама ако стават направо да ги отнасям. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razer са надценени китайски мишки, дето от 1-2 години решиха че могат да правят всичко друго свързано с компютрите. Заеби тая работа. 2-мa приятели геймъри имам дето ми даваха да им запоявам един Кракен и една Орка. Едното се беше прекъснало кабелчето там където мидата се движи в диадемата, а другото имаше лоша спойка на самото говорителче. Смях. А иначе струват по 150 леа. И звука им не е нещо впечатляващо.

 

Вземи си марка, дето знае как се правят слушалки. Senheizer, AKG, Sony...

 

Eй тези ми харесват много на мен - http://www.sony.bg/electronics/lenta-za-glava-slushalki/mdr-xb450ap

Чух ги в медиамаркет миналия месец и много се изкефих, още се каня да си ги купя.

Спира ме само че имам предходния модел и все още си е в перфектно здраве, за 4 години не са мръднали :)

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

96 пари не са хич много, даже идеално ми се вписват в бюджета, тежки ли са ? 

 

 

пс : за разер немам идея чесно казано, имах за много малко една тяхна клавиатура но не ми беше удобна и я продадох. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоите са  MDR-XB400 и са супер леки, пластмасови са, 150грама, колкот смартфон.

Тея новите гледам че са с алуминий и са 165 грама, не съм усетил да са по-тежки от моите. Звука е жесток обаче, и тва дето ти ляга на ушите е много мекичко и удобно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такива си взех, харесаха ми повече от сонито....

Доволен съм, не съм имал хубави слушалки мноо години, напреднала е технологията доста  :nixweiss:

 

 

https://www.ozone.bg/multimedia/slushalki/sennheiser-hd-429s-black-504583/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зенхайсер и AKG са едни от фирмите, които според мен трябва да са ти основно на прицел.

 

AKG дори и най-ниските модели вадят прекрасен звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зенките имах преди доста години, още тогава бяха много добри, АКГ не съм пробвал чесно казано. 

Аз съм абсолютно непрентиозен и слушалки от 50лв сигурно щеха ми изпълнят изискванията но от тия съм очарован. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такива си взех, харесаха ми повече от сонито....

Доволен съм, не съм имал хубави слушалки мноо години, напреднала е технологията доста  :nixweiss:

 

 

https://www.ozone.bg/multimedia/slushalki/sennheiser-hd-429s-black-504583/?

 

Тези без да съм ги докосвал съм сигурен, че са 16 пъти по-добри от Бийтс бай Дре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злобиле, само ще те посъветвам да мериш слушалките преди да ги купиш.

Аз имах едни Зенхайзер и ми смазваха главата и ушите - иначе като звук бяха супер.

Сега имам най-простия и стар Bose и съм супер доволен, въпреки, че тия дни забелязах, че "кожените" меки части са се олюпили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 100лв е доста добра идея да се погледнат китайците Superlux, от "марковите" няма особено добри попадения около тези пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, доста по-плътен и чист звук имат от дре-тата, тва го виждам и аз като пълен ламер. 

 

 

Злобиле, само ще те посъветвам да мериш слушалките преди да ги купиш.

Аз имах едни Зенхайзер и ми смазваха главата и ушите - иначе като звук бяха супер.

Сега имам най-простия и стар Bose и съм супер доволен, въпреки, че тия дни забелязах, че "кожените" меки части са се олюпили.

 

В едно шано магазинче ги премерих преди да ги взема  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..така и така е отворена тази тема. Къде могат да се намерят в магазинната мрежа въпросните марки за да се пробват?  Аз също се интересувам от  подбни слушалки, но спред мен трябва първо да се пробват, преди да се купят, иначе интрнет има доста добри цени.  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

AKG модели има в технополис, може и да се пробват как прилепват на ушите, на мен ми ги отвориха за да ги пробвам и разгледам. За това, което очаквах от тях съм впечатлен от звука, който вадят. Ето това си взех:

 

036347754.jpg?r=0

 

036347756.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пак ще купувам слушалки то отново ще заложа на техникс. В далечната 2007г броих около 300лв по спомен за техникс и определено не съжалявах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, да използвам и аз темата с надеждата да получа съвет, понеже не съм много на "ти" с тази материя. Та оглеждам се за слушалки и съм се спрял на тези два модела и ще се радвам, ако някой има преки впечатления от въпросните или просто някой, който разбира от тази материя да даде съвет струват ли си, предимства, недостатъци и  т.н.

 

http://www.emag.bg/slushalki-audio-technica-tip-dj-mobilno-upravlenie-cherni-ath-ax3isbk/pd/DGSRWBBBM/

 

http://www.emag.bg/slushalki-sony-mdrv55-extra-bass-sg-vaemi-cherni-mdrv55r-ae/pd/E4J6TBBBM/

 

Слушалките ще се ползват предимно за слушане на музика. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Да не отварям нова тема.

Днеска загубих някъде и последните apple-ски слушалки (според мен доста прилични) които имах и съответно оставам без слушалки тип in ear. От доста време се каня да пробвам с нещо различно от apple-ските щото тях ги ползвам от бая години и само ъпгрейдвам модела със следващият телефон с който пристигнат. 

 

Бюджет 100-120лв макс, ползвам ги основно в залата и в редки случаи като ходя да бягам. 

Пробвам днес едни Sennheiser cx680 незнам си кво - не ми бяха удобни, пробвах и едно JVC пак не ми стоеше удобно в ухото. 

 

Заглеждам JBL, няк’си си вътрешно съм се настроил да им дам шанс. 

 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure SE215 - над бюджета ти са, но си заслужават парите.

 

SONY MDR-EX650 - в бюджета ти, но не толкова солидна изработка като горните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure ги мернах в разни ревюта и сигурно наистина са добри но нещо не моа да преглътна цената. 

 

За тези някой нещо : 

 

Bose SoundTrue

JBL Grip 

JBL J33i 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 minutes ago, zlobil said:

Shure ги мернах в разни ревюта и сигурно наистина са добри но нещо не моа да преглътна цената. 

За тези някой нещо : 

Bose SoundTrue

JBL Grip 

JBL J33i 

 

Bose - не! По-добре Sony.

JBL - :nixweiss: по ревюта в нет-а са ''горе-долу''.

Можеш да хвърлиш око и на някой модел на Jaybird - Jaybird X2, Jaybird Bluebuds X или най-изгодните като цена Jaybird Freedom Sprint.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Thor said:

Shure SE215 - над бюджета ти са, но си заслужават парите.

 

Преди 2 месеца взех американската версия за 34 доларес.

Като ги гепих в ръце, в началото бях леко разочарован и имаше недоумение как точно трябва да си ги завирам в... Ошите, но с правилния подбор на накрайници всичко си дойде на място.

Доволен съм.

 

Иначе, у дома, за муксване, си нахлузвам едни филипси SHP1900, които едно време струваха 20 леффа за 2 броя.

Обаче...

Вътре съм набучил Grado SR60 :grindev:, понеже на градото щерката размаза диадемата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...