Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Напротив качеството е много добро аз от телефона си пускам YouTube и видеото ми излиза в много добро качество на монитора

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А излиза ли ви на целия екран или е с рамка? Защото като вързах телефона към екрана очаквах , че ще е на целия екран , но уви не беше. 

4 hours ago, S800918 said:

Напротив качеството е много добро аз от телефона си пускам YouTube и видеото ми излиза в много добро качество на монитора

Можеш ли да споделиш няколко снимки и отделно с кой декодер си от HDMI към RCA ако така си ги свързал нещата де?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам за леко глупавото предположение, но: дали телефонът ти не е бил изправен в portrait mode? Ако го сложиш в landscape - настрани, не заема ли целия екран?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и в двата варианта. Явно е нещо от самия декодер. Като колата не е на контакт на екрана излизаха само черти и образ от време на време, но пак не бяха на цял екран. За това питам какъв декодер ползвате.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е направил колегата Nikolay Tanchev е съвсем различно от това за което говорят другите (напр.fifipaldi или S800918).

Качеството е добро, когато се използва CarPlay или Android auto, които не прехвърлят видео-образ на навигацията, а извършват обмен на данни с нея, които тя, навигацията възпроизвжда на екрана си. За това работят само по няколко програми от тези няколко десетки (или няколко стотин за лудите) които имате в телефона си.  Колегата Николай Танчев е успял да вкара видео-сигнал, през аналоговия интерфейс използван за камерата за каране назад, който няма нищо общо с описаното по-горе. Що се отнася за китайските навигации - пробвал съм доста от тях на предишният ми VW Passat B7. В сравнение с оригиналната - RNS510 китайските бяха като направени в час по ръчен труд. Уж имаха много възможности, но всяка от тях беше некачествена и недомислена. А какво ще стане в свръх-консервативната концепция на Ауди А6 от последните години, когато 30% от "иновациите" целят да НЕ МОЖЕ потребителят да си постави нещо произведено от някой друг - не ми се мисли ...

 

Редактирано от Pavel Andreev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Nikolay Tanchev написа:

Мислех за варианта за скрийн мироринг от телефона към екрана на мултимедията през AMI буксата, но след като видях с какво качество излиза образа се отказах.

За това говорим ние от скобичките :), явно не си разбрал или не си прочел до край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, fifipaldi said:

За това говорим ние от скобичките :), явно не си разбрал или не си прочел до край.

Колега ако си го направил по моя начин ще споделиш ли с какъв декодер за RCA? Излиза ли на целия екран? Гледам в тубата доста пичове като свържат телефон\хромкаст\миракаст им излиза на целия екран, но при мен не се получи точно така :)

2 hours ago, Pavel Andreev said:

Това, което е направил колегата Nikolay Tanchev е съвсем различно от това за което говорят другите (напр.fifipaldi или S800918).

Качеството е добро, когато се използва CarPlay или Android auto, които не прехвърлят видео-образ на навигацията, а извършват обмен на данни с нея, които тя, навигацията възпроизвжда на екрана си. За това работят само по няколко програми от тези няколко десетки (или няколко стотин за лудите) които имате в телефона си.  Колегата Николай Танчев е успял да вкара видео-сигнал, през аналоговия интерфейс използван за камерата за каране назад, който няма нищо общо с описаното по-горе. Що се отнася за китайските навигации - пробвал съм доста от тях на предишният ми VW Passat B7. В сравнение с оригиналната - RNS510 китайските бяха като направени в час по ръчен труд. Уж имаха много възможности, но всяка от тях беше некачествена и недомислена. А какво ще стане в свръх-консервативната концепция на Ауди А6 от последните години, когато 30% от "иновациите" целят да НЕ МОЖЕ потребителят да си постави нещо произведено от някой друг - не ми се мисли ...

 

Наскоро слагах на едно Х3 навигация от алиекспрес и честно каза съм очарован от възможностите които предложи андройдската система. Всичко си работи и се интегрира с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.03.2020 г. at 18:33, congo написа:

 

... мераклии да ти вземат парите ... когато извършват услуга. Ама как може така! Безобразие! ;)

 

 

Когато писах за мераклиите да ти вземат парите не разбирам хора, като тебе - ако някой те потърси за дадена услуга, съгласен е с условията които се предлагат - няма нищо лошо !  Аз съм написал за ситуацията, в която питаш за нещо и вместо отговор ти дават парт номера и колко струва при дилъра или при друг, при който струва пак толкова. Ситуацията рязко контрастира с форумите на Ауди и VW от други страни. 

 

Андроид ауто го пробвах с чисто нов телефон модел 2019 г. - беше такава каквато съм я описал.

 

Не схващам кой трафик е от Том Том - този който се показва във Waze или Google map ли ?

