Jump to content

Гадна драскотина на лака на централната конзола


Wolf1

Recommended Posts

След последната автомивка забелязах грозна драскотина на лака на централната конзола.. Ако някой знае как може да се прикрие? Тънък перманентен маркер?

Не, че е кой-знае какво, ама много ми дърпа погледа и ме дразни.

 

 

post-8769-0-08852100-1446981193_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много не ми се вярва, да се оправи но пробвай с пастиране. Би трябвало да я покрие (да не бие на очи) иначе, ще си я има но няма да я забелязваш толкова лесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пастиране не вярвам да се прикрие, то е стигнало до основата трябва пълнител. Мини с черен маркер да не седи бяла линия и няма да се набива толкова на очи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че е кой-знае какво, ама много ми дърпа погледа и ме дразни.

Аз бих се побъркал от такава драскотина :hilezh:

Потърси си нови лайсни, а тези пробвай да ги шлайфаш и лакирал отново. Но само, ако имаш и резервни.

 

Един виц по темата:

Две неща жестоко ме притесняват:

 - Странен шум в двигателя и 

 - Жена, която внезапно е станала много нежна и добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, не искам да те подвеждам защото от снимката не мога да преценя точно.

Не знам колко е твърд лака на елемента и какво ще се получи. Благодарение на

сакати колоездачи ми се налагаше, на сребърен  металик от вън ги вадя вече два пъти:

1 "Използвана" - 2000 шкурка - водно

2 Киче - 3000 сухо

3 Шлайф паста

4 Полир паста

Движенията са срещу драскотината, без да натискаш.

Като гледам е добре да облепиш ъгъла на елемента.

Парченцата с шкурка да са малки в диаметър.

Желая ти успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това няма да излезе с никакви шлайф пасти и др.от рода на полирването,ппросто самия материал на тези пластмаови лайсни не се поддават на такава обработка,най лесния ти вариянт и същевременно най евтин е да отидеш и да се разбереш с някои да ти го облепи със карбоново фолио или ако ти се занимава на теб да си купиш такова фолио да си свалиш лайсната и да си я облепиш.Това е масова практика и при автоджамбазите където при коли които са по скъпички и най различни декоративни детайли и лайсни са надрани и окепазени просто прибягват до този метод на замаскирване на проблемите,просто ползват от най евтиното карбоно фолио и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е пластмаса,а дърво.По-точно тънки пресовани дървени листове.Почисти първо хубаво драскотината със спирт,след това я мини с тънка четка с безцветен лак за дърво.След като изсъхне заглади с водна шкурка 2000 да изчезнат грапавините и после полираш-лайстната става чисто нова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънък кафяв перманентен маркер (2,80 лв.) я прикри порядъчно добре. Не че я няма, но трябва да се наведеш напред и доста да се загледаш, че да я видиш. 

post-8769-0-05096300-1447623072_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...