Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Колкеги дайте съвет за видео и какви формати ,кодеци използвате за мултимедията. Със Mpeg4 ,AVI пробвах ,копирам ги на харда ,виждам ги но са сиви(неактивни) и като мина през тях ми изписва че са счупени файловете . Искам да си направя малка колекция с видео клипове музикални и не мога.Какво ли не пробвах .Две микро сд купувам уж хубави , форматирани са в FAT32

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С ClipGrab ги свалям, после с Handbrake ги обработвам, имам шаблон за настройките. Ако има интерес, мога да кача файла с настройките.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ще съм ти благодарен да ги качиш :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@batGele Отиваш на Presets и избираш Import from file. След това на Custom Presets ще фигурира въпросният шаблон. Избираш видео файла и Custum Preset-а, който си импортирал. Той ще остане завинаги в програмата. После на Audio избираш MP3 и максималния bitrate 320, накрая start encode. Ще трябва да си поиграеш с програмата.

Audi MMI 3G+ Handbrake Settings.plist

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав колега ,файла е супер и работи безотказно. Благодаря :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За видеофайловете които може да възпроизвежда този MIB2:  720х576 при 25fps. Това е европейски модел и при тази резолюция 30fps няма да работят. Кодировката на видеото трябва да бъде Mpeg4 или по неефективните Mpeg2 или Mpeg1. На звука кодировки mp3, AC3 или повечето варианти на AAC. Ако са аудио само файлове може и Flac. Подходящи са файлове с разширения .mpg .mp4 .mkv .Avi които съдържат изброените по-горе формати. Като софтуер за конвертиране има голямо изобилие. Въпросът е кака да запазим качеството при конвертирането. Препоръчвам ви например един мисля, че е руски софтуер -  Moveavi който е с чудовищно бързодействие и "регулируемо" качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи,

трябва ми ел. схемата на външните стопове, американка - кой цвят за кой канал/светлина отговаря. Буксата е с 5 кабела - 4 канала и маса.

Взех си едни модули от алито, които имитират динамични мигачи, обаче не става нищо. Имам съмнения, че не са вързани кабелите както трябва,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих и аз преди време такива модули, но се оказа, че като ги сложиш мигача не става динамичен, както оригиналния, а просто светва първо вътрешния мигач, а после външния, което е доста грозно според мен. Да не би вече да има такива, които имитират истинските динамични мигачи с т.нар. бягаща светлина?

 

Иначе ето тук има доста инфо: https://www.audiworld.com/forums/a6-c7-platform-discussion-194/audi-a6-tailights-decoded-2864162/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени целия стоп за да стане наистина динамичен, предлагат се комплекти.

Semi-dynamic-a също не е лош вариант, може да се настройва скоростта и да се докара да изглежда почти като изцяло динамичен мигача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези модули правят мигача Semi-dynamic, което разбира се не е като оригиналното, но за толкова пари толкова... 🤣🤣

Има вътре някаква платка и забавя светването на външния мигач с някакви милисекунди. Абе добре изглежда, гледах клип някъде.

Ама нещо не сработва, съмнява ме че трябва да пренареждам буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра са си, клипчето по-долу е от старата ми кола, но там всичко беше plug & play.

Модулите са още в мен ако някой има интерес, стават само за А5 обаче.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина не изглежда зле. Явно съм гледал клип с по-голямо забавяне между светлините, при което се губи ефекта.

 

@zhelyazA6 при теб мигача по Хамерикански ли работи, или си го преправял както е в европейската версия? Да не би от там да идва проблема? Понеже при двата варианта светят различни секции и съответно се подава сигнал на различни канали?

Редактирано от lodestr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм преправял мигачите. Бай китаец не беше "изпипал" нещата.  😂😂

Наложи се да пренаредя леко буксата. Добре че намерих схемата в елзата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята сложих модули отзад за динамичен мигач и смених страничните мигачи в огледалата с динамични,мисля че се получи доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 
Някой запознат ли е за retrofit на power folding mirrors дали трябва да се сменят самите странични огледала или ми трябват само модули?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Забелязвам че от няколко дни колата работи неравномерно на празен ход. При спрял автомобил, оборотите закотвят на 700 със спрян климатик, и 750 при пуснат. Без значение на коя позиция е селектора на автомата, се чува как колата като че ли се мъчим да изгасне след което подава гориво, работи за няколко секунди равномерно след което се повтаря сценария. Докато го прави, оборотите не се променят. Закотвени на горепосочените стойности.

Някой да е имал подобни драми?

Не го прави винаги. Оборотите в повечето случаи са около 800 но паднат ли на 700 започват драмите.

Ще направя диагностика тези дни и ще пиша какъв е резултатът.

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих диагностика. Никакви грешки няма. Нито по мотора нито по кутията. Вашите коли какви обороти държат? 

Днес не го е правила, и забелязвам че дали с или без пуснат климатик оборотите са на 750 постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги от известно време имам проблем с моята а6 ц7ца... Преди имах едни вибрации когато е студена при потегляне докато не стопли малко и се оправяше.На мен този факт не ми харесваше и майсторите казаха  че е за маховик сменихме маховика със съединителя и масло на ск. Два месеца нямах ядове след тези два месеца пак се появиха вибрации този път почваха на около 1500оборота на всички предавки това е за около 5,10 мин след което изчезва и на колата и няма нищо 🙄😔 с 2.0тди 163к.с. Ръчни скорости. Ако някой случайно се е срещал с подобен проблем ако ми сподели как мога да го разреша ще съм му мн благодарен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.03.2021 г. at 8:26, МИТАКА1654 написа:

Относно вибрациите на място при режим "Д",нормални са,защото колата е все едно на полусъединител.Според видео на един известен гуру при кутиите,точно това е една от главните причини за скапване на дсг-кутиите.По негов съвет,откакто имам колата,на светофар или в задръстване когато се предполага,че ще се седи по-дълго на място,аз включвам на неутрална.

А те за това   се изгасят по светофарите, хем да пестят гориво, хем заради кутията😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...