Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Колеги,

Последните няколко дни (като днеска е най-зле), при палене на студен двигател, първите няколко секунди все едно колата се дави (дизел - битди), аха да угасне (спада към 700 оборота за части от секундата) и пак се вдигат, след това се оправя...

Съмнява ме да съм налял партида кофти гориво (зареждам от скъпата нафта на Лукоил) или свещи.. ще се радвам за някаква насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Свещи няма да са, но може да са доста други работи. Бих минал през сервиз преди да е станал по-голям проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера я оставям да пренощува в сервиз и сутринта ще я закачат на диагностика.

 

Иначе няма грешки във VCDS-a .

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобно изживяване с предишната ми кола А6 4ф 3,0тди-за 5 години при мен никога не е зареждана с различно гориво освен на OMV

И така докато веднъж не ми се наложи да заредя на Еко тъй като на отсдрещната OMV нямаше ток........

След изминати 7-8 км ри качване на магистралата колата просто заби муцуната и почна да връща предавки и не иска да отллепи -лампи за грешки не светнаха-колата беше със премахнат ДПФ (физически и психически)..........пробвах на S-същата работа -едва изчаках да се добера до първата OMV ( на Южната дъга ) и MAXXMOTION до горе..........ПРОБЛЕМА БЕ ДО ТАМ ! :magic:

Така че ....................много от белите идват и от ,,кръщавано,, гориво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, N1995 said:

Как го хванаха и какво направиха?

Сутринта, студена я закачиха на диагностика, пак направи проблем, замериха дюзи, помпата за високо налягане и погледнаха горивният филтър.

 

Свалиха дюзите и замериха на стенд, всичко в норма.

 

Цялата работа - няколко лева и усмивка (при приятели).

 

От тогава сложих 3 капачки от бардала, че бях забравил за него и днес ми е първият ден от 4 дни насам с безпроблемно палене.

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е има ,ай вземи прочети малко пък тогава питай

.....Или искаш некой да дойде и да ти то направи за 2 бири:hilezh:

 

преди 5 минути, N1995 написа:

Не качвай версия 1001, a до 942. Картите последните и руския активатор :) 

Той пита коя е последната, не коя да качи

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не съм имал проблем и съм си правил ъпдейтите на по-старите ми аудита ...с мми 2г и мми 3г и мисля че и  с това ще се справя,и да чел съм че има значение когато си с гуугъл драйв и с музика босе или b&O...а относно бирите...няма проблем и каса бих почерпил,само форума да е доволен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За B&O или слагаш тапа на оптиката (https://www.amazon.co.uk/Optical-Connector-Diagnostic-Navigation-Mercedes/dp/B079MH7564) на мястото на усилвателя или пускаш custom update и размаркираш B&O.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как тапа бе, трябва просто да пусне къстъм ъпдейт и да деселектира всичко B&O елемента!
А така[emoji16]
Трее да мине на User deine mode у зеленото и после да избира кво трее.
у руссия сайт има картинки като слънце, даже може и да не чете много много [emoji23]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам още един въпрос,как се използва функцията за измерване на налягане на гумите? Когато включа колата на контакт иконата светва (тоест се чеква) и след това изгася.В менюто също имам директория за тази функция,но когато я отворя ми дава само да сейфам някаква стойност и не ми показва налягане или температура??? Спред един квартален гумаджия ми липсват сензорите във винтилите,но тогава нямаше ли да набива грепки колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводски Нямаш Датчици.Системата При Теб Работи в по Опростен Вариант,Чрез Обороти на ABS ти следи Промяна в Налягането Евентуално и ти Светва Сигнал/Чек Проверка на Предна Лява Гума Примерно.От менюто Можеш да ресетнеш.Екстрата в Пълния си вариант е с TPMS Винтил / Сензори и ти Показва в Менюто точно Налягането в Барове в Всеки един Момент.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...