Jump to content

Скоростна кутия ауди б4


Balzak

Recommended Posts

С АКМ раходът ще падне, но ще се спъне доста вървежът.

Ето снимка от една друга тема:

020137588-big.jpg

 

p.s. Може би глупав въпрос, но съм се чудил възможно ли е да се вземат зъбни колела от една скоростна и да се заменят с други. Примерно скоростната на компетишъна ми е доста къса, което за градско е супер, осигурява се добра динамика за 150 коня, но на магистрала на 5 - та си е по - тегаво заради високите обороти, та възможно ли е да се смени 5 - та предавка с по- дълга такава от друга скоростна?

Можеш да си сменяш почти каквото си поискаш, даже и от кутий за А4 и А6 . Зъбчатки лагерите им и синхронизаторите са взаимозаменяеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Кутията която сложих с код ССF здаде багажа на 5 предавка започна да вие и то като вдигна повече от 80км/ч на другите предавки не вие. Явно ще трябва да си търся отново друга, но тоя път искам да попитам коя ще е подходяща(защото тая CCF е къса и не подходяща) предишната ми кутия беше с код CCE. Колата е ауди 80 б4 2000кубика 90-коня АБТ мотор

Щом искаш по-дълга от CCE/CDY , следващата по-дължина е  AKM

Редактирано от Момо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директен монтаж е,единствено ако има разлика в каретата се избиват фланците от твоята кутия и се слагат на АКМ. има 100,108 и 120 мм карета(до колкото си спомням)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директен монтаж е,единствено ако има разлика в каретата се избиват фланците от твоята кутия и се слагат на АКМ. има 100,108 и 120 мм карета(до колкото си спомням)

Не точно, АКМ е на 90, на 108 и 120 не става, пробвал съм го.

 

 

Имали някакви проблеми при монтирането АКМ кутията или всичко пасва :?

За монтажа колегата е прав,само виж за болтовете( като размер и дължина) от долната страна на камбаната дали са като твойте.

 

Фланците : на CCE и AKM 90mm

 

На CCF 100mm, и от тук въпроса -  CCF с нейните си полуоски ли я сложи или си сменил и фланците от CCE

Редактирано от Момо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка от една друга тема:

020137588-big.jpg

 

p.s. Може би глупав въпрос, но съм се чудил възможно ли е да се вземат зъбни колела от една скоростна и да се заменят с други. Примерно скоростната на компетишъна ми е доста къса, което за градско е супер, осигурява се добра динамика за 150 коня, но на магистрала на 5 - та си е по - тегаво заради високите обороти, та възможно ли е да се смени 5 - та предавка с по- дълга такава от друга скоростна?

Тези таблици в коя програма ги има? Куатро кутиите са с Х и виждам че моята е написана грешно, вместо АХМ пише АХН, която слагат на АСЕ quattro. Чудно ми е защо компетишъните са толкова ощетени. Ако намеря куатро кутия, в която да си сложа предавателните числа от 4 и 5 предавка от АКМ, ще съм много щастлив. Щом някакво си 1.6 на предно 70 кс. се движи без проблем с нея, значи и 1.8Т ще се справи. Двигателят ще е по разтоварен извънградско и разхода ще падне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В долната част има km/h - явно това е максималната скорост за съответната предавка, а до тези числа има едни в проценти - това е процент от максималната мощност може би?

 

Някой, който има софтуер Autodata може ли да постне графика за мощността на АБК мотора?... при какви обороти каква мощност се развива. Това може би го има в Autodata?

Дават скоростта на движение при 6000 об/мин. Но е много важен и размерът на гумите, защото вчера забелязах, че при изминати 335 км по GPS,на километража на В3 с кутия АКМ и гуми 195/65/15 показваже,че са изминати 315, а при нея всичко е изчислено с размер на гумите 175/70/14. Но колата се движеше перфектно, изкачи шипка, като не изоставаше от мен.

От друга тема я взех снимката. Иначе ако можеш да сложиш по - дълга предавка, слагай.

