Jump to content

има ли разлика в разпределителните валове м/у AEB и AJL при A4


mi6okalkana

Recommended Posts

Здравейте колеги,

пътувах до Германия миналата седмица , счупих биела и блока се помля заедно с турбото.

За щастие успях да докарам колата в България и понеже имам ремонтиран двигател и турбина ги заменихме като особеното в случая е че оригинално колата е с AJL - 132 кв а този, който поставихме е AEB - 110 кв. Цялата периферия е от оригиналния мотор,а от AEB използвахме единствено картер, блок и  глава. Алуминиевия охлюв на оригиналното турбо беше пострадал и разни метални тръбопроводи също та се наложи да ги свалим от турбината на AEB-то, но предполагам че са еднакви и на двата мотора.

 Въпроса ми е имали някой понятие дали разпределителните валове се различават при двата типа двигатели и има ли някакви други разлики по блока и главата които могат да имат значение за мощността на автомобила. След ремонта колата работи перфектно , но може би си въобразявам че преди даваше повече ряз при пълна газ ако има някакви разлики вероятно сега мощността и е по-малка.

 Имам вариант да прехвърля главата или само разпределителните валове но трябва да съм сигурен че има смисъл.

 Не на последно място бих желал да благодаря на колегите от Ауди моргата на Асеновградско шосе(Наско, Иван и Жоро) за професионализма и вниманието, което ми обърнаха при замяната на моторите и другите ремонти по авариралия ми автомобил, който направиха за отрицателно време. Препоръчвам ги на всички колеги от форума, които имат нужда от  ремонт по Аудитата си!

Пожелавам на всички колеги ​Весела Коледа , безаварийно каране с новите винетки по чудесните ни пътища и повече късмет през новата 2016 !

Михаил

088544405

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главите са еднакви,както и валовете.

Двигателите са абсолютно идентични,разликата е в софтуера и актуатора.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

И на мен ми е любопитно ? :huh:  С какво масло си карал и да ли е имало?Гледай винаги да е на макс.

Аз преди всяко дълго пътуване гледам нивото на маслото ,понеже често я настъпвам

С каква скорост се е движела колата ?

 

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...