Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@robobug Имаш в предвид по целций ли?На халогените ако са обикновени крушки,има резон,но тук са си 35вт ксенон,мисля че няма нужда да меря температура.Правих завчера едно нощно пътуване Плевен-София-Плевен,разликата е в пъти,вижда се перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да направя нивото на окачването при “динамик” по-ниско, без да променям нивата на другите режими?

Става дума за allroad.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

колата ми е с мотор 3.0 TFSI 300hp 2011г. и при студено палене "изскърцва "така за около секунда ( на видеото колата не е палена от 3 дни ).

Oт какво може да е това, дали е време за тежкия ремонт с веригите?

 

https://youtu.be/aXpD-b_3yUw


Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е секунда си патрон :)

Ся ако си решил да правиш подарък на следващия собственик давай смело и сменяй.

 

п.с. С какво масло е колата в момента и преди колко месеца и км е сменяно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV, мерси за бързия отговор!
Преди 5-6000км е сменяно (август 2020) с motul x-cess 5w40.

Знам, че не е от най-добрите масла, но след най-много 2000км мисля да го сменя с нещо по-качествено.
Като стана дума за масло, какво бихте препоръчали да се налее за следващият път?

Редактирано от maestroto7
date edit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай ми мненията писал съм също така и други са писали ;)

Иначе конкретно това масло вече си е изпяло песента отделно, че освен на етикета да пише синтетика няма нищо общо с истинска синтетика.

 

Аз лично бих разкарал веднага тоя мотул, и според зависи от бюджет и начина на каране бих бухнал VST или пък едно от тези ако искам нещо повече ориентирано към перформънс RSC, RUP

или пък Redline 5w40 aко цената няма значение, просто в Европа се продава на ~ 20 Евро литъра срещу 12 Долара в САЩ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което искам да направя е в режим “dynamic”, колата да е с 2/3 сантиметра по-ниска. Същевременно, другите режими да останат на височините на които са настроени.

Видях как се прави през VCDS всички режими да станат по-високи/по-ниски. Тази манипулация обаче, на практика казва на компютъра, че сензора отчита примерно 20см височина, докато тя реално е 15см.

Ако направя това, в режим allroad колата също ще е с 2/3см по-ниска, а аз не искам, защото минавам през една разбита отсечка, която всеки ден ще ми кърти корите.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@F.i.f.o. Няма как според мен,има опция в мми-то да е по-ниска или по-висока по подразбиране,но мисля,че важи за всички режими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам две питания. 

Ползвате ли постоянно ръчната спирачка и слави ли се този модел с проблеми с електрическата ръчна? Съответно скъпа ли е смяната/ремонта?

Същото за прибиращите се огледала. Оригинално при мен бяха настроени като изгасиш колата да се прибират, но спрях тази функция, тъй като имах опасения, че може бързо да се прецакат. Да очаквам ли проблеми ако се ползва тази функция? 

 

Ясно, че всичко се чупи в един момент, но по скоро питането ми е дали това е слабо място и дали се срещат често проблеми. 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на по-стария модел А6 4F и двете неща ги ползвам всеки път, когато карам колата - дори на равно цъкам ръчната и си прибирам огледалата.

Какъв е смисълът от екстрите, ако не ги ползваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ги ползвам, но когато е необходимо. В гаража като я прибирам нямам нужда от прибиране на огледалата или пък от ръчна. Питах от чисто любопитство като цяло дали това са някакви познати болежки по тия коли. Бах чувал, че точно 4ф-ките имат ядове с ръчната, та ми е интересно дали и тук е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...