Jump to content

Фарове - стайлинг и въпрос за дългите


topssi

Recommended Posts

Днес си боядисах фаровете в черно и сложих LED за габарити. Ще сложа снимки и като са монтирани.
Сега ме мъчи въпроса дали мога да сменя мястото на дългите с късите? Да ги сложа в лупите?
А пък късите да са в долните лупи?
Някой пробвал ли е? Дали би станало?

12233047_876374222432262_740228673_n.jpg

12244110_876374225765595_2134759829_n.jp

12243637_876374255765592_1000251828_n.jp

12270133_876374365765581_1907770267_n.jp

Редактирано от topssi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто и просто сложи би-ксенон, ако те влече (и ти се дават пари) и дългите ще са ти през лупа.

Махаш късите и слагаш новите лупи с рефлектори на тяхното място. Може да се наложи да разшириш отвора за късите на рефлектора (пластмасовия, на който са ти дългите), защото предлаганите би-ксенони са с по-големи лупи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да светят добре, по...

Да не казвам, че ще си светят като къси.  :hilezh:

Мястото на късата светлина си има ограничение при отражението и няма нищо общо каква крушка ще се сложи вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако ще првим от късите дълги трябва да се махнат ламаринените прегради между крушките и лупите. Друг е въпроса, че с това малко рефлекторче на късите няма как да се постигне светенето на дългите мисля.

 

Към автора: Ако ти се играе купи си един фар и виж какво ще се получи. Искам да те питам, правил ли си нещо рефлекторите на дългите от снимките, че нещо много лъскави ми се виждат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто ги измих :D . Бай дъ уей хрома пада от мокри кърпи, затова само с кърпичка за дисплей или очила става.
Ще се поровя да видя дали мога да направя тази трансформация.

П.П. Направих си и мигачите черни ще ви покажа резултата утре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

036303997.jpg036304002.jpg036304003.jpg036304001.jpg036304000.jpg036303999.jpg036303998.jpg

 

Такаа, много не съм електричар, но мисля, че трябва да сложа съпротивление за да лъжа релето на мигачите, 'щото мигат като на БЕЛА ЖИГА. Странното е, че на аварийни интервалът си е нормален... Идеи...?


П.П. Поправика... Видях, че се продават LED релета ;)

Редактирано от topssi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,я качи снимки на полученото с фаровете и мигачите на през деня и без да са пуснати-интересува ме как изглеждат като цяло на колата без да са пуснати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диодната лента не е за приложение в автомобил, още повече изложена на въздействието на топлина и влага. Не е издръжлива на външни влияния. Не знам защо си причинявате това осакатяване на автомобилите. Те са се ваши, ама приличат на СливенГрадски каруци. Всичко различно от оригинала трябва да изглежда скъпо за да има смисъл да се слага. Отдалече като видиш диодна лена ти става ясно що за инвестиция е вложена.

Дори модните сини диодни крушки  за габарит изглеждат китайско/турски тунег на фона на обикновената крушка за габарит. Светят като свещичка за 40дини от смъртта на фара.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,я качи снимки на полученото с фаровете и мигачите на през деня и без да са пуснати-интересува ме как изглеждат като цяло на колата без да са пуснати

Колега, ще я снимам, но нямам никакво дневно време за сега :D

Отностно евтиното изглеждане ... мисля, че ще го избегна, но нека да я завърша и ще прецените :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, уважавам ентусиазма ти, но  ако си забелязал диода има насочена светлина с много малка диференция(разсейване). За да се избегне това  производителя слага малки лупи  релефни на всеки диод даже слага малки рефлектори , диодите имат съвсем друга сила на осветяване(лумени) напрежението е стабилизирано точно за диодите,  Самите осветителни  тела  са херметически затворени за да се предпазят спойките и ел.елементи от външни влияния.

  Ако можеш да постигнеш горното с диодната лена, ще си първият.

 А ако мислиш за че не съм опитвал.... ето ти едно мое произведение с готови диодни габарити. Цената на изработката беше към 1200 лв.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...