Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Нямам идея дали може да се диагностицира някак. Освен да я размениш с друга за пробата , но не знам дали ще има навити за такъв тип експерименти.

Имаше ли влага във стопа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тея коли са бухани с електроника. Може и от прегряване нещо да се е разпоило по платката кой знае. В чуждите форуми пишат, че в такива случаи са сменяли целия модул в стопа. Виж си и бушона за задните светлини и го смени за всеки случай. Управлението на светлините като цяло е доста капризно и всяко по-високо съпротивление го шашка. 

Но щом лед светлината не свети когато грешката е активна значи не достига ток до нея за да я захрани. Има платки в самите стопове така че кой знае какво е изпищяло по тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за втори път ми се случва следния проблем.

влизам в колата, натискам старт стопа и светва таблото като коледна елха. Колата не пали и се пуска алармата.

след 1 мин се оправи и запали накрая. Даваше грешка в старт стоп системата и още няколко.

дали може да е имобилайзер или проблем с батерията на ключа или нещо по сериозно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накарах ги да ми го спрат и смених застрахователя. Твърдяха, че проблемът бил от моята кола, три години след това нямаше повече такива проблеми, след това я продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой може ли да сподели каква е буквата на модула за парктроник на 4г, визуализация, без камера/заден

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bobu колега виж този линк - https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a6+s6+avant+quattro/a6q/2012-717/9/919-919020/ Кодовете на всички сензори за  парктроника както и кода на модула за управление са описани в него.

Не знам дали има разлика в кода според годината на производство.

 

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори ЕТКА и сравнявай турбо, бутала, колянов вал дали са им еднакви номерата на двата модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според тук   няма разлика между обикновената rs6 и performance.

Тоест при покупка не е оправдано да плащаш повече за засилената версия.

https://audi.7zap.com/en/rdw/

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, mar7o said:

Понеже гледах в брошурата, че 55 тфси се води quattro all-wheel drive, a 50 tdi - quattro permanent all-wheel drive.


И двете са около 300 к.с. и с V6 мотори, съответно са с “класическо” Quattro с механичен среден диф.

 

В “ултра” серията (с ниски вредни емисии) се вгражда халдекс тип среден диф, но там моторите са 4 цилиндрови и с по-малко коне.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, не съм казал че са еднакви :) 

 

Той и въпроса не е кой мотор е по-силен / по-добър, а дали има разлика в куатро системата.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте .

Светна ми лампата на айрбега  .

Направих диагностика и ми излезе тази грешка.

Та въпроса ми е - къде се намира този сензор или модул?

109683547_1629865207178172_4647015849573633521_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...