Jump to content

Скоростна кутия ауди б4


Balzak

Recommended Posts

Здравейте. Колата е ауди 80 б4 2.0 90к.с 1992г. АБТ мотор. Скоростната кутия е с код ССЕ. Подмених я с ССF

ССЕ      CCF

3.546    3.545

1.857    2.105

1.460    1.429

0.889    1.029

0.725    0.838

 

С мойта кутия на 2000 оборота карах с 80км/h сега с тази на 2000 оборота съм с 70км/h.

На 3000 оборота с мойта карах с 120 сега с тази съм на 100 км/h.Тая кутия не трябва ли да е по дълга????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предавателното число на главното предаване при теб е 4.11,това е най късата скоростна кутия.Аз съм със същите предавателни числа,но quattro.Разхода ти извън града ще се повиши с над 1 литър гориво.Щеше да е по добре първо да се допиташ,тогава да подменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С АКМ раходът ще падне, но ще се спъне доста вървежът.

Ето снимка от една друга тема:

020137588-big.jpg

 

p.s. Може би глупав въпрос, но съм се чудил възможно ли е да се вземат зъбни колела от една скоростна и да се заменят с други. Примерно скоростната на компетишъна ми е доста къса, което за градско е супер, осигурява се добра динамика за 150 коня, но на магистрала на 5 - та си е по - тегаво заради високите обороти, та възможно ли е да се смени 5 - та предавка с по- дълга такава от друга скоростна?

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Колата е ауди 80 б4 2.0 90к.с 1992г. АБТ мотор. Скоростната кутия е с код ССЕ. Подмених я с ССF

ССЕ      CCF

3.546    3.545

1.857    2.105

1.460    1.429

0.889    1.029

0.725    0.838

 

С мойта кутия на 2000 оборота карах с 80км/h сега с тази на 2000 оборота съм с 70км/h.

На 3000 оборота с мойта карах с 120 сега с тази съм на 100 км/h.Тая кутия не трябва ли да е по дълга????

CCF е по-къса, слага се на АБК. CCE  е дългата кутия за АБТ, по-дълга от тази не ти трябва. А защо си сменил кутията, повреди ли се?

Предавателното число на главното предаване при теб е 4.11,това е най късата скоростна кутия.Аз съм със същите предавателни числа,но quattro.Разхода ти извън града ще се повиши с над 1 литър гориво.Щеше да е по добре първо да се допиташ,тогава да подменяш.

Има и по-къса - CGT. Аз бях с такава и сложих дълга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би глупав въпрос, но съм се чудил възможно ли е да се вземат зъбни колела от една скоростна и да се заменят с други. Примерно скоростната на компетишъна ми е доста къса, което за градско е супер, осигурява се добра динамика за 150 коня, но на магистрала на 5 - та си е по - тегаво заради високите обороти, та възможно ли е да се смени 5 - та предавка с по- дълга такава от друга скоростна?

