Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Я дай от начало :).

Отиваш със здрава кола, издават ти я със светеща лампа, след това ти взимат още над 300 лв., 95 от които за диагностика?

Тия са тоталки, ама и ти си за бой, че им се връзваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

.

Аз съм лапни шаран, това е ясно.

Правих смяна на масло и филтри, днес взех колата и светна лампа. 

за 300 лева не свети вече. Цял ден нерви. Само казвам за колегите ако имат мераци за сервиза на порше запад...

дадоха ми един датчик рязвален и да си ходя...

сменях тампони на прави и криви носачи по 300 лева комплекта :)

 

и да 95 лева диагностика, 2 часа след като взех колата от сервиза :)

даже звучи смешно, ама доста нерви заминаха днес.

и фактури имам ако някой не вярва.

 

А да, 130 лева чистачки и 25 лева за труд да ги сменят.

обслужването е под всякаква критика.

 

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич не тъка, чистачки на бош 50 лв. и си ги сманяш сам , елементарно е.Не взима всяка дума за чиста вода , те в сервизите това им е работата да баламосвот.Не че иАз не съм си патил , но се уча

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер,не знам нали е за тука,но имам едно питане.Вчера вдигнах капака да си налея течност за чистачките,и видях по кората на двигателя малки стъпчици,които сигурно са от мишки които са търсели топло там.Знае ли някой да има някаква защита против гризачи по колата?Хич не ми се иска да знам каква поразия могат да нанесат тези гадини,дано има нещо което ги гони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

могат да направят поразии по ел. системата и кабелите.

Има едни машинки, които издават звук и гонят гризачите.

В Германия са по-често използвани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Вероятно е писано по темата, но явно дотолкова се простират уменията ми с търсачката. Внесох си една А6 от щатите произведена 10/2014. Въпросът ми е възможно ли е навигацията ѝ да започне да функционира събразно нуждите на българския гражданин, кой и къде може да направи това?

Редактирано от kinjal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от вчера съм собственик на A6 C7 3.0 competition. Имам въпрос относно саунд системата в колата. Понеже моята е с базовата, а това ми е слабост, труден и скъп ли е ретрофита на Bose и въобще заслужава ли си Bose системата като ретрофит , тъй като в търсачката на форума намерих предимно отрицателни мнения. Ако не, какво друго може да се направи в София и къде/кой може да го направи  за афтърмаркет саунд системи акто Alpine и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че повечето сте с 3.0TDI, но ако има някой с 2.0TDI или някой от вас е запознат да каже дали е нормално. Сменил съм и двата термостата. Големият  и малкият, който по принцип върви май заедно с единия маркуч,  но се предлага оригинално и отделно. И двата - оригинални. Мноого трудно загрява. И преди беше така, сега след смяната - никаква промяна! 7 - 8 км. градско стига 70, излязох извън, стигна 90 едвам, а на най-малкото отнемане на газта, пада веднага температурата, да не кажа че поддържам 80 през повечето време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема от раздела на B8, дано да е от полза...

Загрява до 70 градуса???

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=13954&share_tid=180272&url=http://audibg.com/forum/index.php?/topic/180272-%D0%97%D0%B0%D0%B3%D1%80%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-70-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%83%D1%81%D0%B0%3F%3F%3F&share_type=t

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/6/2018 at 18:37, didkoband написа:

Знам, че повечето сте с 3.0TDI, но ако има някой с 2.0TDI или някой от вас е запознат да каже дали е нормално. Сменил съм и двата термостата. Големият  и малкият, който по принцип върви май заедно с единия маркуч,  но се предлага оригинално и отделно. И двата - оригинални. Мноого трудно загрява. И преди беше така, сега след смяната - никаква промяна! 7 - 8 км. градско стига 70, излязох извън, стигна 90 едвам, а на най-малкото отнемане на газта, пада веднага температурата, да не кажа че поддържам 80 през повечето време!

Аз съм с 2,0тди но за най много 3-4 км и е на 90 градуса

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0 TDI ми загрява за около 3 км, в зависимост дали седя в задръстване или карам. Колкото и странно да е, 2.0 ми загряваше по-бавно, но и там бях на BLB мотор все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,да попитам,колата ми е модел 2013г.Гледам има печка,ама нямам дистанционно за нея,би-трябвало да я активирам през телефона,за целта доколкото разбрах трябва да сложа сим карта в модула за управление на webasto!Проблема е къде е този модул,че никъде не го открих?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същия случай, имам печка, а колата нямаше дистанционно за нея. Купих си ново и го кодирах през VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Stiv0702 написа:

Привет,да попитам,колата ми е модел 2013г.Гледам има печка,ама нямам дистанционно за нея,би-трябвало да я активирам през телефона,за целта доколкото разбрах трябва да сложа сим карта в модула за управление на webasto!Проблема е къде е този модул,че никъде не го открих?

 

Печката е ebersprächer и за дистанционно си има модул отзад в кората на багажника от дясно 

Ако го имаш трябва само дистанционно. 

 

rps20181218_101433.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

На лявото ми огледало моторчето запира при прибиране и разгъване. Вероятно е за смяна. Не съм ходил в Ауди още, но ако може някой да ме ориентира за кост на това да се оправи (смени с ново + цената на новот). 

 

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А5 струваше 780 лева преди 6 месеца.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, moto_fan написа:

 

Печката е ebersprächer и за дистанционно си има модул отзад в кората на багажника от дясно 

Ако го имаш трябва само дистанционно. 

 

rps20181218_101433.jpg

Да,печката ми е такава,ама модул не открих.Печката я има,видях я-отпред отдясно.И книжка има за нея,където пише,че тябва да се постави сим карта и може да се активира с тел. обаждане,СМС или приложение на телефона.Обаче къде се поставя тази карта незнам!!!В MMI-то,също не намирам меню за настройка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябвада се кодира ММИ то за да се активира печката. 

Модула е само за дистанционно, реално и без него ще можеш да настройваш време на стартиране, но ще е през ММИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих модула,трябва да се свали жабката?.Сега проблема е,че май е сменен пин кода,защото в книжката пише,че е 1234,но като звънна и го въвда ми казва "инкорект".А пък никъде не намерих как се връща към фабрични настройки този модул??А ето я и въпросната книжка.

20181222_191645.jpg Не съм отварял модула,утре мисля да го направя.Да не би да има бутон за рестарт?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...