Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това се знае от поне 2 години.

Уж Google променили софтуера и хардуера на Audi преди 2018 не може да го поддържа бла бла глупости, не са се разбрали за цифрата нещо :).

Честно казано дори ме мързеше да го подкарам на моята кола, карам си с Android auto-то.

Редактирано от HeatheN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, кой е най-лесния начин с който мога да стриймна гугъл мапс/уейз от телефона към ММИ? Било то с кабел или без. Колата е 2012 с 3Г+. Имам извод в подлакътника за АМИ кабел, но достатъчен ли е само кабела?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През CarPlay или Android Auto. Не е баш стриймване, но това са подробности.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нещо такова ли трябва да се направи, като Хромкаста се свързва към този RCA-HDMI адаптер? Нещо друго трябва ли, като сим карта с мобилни данни в MMI-слота?

dcdsds.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не е това, защото няма да ти хареса тази 480p картина която HDMI2AV кутийкатa ще изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@liverpoolfan да, но с хромкаст-а всичко става безжично.

Android ауто-то е удобно, но освен за карти не става за нищо друго, който го е ползвал знае, така че това е доста добра алтернатива ако няма вариант за него.

@CVT защо 480p, ограничение на кутийката или колата е нещо?

Аз имам такава 1080p кутийка в мен.

Дори и да е 480p е доста близко до нейтив резолюцията на екрана, не вярвам да има голяма драма с картината.

EDIT: Най-добрия варинат е RSNAV, но е фрашкано с бъгове и при по-новите коли не ми изглежда оферта да се сменят екрани и т.н., но реално това е най-функционалното нещо, което може да се направи.

Редактирано от HeatheN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроид ауто не знам как е, но carplay си е супер. Особено след като го "отвориха". Не вярвам гугъл да са по-назад.
Както и да е. Ето ти още едан опция. Дават го като кажи речи plug'n'play. Нещо подобно на GROM-а, който ползвахме да доста по-старите коли, но сега не е за MP3, а за carplay и nadroid auto. Минуса е цената. Даже бих казал, че е един мнооого голям минус :)

https://unique-ad.co.uk/product/carplay-navigation-audi-a6-2010-2015-2016-2017-gps-mmi-installation-available/


 

Редактирано от pecata1908
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@liverpoolfan, имаш и изцяло андроидна опция: цък!

 

Преди 2 часа, HeatheN написа:

...

@CVT защо 480p, ограничение на кутийката или колата е нещо?

Аз имам такава 1080p кутийка в мен.

Дори и да е 480p е доста близко до нейтив резолюцията на екрана, не вярвам да има голяма драма с картината.

...

 

По-скоро ограничение на самия аналогов AV формат (един видео чинч и два аудио чинча). По видео чинча минава аналогов сигнал на стария американски телевизионен стандарт NTSC. И аз имам такава кутийка и съм показал как изглежда 1080p сигнал през нея в тази тема:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е на телевизор, на дисплей-а в колата си изглежда супер, пробвал съм го на B8.5 нямам спомен да не ми харесваше картината, че не е перфектна е ясно, но пък не е и толкова зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е как ще изглежда това което Айфона показва на такова ниско разрешение. Зареждаш Waze или Гугъл Мапс, ще може ли изобщо да се разчете нещо?

 

Мисля че колегата @zdrash направи нещо подобно с Андроид топ бокс който изкарва AV сигнала през чинч на 4F-ка. Ако даде някоя снимка ще е супер. Има само една снимка, но тя е на клипче и не може да се разбере само по нея:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е MirrorLink през Wi-Fi и изобщо не е постигнато с тази кутийка, която превръща сигнала във аналогов NTSC AV формат. Сигурно е постигнато с нещо такова: цък!

 

Ето как ще изглежда точно с тази кутийка:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че е използваемо, но доста далече от идеалното. И някак си не пасва по качество и по бюджет на А6 4G - все едно на жребец дисаги. Аз бих избрал Андроид опцията с HD тъч скрийна.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-добра опция е, но и това върши чудесна работа, A6 4G не е кораба Dragon на SpaceX, а е кола с технологии на 15 години в нея ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.12.2020 г. at 23:21, CVT написа:

През CarPlay или Android Auto. Не е баш стриймване, но това са подробности.

 

Това добре, но само АМИ кабел ли ми трябва или е нужно нещо допълнително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв цокъл бяха фаровете на 4г с лупа,ще моите нещо много жълтеят,имам чувството,че крушките са "уморени"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някаква по-особена процедура при смяна на горивен филтър. Трябва ли да пусна помпата с VCDS или просто се слага новия и въртя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dan4ote Слагаш маркучите на новия и газ,не се плаши от легенди .Те и за кутията бяха едни адаптации едно чудо при смяна на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти на контакт и си готов. По-новите софтуери пускат помпата да напомпа гориво за 10-тина секунди при отваряне на шофьорската врата или багажник, за да няма сух старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...