Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Мисля че дали си заслужава или не много зависи от това колко е надеждна колата която караш. Аз например съм шофьор от 25 години и имам навъртени около 400 хил. км., но никога не ми се е налагало да викам пътна помощ. Само веднъж в София ми се наложи да извикам приятел да ме издърпа до нас, а мен са ме викали да издърпам някой общо 2 пъти.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за мен освен колата определящо е и колко км пробег правиш и то колко далеч от стандартното ти местообитаване. Кола винаги може да се счупи, дори да е чисто нова. Ако си около твоя си град, по-лесно ще се оправиш. Някои правят по над 60000км на година. Моят личен (анти) рекорд е 18 х км за един месец, даже и Данчо би ми завидял 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всеки трябва да си го изчисли за себе си. Разделя се колко пъти си викал пътна помощ в живота си на километрите които си изминал откакто имаш книжка и след това се умножава по километрите които средно се изминават за година. Резултата е вероятността да се наложи да викаш пътна помощ за период от една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Разбира  се  всеки преценява  за  себе си .

На мен ми се налага  да пътувам извън страната няколко пъти  годишно и за  себе  си  съм преценил че  си струва.

 

До колкото  зная  СБА  имат  договор и с ADAC  , понеже беше споменато от някой от колегите. Дали условията които  ползваме през  СБА  са  същите  както местните  абонати или  разлинчи не мога да кажа.

Това което е  описано в  страницата на  СБА , за  мен  звучи достатъчно  приемливо .  Имат 4 или 5  нива  на  абонамент  и всеки може  да  прецени  кое ниво му допада. Към всички  нива има  вклчен безплатен  годишен технически преглед , освен всички останали услуги. В  най-високите нива имаше  и опция  за   покриване на разходи  за хотел в  чужбина .

Преди  няколко години ми се  наложи  да ползвам пътна помощ на  300 км от  София.... и повярвайте...  неприятно е :)

След този случай  предпочитам да се  подсигуря .

:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ADAC предлагат това за 9 евро на месец в цяла европа и до 3 нощувки в хотер на цялото семеиство, но ако не се лъжа предварително се вписват имената на имащите право на пакета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT нещо около  500 лв  се  събра  :(

Може би е  имало и други варианти , но се свързах с човек когото  познавам и който се  зае  с последващия  ремонт .

Ставаше  дума за  бърза реакция, за  доверие, защото пътувах по работа и  трябваше  да  оставя колата   ( "хубавото"  в историята беше, че  повредата  се случи  точно преди  една  бензиностанция  на  ОМВ ) на  бензиностаницята , а аз  да продължа пътуването .

За това  предложението на  СБА  ми с е стори  доста разумно , и лично на мен ми осигурява  спокойствие  когато пътувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Има ли вариант да изключа софтуерно старт-стоп системата? Живея в малък град и градско много дразни, всеки път трябва да го изключвам ръчно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше коментирано преди доста време подмяна на централния говорител в средата на таблото. Може ли линк към модела? Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, ще сменям амортисьори. Имам два вариянта - Bilstein или Kayaba. Първо сложих Sachs , но бяха дефектни и ги върнах.

Какво ще препоръчате? Колата е s line окачване. благодаря

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bilstein не стават, ако не са от скъпите серии B6, B8 и т.н.

Kayaba са от евтините, така че предполагам и те не стават.

Пробвай с други Sachs, може да си уцелил кофти бройка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време един път седмично ми се появява грешка от единият NOX2 сензор (ламбда сондата в изпусквателният тракт). Чистя грешката и тя пак се "implaus"-ва след няколко дена. По някое време изчезва за няколко месеца и се появява след дълго не каране или след смяна на adblue. В западните форуми се говори, че такива грешки са станали масови след дизел-гейт кампанията. Самият NOX2 сензор има противоречиви сведения за цената - между 60 и 1000 лв. Някой има ли информация и препоръки за ситуацията. Опасна за двигателя или DPF филтъра е тази ситуация и трябва ли да давам на ненаситните от Порше 1000 лева за нищо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо противоречиво няма за цената на ламбда сондите ... ОЕМ са твърдо над 1000 лв в Порше. В немско са на по-ниски цените и те така.

