Jump to content

Проблемите след спуканият троиник - Audi A4 B5 1.8 ADR


asan.k

Recommended Posts

Здравейте Колеги ,

проблемите по автомобила започнаха преди месец.

Забелязах спуканият тройник и веднага реагирах с покупка на нов , след което го смених , налях му червеното антифризче , покарах известни километри и филма се повтаря вече за пети път.След като се поизрових в интернет доразбрах,че най - вероятно изгоряла гарнитура ,крива или пукната глава.

 

Вашите мнениа ? : )

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тройника какъв е ?

Аз моя го смених през лятото на миналата година с оригинален и нямам никакви проблеми (колата е у мен от почти 9 години).

Преди това доста четох и мненията бяха, че неоригиналния кара 1-2 години и пак трябва да се сменя.

Явно пластмасата е калпава.

Ако имаш проблем с гарнитура/глава би трябвало дори след смяната пак да продължи да тече, а ти казваш че минава време преди да се разтече.

Ако е така, иди и си вземи оригинален заедно с О-пръстените към него.

Цената му беше около 35 лева (с пръстените към 40 идваше май).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Febi , Swag - тези двата троиника не даржат изобще , подам ли повечко газчица и ги пука.

От каде мога да се сдобиа с оригинален ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 тройникът е менте, то до известна степен и този фактор е от значенение , но си мисля че проблемът тръгва от другаде от това че гарнитурата на главата или самата глава си е заминала и вследствие картерните газове надуват системата за охлаждане и след като тройникат е калпав и налягането го пръска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален може да си вземеш от Raino.Аз съм с такъв вече 2г., скоро смених о-пръстен на датчика, че губеше антифриз от него.Беше твърд като камък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен вида на тройникат е най - малкият проблем по автомобила ..,

бих искал да чуя и други мнения и съвети , но..

Както и да е ще поръчам оригиналния тройник и ще споделя за резултатите. : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, щом не е важен тройника, тогава к`во остана, "изровеното в интернет".

Ако си сигурен в тройника, следващия заподозрян е капачката на разширителния съд, също много желателно оригинална. Ако и тя е наред........, кофти. А "кофтито" си дава ясни признаци - мазни капки/пяна в антифриза и/или отчетлива миризма на изгорели газове в казанчето. Има ли нещо такова, главата долу и то ще се види.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно капачката като я затегна и намалява теча от тройникът,

а мазни капки или пяна не сам забелязвал, но сам сигурен че такива признаци няма, но все пак утре пак ще прегледам и ще ти отговоря .. благодаря ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...