Явно от аутодата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Аутодата няма инфо за предавателните числа на ск.кутии ,а само какво масло им се налива,къде са пробките и време за демонтаж\монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 графика за мощността на АБК мотора?... при какви обороти каква мощност се развива. 

image.jpg
 
Обаче АКМ с гуми 195/65/15 показва приятни резултати
Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Вмомента съм с CCF кутия  която е с 100мм карета ако взема АКМ ще стане ли да сложа мойте карета и какви ще са минусите и плюсовете(разлики). С големите полуоски съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Да ъпна темата. С CCF кутия съм, която е с по-големи карета и чашите от CCF не пасват на АКМ. В момента се опитвам да измисля решение. Да мина към малките карета не е опция, защото колата е 240кс на колела и 99% ще ги оплета много бързо. Сега мисля да сменя 4 и 5 на ццф с тези от акм, но пак диференциалът е различен и не знам дали ще пасне точно колко смисъл има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според едни сайтове, да, според други не. За сега съм на схема акм и слагам малки вътрешни карета. Ако нещо даде фира на ccf слагам 4та и 5та от акм. Ще има дупка между 3та и 4та, но така или иначе колата си има сила, няма да е драма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здравейте колеги

Преди около седмица си закупих Ауди 80 б3 1.8картуратор 90 1987година от първите 80ки не е s-кова,та следния въпрос ми е възможно ли е заводско да е с 4ри скорости защото беше разбит скоростния механизъм и го замених с нов,скоростите включват доста добре,но пета няма и няма?

Благодаря предварително!!!

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.01.2023 г. at 4:24, kokalanchev написа:

Здравейте колеги

Преди около седмица си закупих Ауди 80 б3 1.8картуратор 90 1987година от първите 80ки не е s-кова,та следния въпрос ми е възможно ли е заводско да е с 4ри скорости защото беше разбит скоростния механизъм и го замених с нов,скоростите включват доста добре,но пета няма и няма?

Благодаря предварително!!!

 

 

 

 

Възможно е колега има ги и с 4 скорости. Честно да ти кажа обаче аз съм с AKM и гуми 195/65/15  на 2000 оборота мерено с GPS:
1та - 20км/ч
2та - 40км/ч

3та -  60км/ч

4та - 80км/ч

5-та - 100км/ч
Няма да видиш голяма разлика с разхода. Ауди 80 Б3 си горят м-у 8-10 литра бензин смесено респективно 10-12 литра газ 100 километра.
Бенефита на тази скоростна кутия е по равното , на сериозни баири се връща на 3-та скорост. 
Другият голям бенефит е че двигателя се върти с по-ниски обороти и ще живее по-дълго.
80-ките така или иначе стигат често 500 000 километра без проблеми в двигателя ако се подържа с качествено масло.
В града тази скоростна кутия идва малко дълга . Чак след 36км/ч захапва 3-та на 1200 оборота . с 45км/ч си на 1500 оборота което е препоръчителен минимум за бензинов двигател за да има мазане.

На тези които искат да си я сложат на високоборотната бегачка като 2.0 16v само ще я спънат. Тя е за коли където си правят въртящият момент в ниските обороти (около 3000)

Редактирано от vvulev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.01.2023 г. at 20:00, vvulev написа:

80-ките така или иначе стигат често 500 000 километра без проблеми в двигателя

През 2005 -2006 год . поддържахме с мой приятел фирма Ауди Такси в Шумен .Питах един от бакшишите на колко километра ти е колата - 1 500 000 км. откакто аз я карам ,но на колко е внесена не знам. Става въпрос за Б3 1.8  карб. с газ. Тогава карах Голф2  друга здрава икона ,но без комфорт. Реших следващата ще е Ауди и си купих Competition.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@caro може и да може да навърти толкова ако се кара по 1000 км на ден загряла. Както знаеш студените стартове докато загрява автомобила най-много износват един двигател. Иначе ето ви един клип как върви АКМ , незнам какъв въртящ момент издържа и става ли за турбо двигатели , но това си е круизър/туристическа скоростна кутия отвсякъде : 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 80 Avant  със скорости ВАА днес на магистралата Шумен - Варна -140 км \ч - на 5-та при 3000 об.мин. ---на 5та предавка АКМ  при същите обороти е с 135км.Колата е с с фабричните размери гуми 195. 65 .15. После ще пиша коя за мен е най-добрата кутия лично за мен .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...