Би било добре да се знае за кой мотор иде реч и т.н. без код на мотора или вин кода няма как да се каже кои са точните парт номера на въпросните сензори (понеже в етка излизат преден и заден).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам какво е необходимо при смяна на обикновен волан на а6 4г с друг за подгрев на волан и с приключване на скоростите от волана понеже ми изкочи един с подгрев и перки за превключване от волана 

Само да подчертая че колата е автомат

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.02.2020 г. at 1:42, P_PETKOV написа:

Нищо противоречиво няма за цената на ламбда сондите ... ОЕМ са твърдо над 1000 лв в Порше. В немско са на по-ниски цените и те така.

Би било добре да се знае за кой мотор иде реч и т.н. без код на мотора или вин кода няма как да се каже кои са точните парт номера на въпросните сензори (понеже в етка излизат преден и заден).

 

Интересно защо, в българският форум на Ауди, като попита човек за нещо обикновено му дават парт номерата все едно го пращат да си купува новата част от Порше, което както на всички ни е известно е по-скъпо от половин Европа и знае само да сменя с ново ... Този NOX2 сензор е съставен от баш сензора (сонда която седи в изпусквателните тръби след двигателя) и струва между 60 и 200 лева и малка платка заедно с която вече цената е 800 до 1000лв. Въпроса е дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и намерил решение без хилядата лева. В чуждите форуми хората пишат, с дизел гейт софтуера, са променили параметрите на този сензор и той дава грешка за да изтръччка нещастният собственик да си купи нов, в същност друг сензор, че това се преодолявали с адаптация - действително има подобен канала ECUто на двигателя. Ей за такива неща питам ...

Редактирано от Pavel Andreev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой кандидат да си поделим комплекта високоговорители за подмяна в средата на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.02.2020 г. at 8:37, dobri_sc написа:

Здравейте,

някой подкарвал ли е apple carplay на А6 фейс 2015г.?

моля за инфо как се активира?

Поздрави

Активирането става с подмяна фирмуера на навигацията. Разбира се трябва да е MIB, а не Audi MMI. Не става с Vagcom. При мен го направиха с нашумелия в последните години Vag Pro. Паралелно с това се "удължава" и живота на картата - т.е. времето през което можеш да зареждаш последните карти на навигацията. Информация има из руски и украински и немски сайтове. В българските сайтове има само мераклии да ти вземат парите или да те пратят в Порше.  Самият Carplay работи добре само с варианта на Apple. Андоидният вариант работи изключително лошо, рестартира се на 10-15 Мин. и понеже използва gps-а на телефона а не на колата губи често позиция, което е пагубно за Google. И двата варианта работят само с кабел (трябва да имаш Ауди смарт интерфейс в подлакътника) и докато ги ползваш нямаш bluetooth към друг телефон. Гугъл ските картов кола, според мен, имат смисъл само заради трафик информацията, която се излъчва само за София и по някой участъци на магистралите. То и това има смисъл, само защото България е бананова република и информацията за трафик и катастрофи БГ пътната агенция е предава доброволно на частна американска фирма - Гугъл. В цяла Европа работи TMC2 което визуализира тази информация на навигацията вкл.тези на Ауди от 10 г. насам.

Редактирано от Pavel Andreev
допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова съм се насочил към афтърмаркет мултимедия която има доста повече плюсове от тази на Ауди. Отделно разбрах че в момента GPS антените които са включени в комплекта им са доста по-добри за локация от тези които са заложени в колите до 2016та година.

Мислех за варианта за скрийн мироринг от телефона към екрана на мултимедията през AMI буксата, но след като видях с какво качество излиза образа се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...