Jump to content

naiki66

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Търся някой колега от София с Vag Com, който може да ми оправи алармата.

Имах си аларма и всичко си действаше, но един приятел реши да ми включи опцията да ми се заключват вратите и багажника при потегляне. Обаче после се оказа че ми е изчезнала алармата, не присветва при заключване, не свети диода на вратата и обемните не работят. Това с обемните го разбрах по трудния начин /разбиха ми стъклото и тя си е мълчала/ . Просто си търся някой който му разбира на тоя Vag Com и да може да ми отдели малко време. Да не е проба грешка и да ми изчезне друго :). Срещу заплащане естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово оправих се.

В 35 канал, в менюто coding въведох стойноста на сбора 04682 + 16 /за заключване на багажника над 5 км/ч/ + 32/за заключване на вратите над 20 км/ч/ = 4730 

И сега отново си имам аларма и ми действат обемните датици, + заключване на вратите+заключване на багажника.

 

Благодаря vanko-lunatic за линка към темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се , че съм ти помогнал , колега ! Ще го имам и аз впредвид , понеже обмислях също да активирам автоматичното заключване .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще се опитам да я накарам да ми пуска дневни светлини и да си активирам сигнала за коланите, че все ги забравям. :)

Предлагам ако някой знае други кодове да ги опише тук и така ще е по-лесно за всички, вместо да обикаляме по няколко теми да търсим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха днес забелязах че като извадя ключа и се отключва, когато отворя задна врата се отключва и багажника.

Редактирано от naiki66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сигнал и лампа за коланите,не са окабелени закопчалките,или не при всички.
Аз съм в тази дилема,дали ако купя окабелени закопчалки ще сработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че имат. Видях лампа на таблото. И това ще пробвам и ще пиша. А и видях датчик на колана. Ама едно по едно :)


Датчика не е на закопчалката, а на самия колан в колонката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм я активирал функцията,при контакт лампата светва и угасва с другите при тест на таблото звуковия сигнал за колан също го има,понеже както споменах-закопчалките не са окабелени и незнам дали буксата под седалката е окабелена за функцията,и със смяната на закопчалките да сработи.
Ако някой знае ще ми е полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм максималист и искам всичко което е възможно да работи и има колата да го има и работи.
Ако няма какво да човъркам по нея ми омръзва бързо.
Ето старата как замина.
10175959_680818168625888_432377135799734

 

10153834_681251281915910_148593161921125

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да работи тази система трябват и датчици на седалките.

Не знам дали е предвидено само за шофьорската без датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предполагам че сигнала е от датчиците за еърбег за наличен човек на седалката.
Предполагам обаче не знам дали е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шофьорската седалка има само закопчалка с контакт, пасажерската е с датчик за седящ на седалото и контакт в закопчалката. Шофьора винаги е наличен, за него няма датчик за седене. Пътника е временен и ако го няма на седалката, не мрънка за неговия колан. Ако седне, задейства датчика в седалото и тогава закопчалката очаква колан, за да угасне лампата.

На много автомобили пътническия еърбег не се отваря ако няма човек на седалката, със закопчан колан разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл да купувам закопчалки,след като пасажерската седалка няма датчик,освен ако поставянето и окабеляването му не го позволяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...