Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Няма разлика в обслужването, все си е ауди...

Разхода ми само граЦко е 13-15, зависи колко се отпускам да тествам...

Ако постоянно я мачкаш може и 20 да удари. Освен това "обича" 100 октана.

За кутията - и там няма нищо различно. Има кит (филтър, гарнитура, пробка, болтове за картера на кутията) за смяна, около 150 лв по спомен. И вече масло по избор.

При добро желание смяна и на масла диференциали и раздатка и всички останали флуиди. Свещи...

Оп, те май доста неща станаха преди да се почне с хардуерните заменки...😂😂

 

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги искам да споделя едно наблюдение на което не знам да се радвам ли или не. 

От няколко дни като паля колата сутрин не чувам претракването на верижките което обикновено беше около 1-2 секунди макс. Карам колата от близо година и до сега си претракваха винаги. Изчезна от самосебе си. 

На някой да му се е случвал подобен "феномен"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Момчета ремонта ка кутията мина напълно успешно! Кутията е много лесна за работа стига да знаеш нещата. Адаптации карания всичко като по мед и масло, не е сменян софтуера, не намирам смисъл да го сменям след като колата превключва уникално, ето малко снимки от ремонта! 

5B6E49F8-E75F-4703-9C8A-40023AD048D7.jpeg

1802E60A-CA3D-4310-9C56-E2CB338C7D5A.jpeg

E35AAFA7-3363-4DB5-8365-539B14D69907.jpeg

Решихме да отворим и стария съединител, феродото липсват парчета от него, дисковете са надрани ужасно, някой вече се е опитвал да го отремонтира, но неуспешно...

CADC2394-DE83-4370-BFB6-EEE7754B6F27.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой от Варна с 3.0 TDI?Искам да сравня нещо по моторите отпред зад водната помпа. Днес се заиграх с почистване на мотора отпред. Зад помпата има един отвор с резба. Някой има ли идея какво стои там? Точно под ролката на помпата е. При мен изглежда като на снимката. Няма кабели които да не са свързани.

20200421_153504.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, какво ще рече тази удивителна? С VCDS няма грешки, сервизният интервал ли не е нулиран след смяна на маслото? И изписва всеки път Inspection Due (по табло до инспекция са 2600 км). Второто има ли как да се ресетне >?

Плюс Airbag passenger ON. А има човек на пасажерската седалка.

 

 

Грешка.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това казват от Audi по въпроса :).

 

Central Indicator Light: A triangle with an exclamation mark in the middle is the central indicator light. When this light turns on, check the instrument cluster display for more information.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Триъгълничето свети като допълнителна нотификация за нещо, на което трябва да обърнеш внимание. В случая това е липсата на вода в казанчето за чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Преди месец 2 правих скоростната кутия та дам си я правих с колегите. Всичко е ток и жица, само че се колебая дали да не я заведа за софт ъпдейт, защото мисля че нещо не е наред. Проблема ми е следния, то не че е проблем ами е странно, Нормално ли е с 70 на 7ма като дам повече газ но без кикдаун да връща 4та? Досега не го е правела, даже имам чивството че ако карам с 60 ще върне и 3та... Вашите как се държат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак съм на комфорт мисля че трябва да връща 5та, преди винаги на комфорт връщаше 5та не 4та. Интересно ми е и затова питам, явно си решава тя какво да прави хаха:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един тъп въпрос - ударих с коляно ключа за светлините. Сега е хлътнал навътре, но не помня как беше - като втората снимка.

някой може ли да погледне как е нормално положение снимка 1  или 2?

Светлините работят, но на таблото светва само синия индикатор за дълги,  а зелен за къси няма

s-l1600.jpg

imgrc0070609387.jpg

Редактирано от rainman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти е като първата снимка. Отиваш при съвестен и сръчен майстор, вади ти целия модул и избутва ключа навън да застане на правилната си позиция. Работа за 10 минути. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...