Jump to content

Идея за вграждане на мигач в двусекционен фар?


borki4

Recommended Posts

Здравейте колеги! Бронята на Б3-ката ми няма място за мигачи,но искам да си сложа двусекционен фар.Не искам да сменям бронята за това реших да вградя мигача във фара.Знам,че мястото за мигач е изключително малко и освен нещо с диоди друго не ми идва на акъла.Мислих си да сложа някаква плочка с диоди,но не знам дали ще свети достатъчно силно..Отворен съм за всякакви предложения от ваша страна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислих по тази идея. Бях решил да надупча рефлектора отстрани и да наредя диоди,но в последствие не ми остана време и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Б4 с трисекционен фар. Поне от 5 години. После си сложих мигача при габарита. Мигача е светодиоден, габарита също. При тебе май открая на завоя няма място за крушка, защото отдолу пластмасата на фара върви близо до стъклото. При Б4 не е така и стана много добре. Мигача свети по-силно от фабричния, със жълти светодиоди 5050. 26 диода. При интерес мога да направя снимки, как изглежда крушката, и как свети. Ама светенето на мигача съм го гледал на клип и не изглежда добре. В действителност е много ефектно. Трябва да е ясно, че трябва намеса в релето, при светодиодни мигачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за релето ми е ясно.При двусекционния фар го няма това място за габарит и нещата са по-сложни. Мерси все пак,поне разбрах,че диодите ще светят силно и ще се вижда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, светят, важно е да им се пусне такъв ток, за да не изгарят. Предните мигачи са с жълти диоди. Аз съм навсякъде с диоди, и на фаровете. Единствените 2 крушки в колата са на мъглите. Но не ме е ухапал още щуреца, да направя и тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че дълги и къси са ти диоди?

Редактирано от borki4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива фарове от Ауди 90.

Вместо мигачи съм залепил отвътрешната страна на фара ,долу по цялата му дължин, диодна лента,жълта 5050.

Стана много ефектно.Закачил съм и 2 резистора 25w за всеки мигач.

Мога утре да снимам и да ти изпратя снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че дълги и къси са ти диоди?

Да, това е темата. Как светят се вижда в 22 пост.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=160996&page=2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда:

Не можах да кача клипа тук.

Може да го видите във V Box 7 под заглавие:

Mov_1003

post-62007-0-32136300-1447879835_thumb.j

post-62007-0-89525800-1447879844_thumb.j

post-62007-0-75578900-1447879854_thumb.j

Редактирано от svetliopp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха!То наистина е станало много яко!Мерси много за идеята,колега :-)

А малко инфо след като отвори самия фар после как го затвори?Със силикон ли?И запотяват ли се стъклата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият фар си има уплътнение и ако не е скъсано се поставя обратно и всичко е ОК.

Стъклата не се запотяват.Само понякога когато я мия ,но много бързо изсъхват.

Само внимавай,като го отвориш, не пипай рефлектора с ръце и не го бърши с нищо,защото можеш да го похабиш.

Ако имаш въпроси питай.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей!Веднага щом намеря фарове ги започвам!А не може ли с микрофибърна кърпа внимателно да избърша рефлектора,ако се е запрашил нещо?един вид да го почистя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми добре ще го оставя..А от къде си свързал диодите?Смисъл от къде им излиза кабела?Пластмасата ли се дупчи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с фарове на Б3,но ако в отсека за мигача има място за крушка за габарит Т5/5W,значи спокойно ще можеш да монтираш там оранжева крушка с цокъл Т5,но с мощност 21W/тя е с почти същите размери,като 5W-та,но свети много по-ярко/.Ето я колко стърчи въпросната крушка сравнено с габаритната и спокойно ще стане и при теб:

 

027623812.jpg?r=0

 

Ако все пак място няма,слагай светодиодна крушка,но такава на която светодиодите са по цялата повърхност,а не само отпред.И при двата случая,ще се наложи да изпратиш декоративните пластмаси на фара до Стрелча за хромиране на отсека на мигача.Така мигача ти ще е на правилното място,а и ще се вижда добре през деня.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма място за габарит и от там,идва целия проблем.За сега мисля да направя като колегата svetliopp. Изглежда се вижда добре през деня,а и вечерта.Благодаря все пак за съвета,колега,идеята ти също е добра! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,jordanik ти явно не си видял снимките ,които постнах.

При тези фарове въобще няма отсег,нито за габарит,нито за мигач.А мигачите са изнесени в бронята и габаритите са във фара.

Затова ги направих по този начин и искам да отбележа,че дори и през деня се виждат доста добре и ефектно.

А за рефлекторите не виждам защо трябва да се никелират наново ако са добре.

Просто се услажнява работата с разпиляването на целия фар и се оскъпява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав клип си направил в тъмницата.Щракни го същия в слънчев ден с пуснати фарове на късите за дневни светлини да видим какво е положението.Дори и да има някаква видимост,първата патрулка,на която замига с тия коледни лампички в София ще го спре от движение.Пък да не говорим какъв ще го "гризне" от някой застраховател,ако участва в произшествие и при огледа забележат доработката.

 И не става въпрос да се хромират рефлекторите,а само отсека на мигача,за да има отразяване на светлината му.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче няма отсег за мигач,това е проблема.

 

ПП: Може да се направи също пак с лента,но само на мястото,на което е обикновено мигача. Може би ще е малко по-сложно,но поне ще си е на мястото на мигача и никой няма да направи проблем.

Редактирано от borki4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,jordanik.

Тук не сме да се заяждаме ,а да си помагаме.

Никой нищо няма да гризне,щото тука не е Германия.

Колата си минава преглед и патрулки са ме спирали и то доста често. :hilezh:

Ще се опитам да кача и на светло.

И пак казвам тук няма отсек на мигача.

Поздрави!


Пак не иска да се копира линка.

Вижте го във V BOX 7 под заглавие:

Mov_1001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че в слънчево време, когато светлината се отразява в фаровете, тоя мигач трудно ще се забелязва.

Редактирано от quattro88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...