Jump to content

Проблем с парното audi A8 D3


Ivaylo1313

Recommended Posts

Проблем с парното въобще не духа топло.Някой може ли да ми даде съвет как да го оправя? Audi A8 D3 2003 - 2008

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Провери нивото на антифриза, защото това е първия сигурен знак, че нивото ти е ниско(естествено и датчика за ниво). Ако там всичко е наред следва да я закачиш на VCDS и да провериш за грешки. 
Добре е като си задаваш въпросите, да бъдеш по-обстоен в обясненията, като минали ремонти, други проблеми евентуално свързани с този. Но най-добре е да четеш повече, защото последно време напълни подраздела с въпроси, за които има писани много. 
Успех

Редактирано от С.Стефанов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално ако си ползвал добавки с неясно качество, могат да доведат до запушване на радиатора на парното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4F-ките имат масов проблем с клапаните на климатика, симптомите са същите. Отваряш предния капак, махаш пластмасата под стъклото от страната на пасажера, до компютрите ще видиш два клапана. Пробвай с почукване дали ще има промяна в работата на климатроника. Ако проблема е от там, решението с почукването ще е временно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често се запушват радиаторите на парното при Д3, след промивка в противоток с препарат и машина всичко си идва на място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се управляват средните духалки и тая на предното стъкло? Само студено ми духа оттам, а страничните си бацат перфектно на колкото ги наглася? Тая кола има ли вариант да не й работи климатика или не, смисъл няма копче като на други коли дето съм имал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тая кола има ли вариант да не й работи климатика или не, смисъл няма копче като на други коли дето съм имал?

От панела на климатроника, влизаш в Set up и първият ред е ECON. Забиваш му една чавка и си ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се управляват от сетъп менюто на климатроника, там където пише Centre Air Vent, но средните не духат топло никога, могат само леко по-топличък въздух да духа. Това е направено с цел да не успива водача.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тая разлика средни крайни духалки? откъде се управляват че да я няма?

Както е казал колегата. На сетуп на климатроника има Centre Air Vent   и го даваш на топло. Компросора също може го изключиш ако активираш есон.Synchroniz.. контролираш всички зони от твоето място. Аux.heat пуска печката ако има, Аux cool On/off  духа лятото ако имаш sunroof.

 

Проблем с парното въобще не духа топло.Някой може ли да ми даде съвет как да го оправя? Audi A8 D3 2003 - 2008

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Преди 2 седмици си реших проблема. Първо смених клапата за парното, данеби да е от него оказа се че не е, Клапата си работи. 2 Вариант промивка с една машина която върти  някакъв препарат на обратно през риадторчетата, (моята е с 4 зонов има 2 радиаторчета за парно) Който желае на Л.С мога да му дам мястото където да го направи, за да не правя реклама нз дали е редно. Както Цветан е написал става с една машина.За мен отне около 5 часа. Оставих я без парно взех я с парно. Удоволствието 200лв :)  В момента на 22 градуса е топло в колата, преди се возех с яке.

 

Пробвай докато колата  работи изключваш климатроника за около 5 мин. включваш  и ако от началото тръгне в първите 5 сек. топло след това студено  е от радиаторчетата. На задните седалки на крака винаги духа топло защото има електрически реотани там :)

 

До вариант 3 смяна на радиаторчетата не се стигна за голямо щастие.

Редактирано от Svetosalav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да спра тотално средните духалки? Тия отпред ясно с врътките, ама тая на стъклото си духа студено мъжката и не ме кефи така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми Варианта ако ги настроиш на къде да духат да не седи на Ауто.  Мисля Мисля че има духалките на таблото  и надолу, и средните ги затваряш. и би трябвало да духа отдолу и краините. Но на мен и отпред ми духа топло след като ги изчистих радиаторчетата. Виж с кабел дали самите клапи работят или някоя е  блокирала. На диагностиката излизат като грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да спра тотално средните духалки? Тия отпред ясно с врътките, ама тая на стъклото си духа студено мъжката и не ме кефи така?

Моят пък, която е на стъклото, със запалването на колата започва да духа горещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

колеги и на моята а8 има сходен проблем, дали ако отида в дунев където имат машина за смяна на антифриза и ми го сменят и промият с нов ще се оправи това нещо, нали охладителната система е една и съща би трябвало да е от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...