 

Аз казвам, че в Европа, от Словения нататък работи TMC2, който показва в реално време информация за задръствания, катастрофи, затворени пътища и др. Тази информация се набира от местните пътни агенции и се излъчва чрез някоя FM станция с голямо покритие. Когато преди 4-5 г. БГ пътната агенция успя да изгради мрежа с която да наблюдава повечето пътища в БГ имаше голямо чудене Как да предоставят тази информация за ползване от "гражданството". Избраха, противно на другите европейски страни, да правят мобилно приложение и да поддържат полунеизвестен сайт с услуги, от който Google , Garmin, сигурно и друг теглят данните. TMC2  в БГ се излъчваше пробно за София със застинали данни през Jazz FM. Тази технология ще последва съдбата на DAB в България - ресорният министър казал, че България ще я прескочи защото е непреспективна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ето как изглежда от телефона на монитора имам си интернет постоянно YouTube също качеството на снимката не е много добро но иначе на монитора е перфектно и с много добра резолюция ще кача още снимки 

20200306_081617.jpg

Тука още

20200306_081714.jpg

За мен това е много добра алтернатива

20200306_081542.jpg

20200306_081700.jpg

20200306_081601.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

правих обслужване в Порше Запад и излезе, че има две сервизни акций за колата 

- за ъпдейт на ММИ

- за ъпдейт на софтуера на мотора

направиха каквото правиха и версията на софтуера на ММИ сега e/качената по-долу/

бях чел, че като се качи по-нова версия автоматично активира и apple car play, а при мен не се получи,

някой знае ли какво става?

приемчика не ми даде смислен отговор

Поздрави

Photo 6.03.20, 18 33 28.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@S800918можеш ли да ми снимаш конфигурацията си от телефона до АМИ входа?

Интересно ,че при теб не излиза в черна рамка, а на целия екран.

С хромкаст ли си правиш мироринга или директно закачаш телефона към АМИ-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте повече подробности как го правите сдвояването и какво устройство се прикачва към АМИ входа- за неуките като мен.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Собственик съм на Audi a6 4g 3.0tdi 245ps Quattro с S-Tronic, купих го преди месец и нещо, така започнах с обслужване и смяна на масла, след обслужването веригите започнаха да се чуват, и тях ги смених! От както се стопли, при по дълги пътувания или агресивно шофиране в града, с троника започна да прави проблем. Кутията загрява на работна температура, и на първия светофар на който спра или просто да спра някъде, след 2,3 секунди дава грешка на скоростната кутия, остава само на 2ра и имам и задна! Закачих я на ваг кома и дава следните грешки. 

Hydraulic preassure Sensor 1 (G193)

P1775 00 [039] - Adaptation Limit reached. 

тази грешка я дава постоянно, смисъл изтривам я и след няколко метра каране пак се появява, но не дава грешка на таблото, и колата ди върви перфектно!

След като грешката на таблото излезе начуква нова грешка към тази която написах:

 

Clutch 1

P17D6-preassure too High

 

Двете грешки ги изртих но след няколко пътувания пак си го прави и грешките са същите. Някакви идеи какво може да е? Писах и в друга тема, но реших да пиша и тук.

И другото което е като е сутрин студена, мисля че съединителите буксуват защото има леко блъскане понякога и движение в оборотите.

 

Редактирано от Tonikaradjov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От грешките които ти набива се вижда че е от налягането в скоростната кутия- при втората грешка е много високо налягането.Най-вероятно има проблем с мехатроника,а относно съединителите-отвориш ли кутията за да я правиш във всеки сервиз ще ти кажат задължително смяна и на съединители (за да дадели гаранция). Приготви си едни 4-5 к и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката не е ли свързана с налягането на първият съединител, и защо дава таз адаптация че е премината? Може би съединителят е износен, разсъждения само😄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за налягането на маслото се грижи мехароника,както и за управлението на цялата кутия,но докато не я отворят в сервиз - гадаем само.S-tronik са най-чупливите кутии на Ауди,а ремонтите са скъпи и не ги правят добре във всеки сервиз .Скоро сам се ще се увериш в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на Мишо, каза че най-вероятно колата е за съединители. Май за постоянно си е в Хърватска и няма да се връща та ще се мисли..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега имам и друг проблем мисля, който ме мъчи. Имаше шум отпред, като я купий и и смених всички ролки отпред шайби генератори всичко! Само на компресора шайбата не съм я пипал. Шума намаля, обаче когато дам газ и я върна се чува пак така все едно някоя ролка е за смяна, едно такова като хъркане! Ще направя по-късно клипче, и ще го кача да го видим.

Ето го и него. 

 

Счува ми се отпред, когато затворя капака се чува повече като съм до колата и то някъде до към скоростната кутия, силно се съмнявам дали няма да е маховик....

Редактирано от Tonikaradjov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...