При теб главното предаване на дифренциалите е 4.55. Оттам идват късите предавки. С МИТАКА коментирахме в една тема, че ако сложа 3,4 и 5 предавка от АКМ на моята АХМ,разходът падне и двигателя ще е по тих при високи скорости. Щом най слабия мотор 1.6 карбуратор се справя с тази кутия, значи и всички останали с по голяма мощност ще се справят. Вярно е че В3 е с доста по леко купе 75 кс но неговата 4 предавка се равнява на моята 5, а неговата 5 предавка е моята мечтана 6:-):-):-):-):-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм питАл в няколко теми може ли да се направи "редена" скоростна кутия при 80/90 и т.н. и досега еднозначен отговор не съм получил. Тайно си мечтая за кола (може и да не е Ауди) с най-дългите възможни скорости и огромен въртящ момент :blush: Поне мечтите са безплатни :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че може да се нареди кутия може да се направи абсолютно всичко въпроса е колко сте готови да се бръкнете. За бензинова кутия за 80-ка куатро 1.8 90кс да се направи с предавателни като за 1.9тди 110кс ми обявиха 800лв. В момента обмислям да се извади от бензиновата опашката дали няма да може да се сложи на дизеловата ама трябва да си намеря още една бензинова донор за проба да дам отговор на този въпрос... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо, ясно ми е, че ако тръгна да редя кутия трябва да имам още 3-4 кутии да си взема това онова, което ми трябва от тях :) Тази която я карам в момента я коментирахме веднъж и съм доволен, по-дълга е от CCF, но пак си търся големия въртящ момент :D И това го коментирахме веднъж с теб :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90- ка със 7А двигател има дълга куатро скоростна кутия, но май всичките са в движение. 1Z има същите предавателни числа като на АКМ, но главното предаване при нея е 3.89.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Любо каква е тая цена дето са ти обявили?! :stupid: Аз съм навит за по-малко от половината да я свърша тая работа. Само давай тука двете кутии, и казвай кои предавки от трета на горе къде да отиват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб главното предаване на дифренциалите е 4.55. Оттам идват късите предавки. С МИТАКА коментирахме в една тема, че ако сложа 3,4 и 5 предавка от АКМ на моята АХМ,разходът падне и двигателя ще е по тих при високи скорости. Щом най слабия мотор 1.6 карбуратор се справя с тази кутия, значи и всички останали с по голяма мощност ще се справят. Вярно е че В3 е с доста по леко купе 75 кс но неговата 4 предавка се равнява на моята 5, а неговата 5 предавка е моята мечтана 6:-):-):-):-):-)

И не по-малко маловажно е, че този слаб мотор се справя с тази дълга кутия, но на 14 цола. А Б4 трябва да се справи на 15 цола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сложил на В3-ката с 1,6 карбуратор и кутия АКМ, джанти със зимни гуми 195/65/15  и се справя учудващо добре,като динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е резачка!

А не се ли замисли за тази Б3-ка за някакви зимни гуми като например 165/70/14. Кое мислиш е по-добре?

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имах 8 джанти от този размер със стари нацепени гуми.Разпродадох ги и за същите пари взех 15-ки джанти с моите зимни гуми,пък аз се сдобих с по-нови.За ученическа първа кола става,като натрупа младежа стаж 2 години,ще се хвърли в по-висок клас.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

На кутията също го има, намира се на площадка на горната страна

на фланеца към двигателя, има набити букви и цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм питАл в няколко теми може ли да се направи "редена" скоростна кутия при 80/90 и т.н. и досега еднозначен отговор не съм получил. Тайно си мечтая за кола (може и да не е Ауди) с най-дългите възможни скорости и огромен въртящ момент :blush: Поне мечтите са безплатни :)

За далечно бъдеще не знам коя кола може да осъществи мечтата ти ,но към този момент това е Ауди 80 Б4 2,6 само с предно(не знам как стой въпроса при куатро).

Тази кола има къса само 1 ва предавка , на всички останали можеш да караш по цял ден - на пета извън града от 50 до 150 ;на трета в града от 20 до 120 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в пост #5 има таблица с данни за скоростните кутии.

 

В долната част има km/h - явно това е максималната скорост за съответната предавка, а до тези числа има едни в проценти - това е процент от максималната мощност може би?

 

Някой, който има софтуер Autodata може ли да постне графика за мощността на АБК мотора?... при какви обороти каква мощност се развива. Това може би го има в Autodata?

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте отново. Кутията която сложих с код ССF здаде багажа на 5 предавка започна да вие и то като вдигна повече от 80км/ч на другите предавки не вие. Явно ще трябва да си търся отново друга, но тоя път искам да попитам коя ще е подходяща(защото тая CCF е къса и не подходяща) предишната ми кутия беше с код CCE. Колата е ауди 80 б4 2000кубика 90-коня АБТ мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...